Led Zeppelin - Houses Of The Holy

За красота/грозота на поп арт изображения в обложки на албуми и не само там

Led Zeppelin - Houses Of The Holy

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 12 Сеп 2009, 01:44

Колко хлапета са снимани тук?

Led Zeppelin - Houses Of The Holy Cover Front 03.jpg

;)
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Re: Led Zeppelin - Houses Of The Holy

Непрочетено мнениеот Ani » 12 Сеп 2009, 20:23

Ако е достоверна информацията в Wikipedia и секретарката, хм, защо не секретар ;) , не е сбъркал/а нещо:
хлапетата са две - брат и сестра - Стефан и Саманта Гейтс. Снимките са правени в Северна Ирландия и са продължили 10 дни. Фотосесии са правени рано сутрин и при залез слънце, за да се улови светлината на разсъмване и привечер, но желания ефект никога не била постиган, заради постоянните дъждове и облаци. Снимките на двете деца са взети в черно и бяло и са принтирани за да се създаде ефект на 11-те деца, колкото са на обложката на албума.
Ani

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 12 Сеп 2009, 20:29

Достоверна е :D
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Ani » 12 Сеп 2009, 20:32

Мислех, че хлапето е едно, но има разлика в дължините на златните им коси :)
Ani

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 17 Сеп 2009, 01:32

Фотографът Обри Пауъл казва: "Бях чувал някои интересни неща за Лед Цепелин и се чувствах малко напрегнат да работя с тях. Те ме помолиха за среща на която бяха Плант, Пейдж и техния продуцент Питър Грант - огромен та огромен мъж".

Led Zeppelin - Houses Of The Holy Cover Front 03.jpg

Без да е чул звук от албума или поне да има заглавие, Пауъл предлага два проекта. Единият съдържа снимки от Перу. Другият е снимки на деца в Джайънтс Коузуей - скално образование в Северна Ирландия. "Идеята ми хрумна от книгата "Краят на детството". На финала децата бягат към края на света. Двамата от Цепелин казаха "И двете идеи ни харесат. Направи каквото искаш". Аз добавих, че са изключително скъпи. Тогава скочи Питър Грант "Пари? Ние не се интересуваме от парите! Просто го направи, ебати!"

Led Zeppelin - Houses Of The Holy Cover Front 05.jpg

Пауъл се спира на идеята с децата в Северна Ирландия "където валя почти десет дни" и това проваля плановете му за цветни снимки. "Заснех всичко една сутрин в проливен дъжд". И така обложката се появява като колаж от 30 снимки и само две деца позират. "Първоначално имах намерение децата да са сребърни и златни. Тъй като снимах черно-бяло в един сив ден, децата излязоха твърде бели на снимките. Когато започнах да ги ретуширам в цвят те случайно излязоха с виолетов отенък. Тогава си казах "Господи! Дай ми минута!" и след малко реших да оставя снимката така".

Led Zeppelin - Houses Of The Holy Cover Gatefold 01.jpg

"Вътрешната обложка я снимах пред замък в същата околност. Заради студа се наливахме с много уиски".

Led Zeppelin - Houses Of The Holy Cover In.jpg

:geek:
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Ani » 17 Сеп 2009, 10:47

Валентин Найденов написа: Когато започнах да ги ретуширам в цвят те случайно излязоха с виолетов отенък. Тогава си казах "Господи! Дай ми минута!" и след малко реших да оставя снимката така".

Наглед ужасно случайно и ...просто, едва ли не - с едно намигване...

Обложката е класирана на шесто място в класацията на VH1 "50-те най-велики обложки" (2003).
Ani

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 17 Сеп 2009, 15:33

Обри Пауъл е използвал един инструмент, който се нарича въздушна четка или аерограф. Работи като спрей. Компресор смесва въздух с боя. Така въздушната струя изпръсква боя върху желана форма или шаблон. Има широко приложение в оцветяване на автомобили, мотоциклети, скутери, каски, маникюри и бодиарт.

Обри е пуснал широка струя виолетово, която попада случайно върху децата. Добре, че не го е коригирал. Така е приказно.
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот lost » 17 Сеп 2009, 17:11

Добре, че има Интернет, та да ни светнат с подробности от тази обложка. За по -лесно:
http://xunny.livejournal.com/180961.html
lost

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 17 Сеп 2009, 17:48

Браво на теб! Добре че не ти написах на английски името на художника. Иначе трябваше да се мъчиш с оригиналния текст, а не с превода на руски, който е намерен заради кирилицата. Като прочета "виски" се връщам в първи клас. :lol:
Някой в този форум има ли претенция да се е катерил по северни ирландси чукари заедно с фотографа?
Май не... но има хора, които с подозрителност проверяват фактите и това ме ласкае. Като е "по-лесно" в интернет, защо чак сега изтипосваш този сайт? Защото трябваше някой предварително да те светне и той не се казва Интернет Гугълов. :roll:
Естествено, че в мрежата се правят всякакви справки - затова са там - за всички нас, които не сме били свидетели на много събития и факти, не сме имали възможност да знаем как се казва тоз-оногоз... Ако ще си играем на обложки, на които съм "свидетел", почваме. Ти така или иначе си зле с обложки на рок албуми в които едва ли присъства духовното ти познание.
:D
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот lost » 18 Сеп 2009, 10:36

http://www.dangerousage.com/householy.html
Това ще да е "оригинала", от който е превода на руски. И изтипосах руския сайт точно сега, защото мнението ти удиивително "цитира" обясненията по създаването на обложката точно от този сайт. Руският не ми е силен, та затова комшийката от горния етаж ми помогна.
"Естествено, че в мрежата се правят всякакви справки - затова са там - за всички нас, които не сме били свидетели на много събития и факти, не сме имали възможност да знаем как се казва тоз-оногоз."
Всеки го прави, нормално е, но нека и да споменаваме все пак източника си на информация.
Иначе ще започнем да изглеждаме много по-умни, отколкото сме в действителност.
Въпросът за децата беше много добър.
lost

Следваща

Назад към Всяка картина/снимка разказва приказка