Трябва ли да се шуми срещу чалгата?

Книга за похвали и оплаквания за програмата на радиото. Предложения? Приемат се

Re: Трябва ли да се шуми срещу чалгата?

Непрочетено мнениеот Тъп и упорит гост » 29 Сеп 2009, 09:40

Dakotа, и аз исках да ти задам въпроса Какво ти става?, когато в темата за Исус Христос Суперзвезда писах? Ти имаше в началото виждане по въпроса, което се смени в мига в който Найденов започна да бръщолеви! Какво ти стана, Dakota? Два месеца си мълчах и не взимах отношение по въпроси в някои теми, защото като видях посрещането.........Leftoverture ме изкефи и ме предизвика, и то с готиното си поведение, този път не е заради пошлост или грозни думи.
Прав е виктор лазаров, но не само Анчето, още хора има тук които се нагаждат според некой си. А на Анчето, excusez-moi, на Анюта много яко и дреме на букетчето, видно е! Хубаво е човек преди да се захване да отправя забележки към някой, себе си да види, какво е писал! Leftoverture бил цензор, ама що не скива първо нея си, па тогава да дрънка! А виктор лазаров колкото и да го е срам за чалга-темата, поне ще научи нещо – че чалгата е отдушник за рокаджиите, само за определени които не им пука че ръсят простотии. Не мога по друг начин да обясня залитанията по темата освен с това. Простотии на които и пет милиона да се възмутят, на някой му дреме на цветята, нали пет ги харесват. Чалга и рок ръка за ръка! Малееееее!!!!!
Този форум за рок музика е единствения в който за тъпата чалга толкова място се отдели. За проблема чалгизация на населението както беше подхванато по едно време трябва да се говори, но тук се изместиха нещата! Не се разисква проблема като такъв, а кой от хората във форума измишльотини поместил, написал нова история прав ли е или не, па вестници списания, стотинки, Малини, Къпини, Гергини, бабини деветини...Божкееее!!! И...за кой ли път определени люде са прави, а някои не! Нищо ново и учудващо, само некои мнения са достоверни и не дейте да мислите иначе!
PilaTekila много хубаво казано – човек сам решава как се чувства! Женицата, набедена за гъска от незнам си кой сайт, може никога да не прочете изписаното за нея. Ако го види, може да не реши че за нея се отнася! Или да се познае, но да не се обиди от квалификацията. В това ли е проблема? Или в начина по койтосе говори за хората? Представям си–в училище деца изказват мнение за поезията на Ботев и Вазов. Едното смята, че по–силни са Ботевите стихове, отколкото на Вазов. Това което не е съгласно и харесва повече Вазовите, се обръща и нарича другото гъска или гъсок. Даскалката не реагира, казва, че това не е лоша дума, че нищо не се е случило и че е шега, жаргон и така трябва да се говори, прието е. Или – брат и сестра си говорят за музика, сестрата не споделя мнението на брат си, че Ролинг Стоунс са велика група, една от най – великите в рока и не й допада. Той я нарича кокошка, а отстрани родителите се кефят и скандират „бра-во, бра-во” и обясняват на дъщеря си, че той така си говори, това е най–нормално и няма лошо така да си общуват. А zira619 се възмущава, че дечица от детската градина /много кофти, ако и нейното е подложено на подобна гадост/ пеят всички песни на...пичките, както сетне ги нарича! ХОРА, КАКВО ВИ СТАВА!!!!????!!!! Какво ви тресе тук? Не е рок, категорично не е! Втриса ме!!! И още думи на PilaTekila, които ми харесват – Човек израства само в съприкосновение с личности. Абе все съм смятал, че такива са много от музикантите, които слушаме тук. Питам тогава за пореден път – защо тази музика кара определени хора да се държат грубо и да засипват форума с неприятни слова? Това ли е израстването? Няма значение към кой са насочени, пишещите тук или журналисти или хора от провинцията! Начи срещата с личностите /музикантите имам предвид от плейлистът на радиото/ спомага да се твърди, че е нормално да настъпят промени? Сигурно, но те са надолу и встрани?! Защото не са нагоре, както казва Анюта, за жалост не са!
А никой не оспорва различните мнения, вкусове или някои забележки, но не е добре да се мисли, че само определени особи тук са прави, знаещи и са повече от останалите. И като хор бодра смяна защищава нечий мнения, които ако не съвпадат с техните, на групичката, не се приемат! И преди всичко с изразните си средства, които едновременно с прекрасните текстове на песни и преводите им, звучат, оле майчице! А се възхищават от красотата им. Бахти щуротиите. Еееее, прекалено е! Ай сиктир.
Окей, нека си го правят, но така не само Leftoverture а много още хора няма да се впишат тук. А може би това е целта!
Тъп и упорит гост

