Rock Is Dead

Книга за похвали и оплаквания за програмата на радиото. Предложения? Приемат се

Re: Rock Is Dead

Непрочетено мнениеот Dakota » 27 Яну 2010, 00:28

Ама това, че са прави никой не го оспорва. Дедо рок направил, каквото направил. Сега внуците му го слушат. За това говоря с бодряшки ентусиазъм. :D
А иначе:
Валентин Найденов написа:Има ли мега група или изпълнител в света, излязъл на бял свят в последните 20 години? Има ли съвременен рок албум, който да се задържи в класациите повече от година? Има ли китарен герой, който да е по-млад от 40 години? Има ли композитор, който да е създал световен хит в последните 20 години и да е млад рокаджия?

1. Не; 2. Не; 3. Не; 4. Не
Аз не давам положителен отговор. Но това е мое мнение.
Валентин Найденов написа:Рокът е мъртъв, да живее рокът!

Venceremos!
Валентин Найденов написа:Бъдещето на рока е в забърсаните от прах рафтове, на които е подредена колекция от дискове...

Дай, Боже и след години да се въртят тези дискове. Както сега.
Валентин Найденов написа:Моцарт, Бетовен, Ленън, Макартни... са чудесни компзитори и винаги ще се слушат.

За това иде реч! ;)
Аватар
Dakota

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 01 Фев 2010, 06:26

За пръв път в света Dakota отговаря с НЕ на четирите ми въпроса, които имам за критерии колко е умрял рока в съзиданието си. То е ясно ние какво слушаме и ще продължаваме, докато ТЯ ни отдели ОТ и зарови В земята. Хитрото е, че някои нови рок симбиози са готини, но ден до пладне. Младите рок фенове си мислят, че рок=метъл. Питам се докога ще понасят това стръженье и дали ще пускат на децата си траш? Написах много неща още, но сайта ме изхвърли - явно не съм прав като Кучия...
:lol:
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Pamela » 02 Фев 2010, 10:08

Не видях къде е мястото за предложения, както е посочено. Но и моето не е точно предложение, а по - скоро учудване или... и аз не знам как точно да го определя.
Още с отварянето на линка на радиото, в очи се набиват две теми, които не си обяснявам, как никой тук не е видял и предложил!!!! Даже бодат очите, както се казва!
Pamela

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 02 Фев 2010, 16:16

Регигстрирай се и създай темите.
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Ani » 04 Фев 2010, 10:38

Pamela написа: Още с отварянето на линка на радиото, в очи се набиват две теми, които не си обяснявам, как никой тук не е видял и предложил!!!! Даже бодат очите, както се казва!

:D В линка няма бог знае колко думи. Двете теми биха могли да бъдат:
* хитове - да речем някаква класация с гласуване на "вечни" или евъргрийн песни; че ще има яки спорове то е ясно 8-) ама има ли логика във вкусовете ;)
* рокдинозаври - дали да е отделна тема за изчезналите видове ;)
Може и трета:
* хитове на рокдинозаври

Правилно ли съм те разбрала, Pamela?
Ani

Непрочетено мнениеот Pamela » 10 Фев 2010, 00:35

В линка няма бог знае колко думи:
* хитове - да речем някаква класация с гласуване на "вечни" или евъргрийн песни; че ще има яки спорове то е ясно 8-)

Ani, не това точно имах предвид! Споменах, че темата (моята идея за тема), се роди, след като се отвори линка. Съгласявам се обаче с едни твои думи, но не смея да ги цитирам, че пак ще изляза съдник!
Претвори идеята си в тема, вярвам, че ще има дискусия по нея. Това със споровете...трудно ще се осъществи. А моите, е....на друго място знам, че ще ги приемат по – добре.
Хубава идея е и тази за музикалната галерия! Можеш да си спокойна, няма да се наложи голямо отсяване. Или ако го има, ще го прави само един, за да е мирно и кротко всичко! Успех с темите!
И....поздравления за преводите ти – текстовете са изключителни (да не се бърка с шедьоври) и заслужават коментари, защото имат силни послания. Дано някой обърне в темата повече внимание, има великолепни думи! Даже и малкото, както тези, които си превела преди малко!
Pamela

