Вселената Пинк Флойд и Злодеят Роджър Уотърс...

Книга за похвали и оплаквания за програмата на радиото. Предложения? Приемат се

Re: Вселената Пинк Флойд и Злодеят Роджър Уотърс...

Непрочетено мнениеот Ani » 14 Сеп 2010, 20:40

... коя тема, Duke? За изхождането, за любовта или за кучето, че не схванах :lol:
Ani

Непрочетено мнениеот Duke » 14 Сеп 2010, 21:44

Същата за която говори по-горе Вальо, ако не си схванала нещо, обърни се към него... :lol:
Аватар
Duke

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 14 Сеп 2010, 21:50

pfi 21 momentary.JPG
Тези прожектори създават невиждани светлинни ефекти до момента на концерти на Pink Floyd.

Започват светли времена за Pink Floyd.

pfi 23 momentary.JPG
Част от филма "Learning To Fly", заобиколен от светлинен венец. Невиждан в мащабите си сценичен екран.

От времената на Троянската война до концерта на Дейвид Гилмор в парижката зала "Олимпия" през 2006 г. - "Хайде да го направим" - значи едно и също. И се прави.

Пише следното:

"След като веднъж решението беше взето, нещата станаха необратими. Приличаше малко на загубата на Сид през 1968 г. - алтернативните опции изглеждат стряскащи само в ретроспекция. He знаехме точно как ще го направим, но чувствахме, че може би е възможно. Въпреки застъпената в автобиографията ми длъжност като местен рокендрол викарий на Брей, аз се отдадох изцяло на ново решение. Все още съм леко изненадан от тази демонстрация на воля. Твърде голяма част от предишната ни работа се състоеше в писането на песни и приемането на ръководната роля на Роджър, но все пак аз имах огромна вяра в умението на Дейвид да събуди сравнително бързо своите спящи способности, както и да си върне увереността в гласа си и китарната си техника, които бяха допринесли толкова много за звука на групата."

Това вече не е писък на прилеп, а рев на двамата достойни да изритат един, който става бивш розов.

pfi 22 momentary.JPG
Ник Мейсън едва се сдържа да не купи този фенски автомобил.

Струва ми се, че е по-добре да купиш тази кола, отколкото да се облизваш под опашката и да тъпнееш на темата "The Final Cut". Всеки е добре дошъл да се изкаже като се оближе обилно под опашката. :D Нека да е в темата, а?
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Dakota » 15 Сеп 2010, 02:59

Без да се облизвам под опашката, ще кажа, че "The Final Cut" е много добър албум. Слушам си го с удоволствие и съм далеч от определението "тъпня". Въпрос на вкус, да!
"Себичен командир", "изритване", "мощен шут", "тъпотия", "злодей" (това последното е измишльотина на Duke) иии..други подобни, са сравнения, които не одобрявам. Не че някой ме пита, но да си кажа. Пинк Флойд е група от голямо значение за мен! Затова се намесвам! Не искам да бъда арбитър в този спор, да взимам страна или да се опитвам да проявявам излишна толерантност от сорта на: "Прав си, ама..". "Абе и ти си прав, но.." Бягам от конкретиката на темата, поради простата причина, че не искам да ви се бъркам. Дали Уотърс са го изгонили или той доброволно си е тръгнал? Според Мейсън (чета внимателно извадките от книгата), не си е тръгнал доброволно.
"Шут в дзадника на водния себичен командир" е излишно изказване от човек, който лично постави тема в този форум, озаглавена "Roger Waters е в петорката на великите поети в рока"!!
Не че не познавам шеговития, както и саркастичен стил на Валентин Найденов. В много случаи той ми харесва и ме забавлява. Но не и сега. Не и за Роджър Уотърс! Въпреки гадният нрав на Роджър, авторитарност и лични драми, той е личност с изключителен принос към творчеството на Флойд. Подробностите, клюките, споделените мисли в книги в "частта раздяла", оставям на вас.
Преди да завърша това безумно вмешателство във вашия спор, ще кажа само, че наблюдавам моите млади приятели, които са на възраст от 15 до 20 години. Те слушат цялата дискография на Пинк Флойд, възхищават се на тази велика музика, заспиват и се събуждат с нея и пет пари не дават за проблемите, сполетели групата. Не ги знаят! Дори и да ги "открехна", дори и да им дам линк към тази тема, те не биха се заинтересували - просто са обсебени от прекрасната музика. Което е велико, мен да питате: млади хора, открили цяла една вселена. :) Зная, че това е извън темата, но какво от това..
И така: "Вселената Пинк Флойд и Злодеят Роджър Уотърс..." Дерзайте!
Аватар
Dakota

Непрочетено мнениеот Ani » 17 Сеп 2010, 15:07

И такаааа.....
Бяхме свидетели на дуел. На тема - ясно е... Дуелистите се нараняваха, пък и накърняваха на чест. Но признавам, че използваха, съгласно правилата, един и същ вид оръжие. Оръжието на знанието.
В този смисъл дуелът бе полезен. За себе си мога да кажа, че научих интересни факти, интересни интерпретации на едно и също.
Искам да благодаря специално на Duke и Вальо за положените усилия, за провокациите, за споделените мисли, за откровението... тук, на това място - форумът.
Всъщност хората правят мястото, не мислите ли?
Ani

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 24 Сеп 2010, 23:57

В читалището пише и това:

pfi 24 rick.JPG
Рик Райт.