Непрочетено мнениеот Dakota » 29 Сеп 2009, 11:46

Ох, за втори път ми се налага да пиша повечко, но какво пък? Явно тази тема ще се превърне във форум за изглаждане на спорове или създаване на такива.
Гост, мнението ми в темата за Исус Христос Суперзвезда беше следното: ти и Виктор Лазаров бяхте прави за това, че Гилън е отказал участие, заради предстоящо турне. По-късно, с Валентин Найденов, започнахте яростно да спорите относно годината на снимките. Затова и попитах "какъв беше въпроса" в следващото си мнение. Не взех страна в спора, но ти изглежда си много мнителен и си решил, че се шегувам само с теб.
За настоящата тема: "Чалга и рок ръка за ръка" - това пък откъде ти хрумна? Виктор Лазаров се възмути, че близо месец ръсим простотии. Не е така. Глупостите с чалгата продължиха около 5-6 дни. Честно казано, те бяха провокирани от lost, който още в началото заяви, че е тук, за да се заяжда. Видно е, че човека е рокаджия и със сигурност има чувство за хумор. Едва ли се е обидил от закачките.
За Малините и Къпините...виждам, че мен визираш. Аз ясно и категорично казах мнението си в тази тема. И ще го повторя, и потретя, ако трябва: Да, трябва да се шуми! Да, трябва да взимаме отношение и да се борим срещу грозните явления! Не, не бива да допускаме нацията ни да затъпява, защото това е тенденцията! Да, искам следващите поколения да са мислещи хора, а не тъпи консуматори без никакви интереси! Защото аз живея и ще продължавам да живея в тази страна. И апатията на хората към всичко пошло, което ни заобикаля, просто не ми харесва! Докога!

Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат.
Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.
И не знаем, не можеме, не щеме
да работим за себе си със време.
Само знаем и можеме, и щеме
един други злобно да се ядеме...
Помежду си лихи, буйни, топорни,
пред други сме тихи, мирни, покорни...
Все нас тъпчат кой отдето завърне,
щот сме туткун, щото не сме кадърни...
Всякой вика "Яман ни е нам хала!" -
а всякому мерамът е развала...

Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.

Прав е поета!!!
Аватар
Dakota

Непрочетено мнениеот Dakota » 29 Сеп 2009, 11:54

И не използвай думите от стихотворението с друга цел. Подозирам, че ще го направиш, както е тръгнало...
Аватар
Dakota

Непрочетено мнениеот Тъп и упорит гост » 29 Сеп 2009, 14:19

Ха, ти бая зле изтълкува написаното от мен. Аз не съм дотам че да правя сравнения с великолепното стихотворение на Петко Славейков! Защо съдиш за хората по себе си? А аз съм бил мнителен. И стихотв. няма как да измести темата, това е май за твое успокоение,...Внимателно съм прочел какво си написал и ти и цветарката Анюта в темата за филма. Пробвахте се на интересни да се направите, бая смешно и нищо не излезе от това. А трябваше да почнете да четете, нали това куцало на някой, можеше и книгата за Дийп Пърпъл да прочетете, за да не бие на очи опита ви да се направите на невежи. И това с взимането на нечия страна се вижда и без въоръжено око, цяла агитка сте тук..строй се, преброй се. Хвала ви, продължавайте!
Ако се бях обидил нямаше да се подпиша като тъп и упорит гост /и нямаше и да се подвизавам тук/ но според Найденов имам такива качества и така си избрах да съм тук, макар не често и не за дълго. Пука ми на черупката как ще ме нарече който и да е.
„Глупостите с чалгата продължиха”-браво, браво!! Евала ти правя че призна накрая че с глупости сте се занимавали! Вие като християните /нямам нищо против тези хора, но не съм от много религиозните/, те подлагат и другата буза, а вие на глупостта, с глупост отвръщате! А то не е и породено от думите на lost – човека само цитира думите изписани тук от някой, не се изказа грубо, глупости не писа! Дори много точно на място ви постави с едно изказване!
Велика борба водите с простотията, затъпяването и грозните явления /твоите думи са това/-отвръщате по същия начин! Така се прави то, успешно при това, падаш на нивото им! Егати излагацията! Мерси, че ме светнахте че така трябва човек да прави, да стигне на нивото на простаците! Жаргон било, дрън.бръм.
А проблема тук не е само с чалгата.
Тъп и упорит гост

