Вселената Пинк Флойд и Злодеят Роджър Уотърс...

Книга за похвали и оплаквания за програмата на радиото. Предложения? Приемат се

Re: Вселената Пинк Флойд и Злодеят Роджър Уотърс...

Непрочетено мнениеот Duke » 03 Сеп 2010, 07:53

Валентин Найденов написа:
Следва волята на Гилмор.

Може би с Валентин Найденов притежаваме различни екземпляри от книгата на Ник Мейсън. Може би в неговия екземпляр не съществува последен абзац на стр. 274. И като стана дума за волята на новия лидер, ето какво пише Мейсън в този абзац. Умолява се, Валентин Найденов, да бъде така добър и да излезе от ролята на водещ на литературния кръжок, за да анализира думите на Ник Мейсън:

"Ние наистина се срещнахме и разговаряхме, дори си направихме една сравнително кротка среща през 1984 г. в японски ресторант, успокоявани от сушито и сакето, за да обсъдим всички онези неща, които нямаше да направим - и после Стив се присъедини към нас, за да ги чуе. Роджър без съмнение се подведе от общата ни сърдечност и примирение и реши, че сме приели, че с "Пинк Флойд" е свършено. Междувременно Дейвид и аз си мислехме, че след като Роджър приключи "The Pros And Cons", животът може би ще продължи. В крайна сметка между нас и преди беше имало разриви. Роджър смята тази среща по-скоро за проява на двуличие, отколкото за дипломатичност, но аз не съм съгласен с него. Определено уменията ни да общуваме за съжаление все още не се бяха оформили. Ние напуснахме ресторанта с диаметрално противоположни впечатления за това, което всъщност бяхме решили."

Следва рекапитулация на твърденията на Валентин Найденов.
Аватар
Duke

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 04 Сеп 2010, 04:38

Не стана ясно кои са свирили в "О2 Арина". Защо ми се струва, че не беше "Елица и Стунджи"? Тия оправдания ги остави на твоя фен и му кажи, че става дума за едни пари и за почит към един турчин. Мистър Робърт е тоя, който прехеба световния тур, желан от 20 милиона жители. Това за знаците - леко на завоите - нищо не значи. :lol:

Led Zepp O2.jpg

A, Purple бият Zeppelin в свирене на клавирни, във фантазия, в дълголетие, в собствени проекти като групи и соло, в посещения в България, в брой албуми, в издадени сингли и качили се в класации, в брой музиканти, в пиене без да умират...

Deep Purple 2.jpg
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 04 Сеп 2010, 07:22

Duke написа:Следва рекапитулация на твърденията на Валентин Найденов.

Милият ми Duke, голем образ си. Изпитвам сериозно опасение, че не знаеш смисъла на думата рекапитулация. Академикус максимус перфектус не прави обобщение на твърдението си - то е твърдо.

Pink Floyd 1.jpg

Смея ли да те запитам, Duke, че баба ти някога е казала и не си чул: "Бързата кучка - срам за майстора"?
Една и съща книга се чете, но аз съм читалищен деятел. Преди ВАЖНАТА ти страница пише това:

"Тази фаза на соловите проекти - която може би е осигурила и на четиримата ни пространство да си поемат въздух - всъщност стана причина за поредната доза недоволство. Някъде по това време Роджър реши, че ще предоговори собствената си сделка със Стив и искаше тези преговори да си останат поверителни. Стив смяташе - в морално отношение, а вероятно и поради финансови причини, - че е длъжен да информира и нас. Това предателство - за каквото го смяташе Роджър, - съчетано с мнението, че Стив е защитавал Дейвид по-упорито по време на неприятните преговори за „The Final Cut" накара Роджър да иска да смени Стив като свой мениджър."

Pink Floyd 2.jpg
Pink Floyd 2.jpg (25.59 KiB) Прегледано 6745 пъти

"Ние наистина се срещнахме и разговаряхме, дори си направихме една сравнително кротка среща през 1984 г. в японски ресторант..."

Важната ти (Duke) стр. 274 показва липса на контакт и решение на двама души да изритат един командир. Не разбирам как тази дългоочаквана страница доказва твоя теза за ленивост на едни двама хорица в Pink Floyd?!

