Игра: отгатни групата / изпълнителя

Книга за похвали и оплаквания за програмата на радиото. Предложения? Приемат се

Re: Игра: отгатни групата / изпълнителя

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 24 Мар 2010, 14:10

Трите песни се чуват в българско произведение, направено по едноименна книга. Търсеният изпълнител пее песен със същото име.
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот julianep » 24 Мар 2010, 14:13

Малко вероятно, но ще опитам :P

Marc Bolan има албум, по-конкретно компилация, наречена Acoustic Warrior.
В него има песни, които като имена в известна степен кореспондират със споменатите Down On The Corner, Indian Rope Man и Aimless Lady. Това са Mystic Lady, Main Man и Down Home Lady. Но пък последователността, която очевидно е от значение за достигането до верния отговор, не ми се връзва по никакъв начин. По-интересното е, че обложката на албума е нарисувана от George Underwood, за когото стана дума в миналата загадка :roll:

Изображение

Edit: сега виждам, че докато съм писал предното си мнение, Вальо е дал нов жокер, който води в съвсем друга посока :oops:
I'm already five years older
I'm already in my grave
I'm already....
Аватар
julianep

Непрочетено мнениеот Ani » 24 Мар 2010, 19:06

julianep написа:сега виждам, че докато съм писал предното си мнение, Вальо е дал нов жокер, който води в съвсем друга посока

Е тая посока съвсем ме хвърли в музиката :lol: Единственото, за което се сетих е, че Боян Иванов има песен по музиката на CCR - "Down On The Corner" - "В живота често става така". (Аз търся теб...) Е, и?
Търсим изпълнител. Ако някой знае нещо по въпроса - моля :!:, че вече ми бръмчи главата :evil:
Ani

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 24 Мар 2010, 19:32

Ani написа:Боян Иванов има песен по музиката на CCR - "Down On The Corner" - "В живота често става така". (Аз търся теб...) Е, и?

В тая пернишка трагедия се пее тържествено веселяшки с вкус на "Алтай": "Аз търся тебе... ти търсиш друг... той търси друга... тя пък търси друг..." Голем смех. Когато CCR пееха това парче, по улиците на Запад са се въргаляли пияни-заляни войници от подобие на "Алтай" - Coca Cola.

Не търсете кавъри на песни. Ясно се изразих - посочените 3 (словом: три) парчета се чуват в наше произведение на изкуството по книга.

Жокер: търсеният изпълнител е по-тънък тялом от Боян Иванов и по-дебел коремно, както сам се фука.
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Ani » 25 Мар 2010, 07:59

Последният жокер тотално ме обърка - кой се фука с дебел корем, обикновено хората са чувствителни към тази част на тялото си :shock:
Щом парчетата се чуват в наше произведение на изкуството, значи става дума за филм, театрална постановка, балет или нещо музикално - последните две - малко вероятно... Ако е филм, със сигурност не съм го гледала.
Вече ми се изчерпа всичкото мислене по темата...
Ani

Непрочетено мнениеот гост » 25 Мар 2010, 11:12

Щурците "Вчера"?
гост

Непрочетено мнениеот Ani » 25 Мар 2010, 11:18

И аз го мъдрих този филм (Георги Русев!), ама чуват ли се трите парчета от условието на загадката, че нямах време да го гледам целия отново? А и кой от "Щурците" се фука, че е по-дебел коремно от Боян Иванов? И все пак, дано си прав, Гост :!:
Ani

Непрочетено мнениеот Dakota » 25 Мар 2010, 12:42

И аз мисля, че е филм или театрална постановка. А изпълнителят има бирено шкембе.
Аватар
Dakota

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 25 Мар 2010, 15:19

Песента на Щурците е "Клетва" във филма "Вчера", а и не съм виждал такава книга.

Горещата следа е български игрален филм в който участват:

NNGG.jpg
NNGG.jpg (11.77 KiB) Прегледано 6628 пъти

NNER.jpg
NNER.jpg (9.9 KiB) Прегледано 6628 пъти

NNKC.jpg
NNKC.jpg (10.44 KiB) Прегледано 6628 пъти

NNKK.jpg
NNKK.jpg (24.73 KiB) Прегледано 6628 пъти

NNKD.jpg
NNKD.jpg (29.91 KiB) Прегледано 6628 пъти

Много популярен филм, роман и песен с едно и също име. Три от снимките са кадри от филма.
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Ani » 25 Мар 2010, 16:10

Няма нищо по-хубаво от лошото време!!! Книгите на Богомил Райнов ги изяждах - толкова го харесвах като автор. А за "Реквием за една мръсница" и сега, след толкова години, мога да напиша есееее...
Инспектор Боев, Емил Боев
Песента - Георги Минчев - да, с биреното коремче.. Светла му памет!
http://vbox7.com/play:384ab373&al=1&vid=
Измъчи ни, но си струваше!!!! Моите адмирации за загадката ти!
Ani

ПредишнаСледваща

Назад към Музика