Непрочетено мнениеот виктор лазаров » 29 Сеп 2009, 15:42

Dakota,без капка свян - ти си най-дразнещият (за мен) фактор в този форум.Как пък така винаги взимаш отношение? Как винаги знаеш всичко?Как винаги си съгласна с думите на Валентин,Ани? Как???Имаш ли собствено мнение изобщо?
С тия стихотворения можеш да минеш нЕкъде(нали правилно го написах) около 51 СОУ.Ти да не си революционерско чадо? Срещу какво точно се бориш?Срещу какво точно роптаеш?Къде тръгна да променяш вкусовете,възпитанието и ценностите на 75 % от т. нар."нация"? По форумите всички сте безсмъртни...
Направо вече се отвращавам от изкуствените ви догми,правила и деспот.Ако Митко Пайнера (благодарение на вашите познания върху чалгата разбрах кой е тоя) влезе и прочете тази тема ще остане очарован.И как не!!!Заклети рокаджии си говорАт по цЕл ден за чалга.А какво беше анти-рекламата?
Аватар
виктор лазаров

Непрочетено мнениеот lost » 29 Сеп 2009, 17:02

Тъп и упорит гост написа:Този форум за рок музика е единствения в който за тъпата чалга толкова място се отдели.

Проблемът не беше в омразната чалга, а да се застраховат случайно някой да не ги заподозре в неинтелигентност! Какви сме свободни и рок-слушащи хубави хора. Исках да напиша само едно "Ха-ха-ха" след разгорялата на около 12 страници война. Но езикът доста загрубя, появиха се откровени простотии, та ние с комшийката се стъписахме. От възмущение и учестено дишане, ми се спука десния силикон. Но се правя, че не издишам!
Мили форумджии, приличате ми на хора, коита търсят някакво одобрение от знайно или незнайно от кого, всички стъпвате на пръсти, като че ли ходите по счупено стъкло! Имайте мнение, защитавайте го, провокирайте, но и не се заплесвайте и не аплодирайте само нечии мнения. Четете внимателно всеки пост, четете между редовете. Всички сте добронамерени, но не позволявайте да ви манипулират /силничко казано, но обективно/ с твърде "частен" избор на теми - за любимите филми, за любимите обложки и т.н. Моята комшийка от "Г" вход е цигуларка и за нея рокаджиите са толкова страшни, колкото и за рокаджиите чалгарите. Помислете върху това. Нека да продължим по същество, за да не се превръща форума в стационар за нереализирани амбиции.
lost

Непрочетено мнениеот Dakota » 03 Окт 2009, 19:08

lost написа:Моята комшийка от "Г" вход е цигуларка и за нея рокаджиите са толкова страшни...

А дали комбинацията рок и класика не е чудесна? Тази вечер от 22.30 по БНТ1 всеки, който желае, може да се убеди в това.
Позволи ми да предложа на твоята комшийка две неща. Предполагам, че като ценител на класическата музика, ще ги оцени. :)
http://www.youtube.com/watch?v=hcPyHLvzN60
А ето и една велика група с един велик класик:
http://www.youtube.com/watch?v=1ZerKlpIk9A
Аватар
Dakota

Непрочетено мнениеот Ani » 05 Окт 2009, 23:08

Преди часове кацнах от "рая на земята" :) - така наричат едно местенце малко на запад от нас... Хората преди 15-ина години са преживели война, на мнозина са били сринати къщите, мародерите са свършили останалото, след войната много са си отишли от рак и дори надеждата от "чудотворно" българско лекарство не е помогнала.... И чуваш как един от тях днес казва: "Не съм роден за омраза".
Всеки ден хиляди туристи минават и се радват на спокойствието, уюта, красотата, чистотата....

Дали можете да си представите как изобщо не може да достигне до мен негативното... Горните думи мога да поставя и към "Апокалипсис сега" и ... The Beatles-All You Need Is Love - Всичко е любов....
Ani

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 06 Окт 2009, 23:08

Тук са приютени несретнички, злобарки, завистливки, анонимнички, чалгарки... и повечето от тях имат разнолик, лесно разпознавам образ на една жена с различни имена. Инфо от КГБ. :D
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот liliana » 09 Окт 2009, 19:18

трябва да се възпитават децата в правата вяра. трябва да знаят божите заповеди и ние сме тези,които трябва да ги въведем в храма.без чалга, без арогантност,без консумация.
liliana

ПредишнаСледваща

Назад към Музика