Вселената Пинк Флойд и Злодеят Роджър Уотърс...

Книга за похвали и оплаквания за програмата на радиото. Предложения? Приемат се

Re: Вселената Пинк Флойд и Злодеят Роджър Уотърс...

Непрочетено мнениеот Duke » 01 Сеп 2010, 14:17

Ами давай по темата тогава, какво се отклоняваш непрекъснато... :lol:
Аватар
Duke

Непрочетено мнениеот Ani » 01 Сеп 2010, 14:31

Ухааа, само това чакам! Ама нали няма да си цитираме цялата книга тук, че както сте тръгнали с Вальо... :lol:

За мен Библията е една - Пинк Флойд!
И сега, съвсем сериозно. Предлагам ти да стиснем ръце! На първо време ще те помоля да изтриеш "Злодеят" от името на темата, че ми е като трън в очите.
За уникалността на твореца Уотърс - две мнения нямаме, нали?
За групата - Пинк Флойд са петимата заедно със Сид Барет от началния период
и всеки от тях е Пинк Флойд! Ако искаш да спорим по този казус?
Ani

Непрочетено мнениеот Duke » 01 Сеп 2010, 14:51

Ani написа:Ухааа, само това чакам! Ама нали няма да си цитираме цялата книга тук, че както сте тръгнали с Вальо... :lol:

Лично аз затворих делото :lol: , очаквам само още един цитат за който помолих Вальо, този цитат ще каже много за случилото се по онова време... ;)

Ani написа:За мен Библията е една - Пинк Флойд!

Аз пък я наричам Вселена, но принципно говорим за едно и също...

Ani написа:И сега, съвсем сериозно. Предлагам ти да стиснем ръце! На първо време ще те помоля да изтриеш "Злодеят" от името на темата, че ми е като трън в очите.

Ani, осъзнаваш ли, че за втори път настойчиво ме молиш да изтрия фамилията на Роджър? :o

Ani написа:За уникалността на твореца Уотърс - две мнения нямаме, нали?

Не знам, ако и ти започнеш да обиждаш Роджър и да го наричаш как ли не, тогава ще бъда принуден да ти хвърля ръкавицата, независимо от обстоятелството, че си дама... :D

Ani написа:За групата - Пинк Флойд са петимата заедно със Сид Барет от началния период
и всеки от тях е Пинк Флойд! Ако искаш да спорим по този казус?

Предпочитам да говорим за Пинк Флойд със Сид и за Пинк Флойд без Сид, това е нещо като Мерилиън с Фиш и Мерилиън с Ейч - уж става дума за една група, ама не съвсем...

Забележи, че не казвам нищо за ашладисания член Дейв Гилмор, но бих могъл ако искаш да ти разкажа как една сутрин симпатичното бусче на групата "забравя" да мине по улицата където живее Сид и така се "отваря" място за Дейв... ;)

Не съм съгласен с твърдението ти, че всеки един от музикантите в групата е Пинк Флойд. Съществува само една група в рок музиката за която доказано може да се твърди нещо подобно, можеш ли да отгатнеш за коя група иде реч?
Аватар
Duke

Непрочетено мнениеот Ani » 01 Сеп 2010, 15:04

Ще започна отзад напред - там нещо за камъни ли идеше реч, за що ли???? Не ги разбирам аз тез магии... :roll:
За другото - всеки сам избира Пътя си1 Както и Роджър с фамилия "Злодеят" ;)
Хвърлени ръкавици - даваш ми идея за...
Ani

Непрочетено мнениеот Duke » 01 Сеп 2010, 15:18

Няма никакви камъни, това звучи несериозно. Имаш право на още един опит, ще ти дам жокер, свържи се с духа на покойния Кийт Муун и го попитай какво мисли за оловните балони...
Аватар
Duke

Непрочетено мнениеот Ani » 01 Сеп 2010, 15:27

Докато медитирах по темата Кийт Муун ми прошепна Цепелин 8-) Ееееех.....
Ani

Непрочетено мнениеот Duke » 01 Сеп 2010, 15:32

Да, Цепелин, Led Zeppelin - единствената рок група, която доказано не може да съществува без всеки един от членовете си - тема за нова тема, очаквам друг да я постави за разглеждане и очаквам Вальо по традиция да не се съгласи с мен... :lol:
Аватар
Duke

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 01 Сеп 2010, 23:23

Duke написа:Забележи, че не казвам нищо за ашладисания член Дейв Гилмор, но бих могъл ако искаш да ти разкажа как една сутрин симпатичното бусче на групата "забравя" да мине по улицата където живее Сид и така се "отваря" място за Дейв... ;)

Разкажи го това. Надявам се да не пропуснеш, че Гилмор вече е в групата и те са петима. В този смисъл не се отваря място за Дейв, както Кийт Мун "отвaря" място за Кени Джонс в The Who, защото малко е умрял.

Duke написа:Led Zeppelin - единствената рок група, която доказано не може да съществува без всеки един от членовете си :lol:

В "O2 Арина" в Лондон на 10.12.2007 г. Led Zeppelin ли изнесе концерт без един от членовете си или формация "Елица и Стунджи", "която доказано не може да съществува без всеки един от членовете си"?

