Снимки загадки

За красота/грозота на поп арт изображения в обложки на албуми и не само там

Re: Снимки загадки

Непрочетено мнениеот Росица » 06 Дек 2009, 02:11

Валентин Найденов написа:За коя група ли? Нима няма разлика в модата на 60-те и 70-те? Е, ти ми счупи главата! И ти ли си от класата на Розмари Стателова, та не забелязвате какво пише на тупаните?! :lol:
:twisted:

Господин Найденов,
кога Ви оперираха чувството за хумор? :lol: :lol: :lol:
Росица

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 06 Дек 2009, 02:20

Права си. Извинявай за "вледеняването" :( Само като се сетя за таз книжка и се втрещявам, вкаменявам и губя човешки образ и подобие :geek:
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Росица » 06 Дек 2009, 02:33

;) погледни нещата от смешната страна- нЕма сми да беснееш.
Невежеството и тъпотията облечени в самочувствие и самомнение са чудесен повод да се посмееш.
Тази книга едва ли е харесала някому - моята невежествена особа си я купи(в ония години), за да понаучи нещичко за непознатия свят на музиката, но така и не я дочете - отвратителен стил. Анти отсЕкаде. Така си и останах невежа :lol: :lol: :lol:
Росица

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 06 Дек 2009, 02:53

През 1992 г. се запознах с Чавдар (Ч.Ч. - Дядо Рок) в редакцията на в. "Ритъм". Добре, че беше усмихнат, иначе щях да го тресна. Той е доста свестен и добър човек. Естествено, че започнахме да си мерим хватките. На 50-те и 60-те го бива, ама след Коледната ваканция на 1969 г. е чул да се мае на нещо твърдо и тогава с едно жиу-жицу го победих за следващите 2 десетилетия. Готиното е, че носи на майтап, защото го скъсвах с негови цитати :D В крайна сметка му беше неудобно да си признае наведеното писане...
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Dakota » 06 Дек 2009, 13:51

Не ми е попадала тази книга в ръцете и слава богу! :D
През 1988, мисля, излезе "АБВ на попмузиката". Там информацията беше обективна и без излишни коментари. Авторите Йордан Рупчев и Хайнц Хофман се бяха постарали да научиш това, което те интересува, без задължителното "навеждане" към соца. Поне така си спомням. Тази книга ми се губи от години.
А за невежеството на Розмари Стателова, нямам думи!
Рождената дата на Джон Пол Джоунс (Джон Болдуин) - 3ти януари 1946та.
Аватар
Dakota

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 06 Дек 2009, 17:15

"АБВ на попмузиката" е вид справочник, кратка енциклопедия с данни. Готиното е, че има инфо за много наши изпълнители, история и награди на "Златния Орфей" и други фестивали. Соц. рока е яко застъпен, което ме кефи. Тази книга и до ден днешен е на масата на много водещи, които никога не са държали тава или оригинален диск в ръцете си, никога не са слушали информационни предавания, дори от чужди радиостанции, нямат поне една музикална енциклопедия вкъщи и не си купуват музикални списания.

Ноооо... четеш биографията на Роза Римбаева и нема дума за Канзасссссссссс, егати!
:twisted:
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот виктор лазаров » 07 Дек 2009, 08:00

Мисля,че и аз имам тази книга някъде.Да,даже съм я чел около 54975231478 пъти :lol: Виждами се прекалено излишно глупаво усложнена,явно за да се прикрият незнанията на авторите.Най-култовото,което си спомням,че под една от снимките бяха решили че Steve Clark е Jimmy Page :lol:
Аватар
виктор лазаров

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 07 Дек 2009, 13:45

Ние дотогава не знаехме кой свири в Лед Цепелин.

Steve Clark Small.jpg

Тази снимка внесе бодри знания в главите ни. Световната новина се разпространяваше от уста на уста из цялата родина. Извиха се опашки пред книжарниците и тиражът се продаде. Многочислени семейста си изрязваха снимката и я закачваха в хола до часовника. Който нямаше книгата, ходеше на гости да гледа снимката в хола до часовника и после бодро разкаваше по картинка какво е чудо видял.

На въпроса до снимката: Да, другарко Стателова, Деф Лепелин винаги е твърд!
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот kaloa » 07 Дек 2009, 22:34

съм аз.jpg

Познахте ли ме?:)
kaloa

Непрочетено мнениеот Dakota » 08 Дек 2009, 14:09

Тази голяма уста няма как да се сбърка! Снимката ми достави истинско удоволствие. :D
Фотошопа върши чудеса!
Аватар
Dakota

ПредишнаСледваща

Назад към Всяка картина/снимка разказва приказка