"He смятам, че сме се замислили дали ще има някакви правни усложнения, но определено бяхме наясно с рисковете. По времето, когато пресата все още се интересуваше от битката с Роджър, съществуваше тревожната вероятност да им предоставим златна мина, издавайки албум, доказващ правотата на противниците ни, който да ни разкрива като най-обикновени алчни фалшификатори. Друг потенциален кошмар беше, че някогашният ни колега можеше да ни победи в престрелката между лавиците на музикалните магазини, което винаги е много мощен стимулатор и тъжен укор към истинските ни мотиви, сравнени с мечтата да правим хубава музика за прекрасни хора. Вредата върху егото ни щеше да е много по-тежка от евентуалната финансова катастрофа."

Много ми се насъбира да кашлям съчувствено.

pfi 25 nick.JPG
Ник Мейсън и дъщеря му Клои в двореца "Версай" до Париж.

"По време на записите продължаващата борба с Роджър не стихваше и му доставяше непрестанно забавление. Безкрайните телефонни разговори с адвокатите бяха заменени от дълги срещи, често провеждани в Дикенсовата обстановка на Четирите адвокатски сдружения. С надежда да се открие финалното доказателство, дискусиите часове наред се въртяха около най-замъглените аспекти на нашата история, а именно правните тънкости на нещата, за които смятахме, че сме се разбрали устно преди 18 години. Съдебният процес е забележително преживяване, тъй като сам избираш гладиаторите си заради умението им да се бият и после сядаш да гледаш представлението. Това вероятно е най-скъпата форма на забавление, с която някога съм се сблъсквал, а също и най-изнервящата".

Милият Ник...

pfi 26 momentary.JPG
Сцената на "Пинк Флойд" пред двореца "Версай".

"Далеч от съдебната фронтова линия се проведоха няколко разговора и се направиха опити за сдобряване. Веднъж вечерях с Роджър, който каза, че ще е доволен, ако се измъкне от договора със Стив. За съжаление Стив беше важна част от начинанието ни и мисля че смятахме, че сме по-здраво свързани заедно, отколкото е необходимо. Част от проблема се състоеше в това, че нищо не беше написано черно на бяло. Съществуваше устно споразумение - също толкова обвързващо като писменото, поне така твърдят адвокатите - между Стив и групата, според което всякакви действия на един от индивидите трябваше да бъдат одобрени от останалите. Разговорите бяха помътени от липсата на разбиране (със сигурност и от моя страна) за това какви бяха истинските последици - в резултат на което нещата си останаха неясни, а всяко оцеляло доверие - нестабилно. В ретроспектива ми се струва, че трябваше да се разберем с Роджър веднъж завинаги точно в онзи момент".

Кой кого не разбира?

"Аз смятах обаче, че разбирам затруднението на Роджър. От една страна той беше убеден, че сам е „Пинк Флойд" и е изнесъл групата на раменете си в продължение на повече от десет години като автор и ръководител на начинанията й".
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 25 Сеп 2010, 00:15

Малко снимки от светлото бъдеще на "Пинк Флойд" без Роджър Уотърс.

pfi 27 momentary.JPG
"Пинк Флойд" във Венеция.

pfi 28 momentary.JPG
"Пинк Флойд" във Венеция.

pfi 29 momentary.JPG
Изглед към Венеция от сцената на "Пинк Флойд". Вдясно е "Дворецът на Доджите", вляво от него е базиликата "Сан Марко", вляво е кулата на площад "Сан Марко". Лодката пътува през "Гран канале".

pfi 30 momentary.JPG
Списък.

pfi 31 momentary.JPG
Екип на самолета за хапаратурата на "Пинк Флойд".
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Duke » 25 Сеп 2010, 18:37

Като ден днешен помня републиканския рекорд за бързо разпространение, който постави VHS копието със запис от италианската телевизия "РАИ" на този концерт. Дни след проявата вече гледахме за пети път шоуто в къщи с приятели и цъкахме от възхищение. Грандиозно шоу в близост до "Канале Гранде"! Любопитна подробност от концерта е невъзможността на Майкъл Кеймън да се придвижи през тълпите до платформата във водата. За първи път той е трябвало да свири заедно с групата на сцената, но типичната италианска организация и истерията предизвикана от проявата, позволява на Майкъл единствено да се добере до мишпулта минути преди началото. Преди две години посетих Венеция, но честно да си призная не изпитах нищо обикаляйки тези места. Година по-късно бях в центъра на арената в "Помпей" и сякаш камъните наоколо просвириха, беше велик момент в живота ми!

Изображение
Аватар
Duke

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 26 Сеп 2010, 03:48

Блазе ти за тишината в Помпей. Разминаваме се във Венеция. Концертът беше на "Канале Гранде", а не в близост до него. Не на всеки е дадено да изпитва нещо във Венеция.
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Duke » 26 Сеп 2010, 09:40

С риск да те разочаровам, концертът беше в "Канале Ди Сан Марко", който може да се нарече устието на "Канале Гранде" и в този смисъл може да се каже, че е в близост до него:

Изображение
Аватар
Duke

ПредишнаСледваща

Назад към Музика