Pink Floyd 3.jpg

Следващото читалищно четене ептен няма да ти хареса :lol:
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Duke » 04 Сеп 2010, 09:59

Валентин Найденов написа:A, Purple бият Zeppelin в свирене на клавирни, във фантазия, в дълголетие, в собствени проекти като групи и соло, в посещения в България, в брой албуми, в издадени сингли и качили се в класации, в брой музиканти, в пиене без да умират...

:lol: :lol: :lol:

Особено ми хареса "в посещения в България", право в целта, само по това "Purple бият Zeppelin", е, може и на фунийки също да ги бият, знам ли, ако Кендис нахъса допълнително Райчо всичко е възможно... :D
Аватар
Duke

Непрочетено мнениеот Duke » 04 Сеп 2010, 10:16

Валентин Найденов написа:Следващото читалищно четене ептен няма да ти хареса :lol:

Докато чакаме, да те помоля да изпуснеш малко парата. Няколко пъти вече си служиш с иронични подмятания към мен. Ти ме покани тук, не съм ти се натрапвал! Ако не желаеш срещу себе си да имаш опонент, можеш да изтриеш всички чужди мнения във всяка една от темите във форума. Така ще останат само твоите мнения и няма да имаш причина за раздразнение. С подобни подмятания, освен, че се излагаш, не постигаш нищо повече във връзка със защита на безумните си твърдения. Ако си пропуснал, имаш да доказваш следните собствени твърдения по отношение на Роджър Уотърс:

- изритан от групата;
- себичен командир;
- "The Final Cut" е тъпня за комплексите на Роджър;
- Роджър се крие зад името Пинк Флойд;
- групата имаше само светли дни без Роджър.

На този етап приемам за доказано единствено второто, бих го нарекъл доказано "по презумпция" или "по външни белези".
Аватар
Duke

Непрочетено мнениеот Ani » 12 Сеп 2010, 20:35

В темата се отвори дума и за Цепелин, та... Днес попаднах на старо интервю със Сторм Торгенсън (ST) - автор на обложки и на двете групи.
Всъщност той е създал визията на албумите на Пинк Флойд от 1973 -The Dark Side of the Moon до 2007-компилационния бокс сет - Oh, by the Way. Без "The Final Cut"
А на Led Zeppelin - Houses of the Holy.
Интервюто с Торгенсън е по повод книгата му "Mind Over Matter: The Images of Pink Floyd"/Дух над материята - образите на Пинк Флойд.

В това интервю Сторм разказва:
Учехме в една гимназия в Кеймбридж. Роджър Уотърс е една година преди мен, и Сид Барет - една след мен. Дейвид Гилмор беше в съседно училище, но тъй като не харесвахме другите училища те бяха врага. Така че ние се познавахме още от деца - около 17-годишни.
В интервюто казва нещо много проникновено по повод отношението към Сид Барет, но по мое мнение думите му могат да се отнесат и за периода на раздялата с Роджър:
"Беше много трудно да се справят със собствените си проблеми да не говорим с нечии други".

На въпроса дали Роджър е говорил със Сторм за работа по соловите си проекти? ST отговаря: "Не, Роджър не е говорил с мен от 1980 г. насам. Той спря да ми говори, както и много други, още преди разделянето. Всъщност, аз дори не знам защо. Дори не знам дали той си спомня защо".

А за съперничеството между Роджър и групата? Смятате ли, че е това, или е повече медийна хиперестезия (повишена чувствителност)?
ST: Мисля, че е по-скоро медийна свръхчувствителност. Аз не знам дали дори "съперничество" е точната дума. Мисля, че в много случаи Роджър бе твърде ядосан за нещата. Не знам защо той напусна групата. "не знам какво е в главата на Роджър и не знам какво е било в главата му тогава. Но предполагам, че напускането на "Пинк Флойд" е това, което той е искал да направи."
Ani

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 14 Сеп 2010, 17:04

Pink Floyd 15.jpg
Pink Floyd 15.jpg (28.56 KiB) Прегледано 6672 пъти

Нека да видим защо Сторм Торгерсън разсъждава така или само си го мисли. :lol: В книгата на Ник Мейсън има още нещо за тъпнята "The Final Cut" 1983.