:roll:
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 02 Сеп 2010, 01:24

Още съм в читалнята с книгата на Ник Мейсън. Напомням на късопаметните, че става дума за характера на един командир, а не за таланта му.

"Нямам спомен обаче да сме обсъждали дали албумът трябва да бъде издаден просто като солов проект на Роджър Уотърс. Във всеки случай подобен план вероятно щеше да бъде твърде закъснял. От звукозаписната компания очакваха албум на „Пинк Флойд" и нямаше да приемат нещата спокойно, ако им се представеше солов албум на Роджър Уотърс. Аз бих се противопоставил на това, тъй като мисля, че то щеше да бележи края на групата, а за съжаление имам склонност да действам на принципа, че „ако не направим нищо, може би проблемът сам ще изчезне". А възможността да започнем нов групов албум в даден бъдещ момент изглеждаше немислима. Разбира се, трябваше да разрешим тези въпроси навреме, но по някаква причина ние напълно ги избягвахме."

Компанията, кинтите. Някой има ли против мангизите или само Роджър е немеркантилен?

Roger Waters 02.jpg
Роджър Уотърс.

"Въпреки че притежавахме забележителната способност да се вбесяваме и тревожим взаимно с абсолютно безизразни физиономии, ние никога не развихме умението да разговаряме помежду си за важните въпроси. След „The Dark Side Of The Moon" ce наблюдаваше отявлената тенденция да се критикуваме жестоко един друг и да приемаме критиките още по-зле. Мнозина смятат, че Роджър се наслаждава на конфронтацията, но аз не мисля, че случаят е такъв. Според мен Роджър често не осъзнава колко много притеснява хората и веднъж щом сметне, че конфронтацията е необходима, е толкова непреклонно решен да победи, че влага всичко от себе си в свадата, а неговото „всичко" може да бъде доста плашещо."

Роджър не е себичен. :lol:

Roger Waters 3.jpg
Роджър Уотърс

"Ако погледнем на нещата от добрата им страна, това е огромно преимущество, когато играе голф, тенис или покер... Дейвид от друга страна може и да не е толкова заплашителен на пръв поглед, но щом веднъж реши какъв курс на действие да предприеме, трудно може да бъде отклонен. Когато неговата неподвижна устойчивост се срещна с всепомитащата енергия на Роджър, стана очевидно, че предстояха проблеми.
Това, което последва, беше мащабен спор за правата - впоследствие името на Дейвид изчезна, въпреки договорката, че независимо от всичко ще му се плати. Майкъл Кеймън остана като копродуцент, заедно с Джеймс Гътри.
"

Изчезва името на Дейвид, а пише Pink Floyd.

Pink Floyd - The Final Cut Front.jpg
Отпред пише име на група и албум. Не се е случвало отдавна.

Още ли му се иска на някой да ме занимава с печалбаря Уотърс? Ако досега не е станало ясно на някого, че Уотърс командери група в която участва - този някой е неспасяем случай. За тия ми ти права Роджър ще псува години по-късно - изритан и победен. Сега сме 1983 г. Следва волята на Гилмор.

David Gilmour 2.jpg
Дейвид Гилмор
David Gilmour 2.jpg (43.68 KiB) Прегледано 5667 пъти
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Duke » 02 Сеп 2010, 07:59

Валентин Найденов написа:
Duke написа:Led Zeppelin - единствената рок група, която доказано не може да съществува без всеки един от членовете си :lol:

В "O2 Арина" в Лондон на 10.12.2007 г. Led Zeppelin ли изнесе концерт без един от членовете си или формация "Елица и Стунджи", "която доказано не може да съществува без всеки един от членовете си"?

:roll:

Ще си послужа с цитат на близък мой приятел, отявлен меломан и истински естет-енциклопедист в материята:

Тези четиримата и само тези четиримата:

Джон Пол Джоунс: земя
Джон Бонъм: огън
Робърт Плант: въздух (под налягане)
Джими Пейдж: вода (гола)

Четирите елемента.

Лед Цепелин без Бонъм старши не са Лед Цепелин. Точка.

Е, аз не съм чак толкова краен и застъпвам мнение, че случилото се на 10.12.2007г. в "O2 Арина", Лондон, беше необходимо, беше необходимо най-малкото заради онези 20 000 000 подадени заявки от цял свят, за разиграване на томбола, за 20 000 места в залата. Като "смекчаващо вината обстоятелство", бих посочил и кръвната връзка на Джейсън с групата, видно от много архивни кадри в които той е част от общата пасторална картина, а не просто синчето на барабаниста. Разбира се, това са оправдания, по-важно е друго. По-важно е, че все пак тримата оцелели членове на групата устояха на изкушението и не комерсиализираха начинанието с грандиозно турне, за което промоутърите бяха готови да ги позлатят. Тогава вече митът щеше да бъде разрушен...

Но, всичко това е тема за друга тема и както вече казах, нямам нищо против да си поговорим и за Led Zeppelin, а защо не и в контекста на ВИС Deep Purple, които според Валентин Найденов "бият" Led Zeppelin. Валентин Найденов не уточнява на какво точно ги бият, може би на приказки, което ме подсеща за един друг "себичен командир", но при него май това минава за едно от малкото му добри качества...
Аватар
Duke

ПредишнаСледваща

Назад към Музика