Непрочетено мнениеот Ani » 10 Фев 2010, 02:35

:) Цитирай ме смело и без изобщо да ти пука!
За отсяването на шедьоврите ... по-скоро предложението ми е аналог на темата "Днес ми хареса" - отсяването прави всеки един, който споделя точно това, което му е харесало - за него/нея цитираната песен е шедьовър.
Благодаря ти за думите за преводите. Правя ги с ентусиазъм и увереност в правилността им (невинаги ;) ) - нещо като "луд умора няма, само се поти". Шегувам се. Наистина ги правя с голямо удоволствие. И съм напълно съгласна с теб, че .. в това радио, шедьоври звучат! И нещо съвсем откровено - адски мързелива съм да си търся и избирам музика - радиото го прави вместо мен, доверявам му се и има защо :D
Ani

Непрочетено мнениеот Pamela » 10 Фев 2010, 15:16

:) Цитирай ме смело и без изобщо да ти пука!
Можеш да си сигурна, че не ми пука! Ако ми пукаше, нямаше да четеш личното ми мнение! Не те цитирам, защото ти написа нещо, което аз по – рано бях споделила в друга тема, но реакцията...!!! И не защото теб нямаше да апострофират по същия начин, както мен...ами защото не страдам от заболяването да бъда в центъра на вниманието аз и само аз, от каквото някои други тук, ако го повторя!
И тъй като съм на вълна, отстояване на своето, ето нещо, което страшно ме впечатли: Валентин Найденов:”...и все пак "I don't think I'd care to change a thing" е много по-мъжки "не мисля, че щеше да ми пука да променям нещо"...Ani: А за "че щеше да ми пука" (I'd care) .. какво да кажа ;) Но... ако настоявате ще го редактирам в по-хард вариант :roll: не че не си харесвам женския :D Прекрасно! Продължавай да го правиш, да отстояваш твоето си! Всяко едно мнение (при теб превод) е уникално, ценно по своему, обогатяващо идеята и размисъла за музиката! И всеки има право на такова, даже и различно! Дано някои някога разберат това, като се перборят с егото си!
За отсяването на шедьоврите ... по-скоро предложението ми е аналог на темата "Днес ми хареса" - отсяването прави всеки един, който споделя точно това, което му е харесало - за него/нея цитираната песен е шедьовър.
Чест ти прави подобно изказване! Знам, че разбра прекрасно, какво имах предвид, споменавайки ситото и този който ще сее...Няма да наливам масло в огъня, като се впусна в детайли!
Благодаря ти за думите за преводите. Правя ги с ентусиазъм и увереност в правилността им (невинаги ;) ) - нещо като "луд умора няма, само се поти".
Лудувай на воля! Музиката е лудост, изобщо е свобода, така, че споделяй тази лудост!

Дано идеята ти ще срещне съмишленици! Мненията - дори да са поставени в рамки (явно тук има неписани правила и някой изисква съобразяване с тях!) нека ги има! Покрай тази твоя тема, както и моите, но които няма да споделя тук,.... за да задоволя нечии очаквания – виждам още много! В една, която сте приключили (защо ли, нали изкуството е вечно!), четейки между редовете, веднага изниква нова! В този форум биха могли да се дискутират теми, които няма да ги има на друго място или поне биха били единствени, първи и със заявка за стойностни разсъждения – ако се избяга от това, непременно да се импонира някому и уж: абе аз не мисля, че е точно така...ама в крайна сметка излиза точно така! Музиката, която всеки ден звучи, ги провокира – различни теми, поне наполовина различни, колкото са самите песни от плейлиста! И различни мнения, ако не дразнят, но като гледам...Дано някой ден ги има...наистина ще е хубаво!
Pamela

Непрочетено мнениеот luazl » 11 Фев 2010, 00:48

tejki,nepodhodyashti za tozi forum opiti za razmishlenia!!! :mrgreen:
luazl

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 11 Фев 2010, 00:57

За кой форум са подходящи?
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

ПредишнаСледваща