Pink Floyd 14.jpg

"Спомням си този период като особено напрегнат, тъй като се опитвах да задържа нещата под контрол. Собственият ми живот не беше „вино и рози". След цяла година далеч от дома се борех със собствените си драми. Бракът ми с Линди се разпадаше, а аз се впусках в нова връзка с настоящата ми съпруга Анет. Предвид предпочитанията ми да избягвам конфронтацията в емоционалните въпроси и реалния живот, би било омаловажаване да кажа, че времената не бяха лесни. Всичко това беше особено ужасно за Линди и двете ми дъщери Клои и Холи. Но имам неприятното чувство, че тогава съм смятал себе си за истинския страдалец."

Pink Floyd 13.jpg
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 14 Сеп 2010, 17:51

Много хора се упражняват да превеждат името на албума "The Final Cut". Заради забития нож в гърба на офицера, може да се тълкува като "последно наръгване". Или тъпото "последен разрез (албум, парче)" на кариерата на групата. :twisted:

Pink Floyd 12.jpg

"До излизането на албума през март 1983 г. още една от връзките на „Флойд" беше разкъсана. Поради тежък преразход на бюджета заради едни видеоснимки, Сторм и По разформироваха „Хипгносис" (като вероятно са посочили като причина „различия във възгледите") и въпреки участието на Джералд Скарф в „The Wall", Сторм може би логично е очаквал да наследи работата. Но и Джери, и Сторм бяха пренебрегнати, тъй като Роджър реши сам да се заеме с дизайна на обложката. Той използва Уили Кристи да направи снимките - мисля, че това донякъде притесняваше Уили, тъй като той по една случайност беше шурей на Роджър, освен че беше и отличен фотограф, - но липсата на „Хипгносис" наистина добави още няколко децибела към „Последната тръба", която звучеше за нявгашните „Пинк Флойд".

Много уместно - тръба - военно! Нали помните за бащата Ерик Флетчър Уотърс. Синът му използва казармен термин и не бил командир, айде де?! ;)

Pink Floyd 11.jpg

"He мисля, че Роджър беше напълно удовлетворен от „The Final Cut" - мисля, че един от коментарите му беше: „пълен е с недостатъци" - но може би в албума има много неща, от които е доволен. Фактът, че е посветен на баща му издава колко личен беше този запис за него и до каква степен останалите от нас нямаха думата. За мен този албум въплъщава един толкова труден период в живота ми, че това надделява над всякаква друга преценка за песните в него. Както и при всички наши албуми, завършеният диск е по-скоро дневник за някакъв брой месеци от живота ми, отколкото музикално произведение, на което мога да гледам обективно."

Те самите не харесват албума, а аз трябвало било да съм бил доказвал някому дали е тъпня. Отнасяме го в темата "Въпрос на вкус, казало кучето и се облизало под опашката".

viewtopic.php?f=18&t=7&start=10

Pink Floyd 10.jpg
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 14 Сеп 2010, 20:00

Ник Мейсън разказва, ние с вас четем, нали?!

pfi 20 momentary.JPG
Репетиция в Торонто за тура "Momentary Lapse Of Reason".

"ПРЕЗ 1986 г. двамата с Дейвид решихме да се опитаме да направим нов албум без Роджър. He бяхме преживели някакъв специфичен момент на откровение, когато решихме да го направим. Всъщност Дейвид го беше решил за себе си доста по-рано и беше работил над доста демозаписи. Последваха множество полудиалози - може би Стив О’Рурк е казал: „Искате ли да..." или Дейвид вероятно ме е попитал: „Дали да не...?" В крайна сметка тези дискусии набраха скорост и ние постигнахме съгласие: „Хайде да го направим."

Pink Floyd 19.jpg
Двамата - Дейвид Гилмор и Ник Мейсън.

Защо ли това решение на двамата ми прилича като тънък писък на прилеп с намерение да се тегли мощен розов шут в дзадника на водния себичен командир?

pfi 18 momentary.JPG
Тримата в лодката "Астория" на Дейвид Гилмор - новото студио на Pink Floyd.
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Duke » 14 Сеп 2010, 20:30

Валентин Найденов написа:Ник Мейсън разказва, ние с вас четем, нали?!

О, да, но не всички, някои от нас интерпретират думите му по начин, по който им изнася, но това също го отнасяме към онази тема... :lol:
Аватар
Duke

ПредишнаСледваща

Назад към Музика