"Въпрос на вкус" казало кучето и се облизало под опашката

Книга за похвали и оплаквания за програмата на радиото. Предложения? Приемат се

"Въпрос на вкус" казало кучето и се облизало под опашката

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 31 Юли 2009, 01:38

Тъй като понеже обаче и въобще таковата, ако ме питат за музиката в радиото, то лично скромно на мен ми харесва.

:D
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Re: "Въпрос на вкус" казало кучето и се облизало под опашката

Непрочетено мнениеот Ani » 01 Авг 2009, 14:16

Това за вкусовете .... "понеже обаче и въобще таковата" :D

Днес слушах парче от албума "Nay Svidni". И преди ми направи впечатление, че го спомена ;) Името му подсказва нещо, но искаш ли да разкажеш повече за този албум?!?
Ani

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 01 Авг 2009, 15:00

Преди повече от десетина години започнах да събирам песни в дискове, които нарекох "Nay Svidni". Песните са от тези, които съм търсил с години. Навремето ги имах записани на ленти, но не всяка от тях можеше да се прехвърли на диск. От мои ленти са Czeslaw Niemen - Dziwni Jesten Swiat (както и да се пише), Lulu - To Sir With Love (от филма "На учителя с любов"), песните от филма "Особен урок" и още 20-30. Серията Nay Svidni нарастна до vol.7 и предстои да си направя още някой диск в който да влезе мелодията от съботното "Студио Х" на тогавашната БТ. Надявам се да си я засекла в Радио Мила, сега е тук в Радио Рок Хит.

Излишно е да казвам, че намирането на някои песни ми отне години. Например Give Ireland Back To The Irish на Wings - 25 години, Argent - Hold Your Head Up - 20 г., Fleetwood Mac - Green Manalishi - 28г., Hawkwind - Silver Machine - 29 г. и т.н. Повечето песни на Емил Димитров, Лили Иванова, Щурците... както и соц. рока са свалени от плочи и редактирани за диск в безсънни нощи - махам пукотевиците, шума, балансирам честотите, нивото на звука и разни такива звукови неволи. Но после... волумето на мах!
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот zira619 » 02 Авг 2009, 08:14

Маниаците са делви,пълни с жълтици! :)
zira619

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 02 Авг 2009, 14:26

Много добре казано за маниаците :D

Еуфорията от записа на диска Най-свидните 1 ме докара до сладка лудост да си направя книжле за него.

Nay Svidni Cover Front 1 Small.jpg

За всяка песен има картинка от кой диск е взета.

Nay Svidni Cover Front 2 Small.jpg

Това начинание нямаше да се осъществи без помощта на моя приятел Роко Тъл

Nay Svidni Cover Back 1 Small.jpg

Имам 2 диска на Щурците с техни песни, които не видяха бял свят на официално издадени дискове.

Shturcite Malki Plochi Cover 1 Small.jpg

Над Киро и Пеци е Веско Кисьов - ритъм китара в първия състав. Веско е компютърен инженер. Преди 3-4 години той композира произведение за балет и мултимедия 9/11 (11-и септември, когато Близнаците бяха сринати до основи). Поради липса на финансиране, тази музика все още е само в компютъра на Веско.

Shturcite Malki Plochi Cover 2 Small.jpg

На жълтата снимка вляво е Константин Атанасов. Веднъж го срещнах в магазин за аудио техника и го попитах за първия албум на Диана Експрес в който китарните фортиции са негови. Той: "Ааааа... ми аз съм щурец".
Между Киро и Пеци е барабаниста Атанас Атанасов, известен в музикалните среди като Насо Бъндарака. С Александър Александров (Сашо Баракудата) създадоха група "Стил". Насо съдеше Майкъл Джексън за плагиатство на песен, но така и не успя. Спомина се през 2002 г.

На дясната снимка са Киро, Косьо, Пеци и първият барабанист Петър Цанков. Той е от фамилията на проф. Александър Цанков, чието име се свързва с фашизма. Сега Пепи притежава рекламна агенция, половин София е негова и още с първия щъркел той отива в черноморския Лозенец. Там го наричат Капитана и не го оставят намира да им пее с китара.

От 1967 до 1976 Щурците имат само малки плочи.
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Voivoda » 02 Авг 2009, 22:28

Драги ми ВН, АКъдеМиЕ музиката!?!?!?

Айде - почваме!
1. Оправете часовника - нещо там не е наред с около 6-7 часа /е назад става въпрос/
2. Днеска от следобяд до сега /02 ХаВгуст 23.21!!!/ си зациклил на българско, и европейско /френско и италианско/ а БТР не ви стига че потичат от чешмата като си наливам вода ами и ти ме късаш с тех! Останалото е само българско, най-вече Щурци - ама яко!!! Кво става!?!? Разреди малко някак!
3. Колкото до кучето, мястото точно под опашката и специфичния вкус - айде сега да не почваме пак отново. сам си си написал класиция /калпава!!!/ - ама поне нея си я следвай в миксирането - доколкото това е възможно на момента!
Voivoda

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 03 Авг 2009, 02:17

Ще стараем!
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Ani » 05 Авг 2009, 18:34

Бях избягала нещо от час :lol:
Благодаря за разяснението и картинките на Най-свидни!
В момента при мен върви Arena на Asia - поздравявам бандата с това парче!
Ani

Непрочетено мнениеот zira619 » 14 Авг 2009, 09:29

Пиша похвала:))
Настъпило е обогатяване на плейлиста с още страхотни неща, които никъде другаде ги няма!
Толкова по-зле за тези,които още на са открили този вълшебен плеър!
zira619

Непрочетено мнениеот lost » 09 Сеп 2009, 16:19

Аз нещо ми залъха на нафталин от нЕкои теми!
lost

Следваща

Назад към Музика