Концерт на Крис Норман (Chris Norman) в НДК

Беше ли на концерта? Драсни два реда!

Концерт на Крис Норман (Chris Norman) в НДК

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 23 Мар 2013, 17:48

Концерт на Крис Норман (Chris Norman). 22-и март 2013 г. Зала 1 в НДК.

DSCF0061 Small.jpg
DSCF0061 Small.jpg (132.85 KiB) Прегледано 2237 пъти

Залата е почти пълна. Около 3 000 души. На втори гълъбарник съм. Средна възраст на зрителите – около 62 г. 3 месеца и 29 дни. Всички до един са добре и дебело облечени. На трети гълъбарник в залата възрастта леко скача, както въпрос в мъдрето ми: „Ху да фок ис Крис Норман?“.

DSCF0012 Small.jpg
DSCF0012 Small.jpg (96.3 KiB) Прегледано 2237 пъти

Не ми се иска да се излагам. Измервам времето с чути по радио песни и видени на живо. Румънска радиостанция „Ваканса“ ми говори за Смоки (превод: Smokie) и тръгва "I’ll Meet You At Midnight”. Тогава си лежа на плажа в Афтопово и си слушам ВЕФ 201. В качеството си на виртуозен чикиджия през лето 1976-то ахнах от гласа на тоя певец.

DSCF0023 Small.jpg
DSCF0023 Small.jpg (58.82 KiB) Прегледано 2237 пъти

Днешният ми въпрос без спор с младата ми памет е - ще има ли "I’ll Meet You At Midnight” в залата. Второто в концерта е. Душата ми ликува. Не искам да се излагам. Усещам премрежен поглед.

DSCF0026 Small.jpg
DSCF0026 Small.jpg (59.33 KiB) Прегледано 2237 пъти

На сцената е Крис и още 5 (словом: пет) души. Тоя човек е с бели обувки на токове. Нормално. На неговата крехка възраст и аз бях с платформи. Тоя готин образ не е мръднал като глас и външност. Възхищавам се на доброто пеене, свирене, звук и танцуващи до мен дами. Мръднал съм, ... само ментално.

DSCF0030 Small 2.jpg
DSCF0030 Small 2.jpg (83.43 KiB) Прегледано 2237 пъти

В петимата от групата има две дами. Едната е руса и държи огромна акустична китара, под която не се забелязват едрите й коленни стави. Изглеждат като стотинки. Над и под стотинките има месеста материя. Над китарата не забелязвам релефна месеста материя, освен буйна боядисана русо коса.

Другата е чернокоса красавица и обзавежда клавирни звуци. Скрита е от прожекторите и пъква само в соло на акордеон. Щракам я безуспешно. Намирам се на не повече от 43846 км от сцената. Батериите на фотото остаряват по-бързо от мен. Това е рокенрол.

Крис движи концерта с известни песни на Смоки – “Lay Back In The Arm Of Someone”, “Mexican Girl”, "Oh Carol”, “Stumbling In”, където моята руса има роля на Сузи Куатро. Улавам се, че прекалено се заглеждам в моята руса...

Млади дами тресат телеса пред мен в ритъм на песните. Снимам ги. Длъжен съм в природата си на виртуозен... фотограф.
Три кавъри ме впечатляват. “The Boxer” на ония двамата - Пол Саймън и Арт Гарфънкъл. “Sledgehammer” на оня певец Питър Габриел. “Lucille” на дедо ви Литъл Ричард. Сещам се за Ян Гилан, как е искал да подражава кресливия фалцет в тази песен.

DSCF0038 Small 2.jpg
DSCF0038 Small 2.jpg (115.82 KiB) Прегледано 2237 пъти

Крис е в стихия. Танцува и пее без да спазва такт. Залата прави същото на крака. Великолепен концерт на човек от рок стихията през 1976 г.
Изнизвам се в качеството си на забързан към скука. Бесен вятър отвява кепето ми. Готино хлапе на видима възраст 7 години, 4 месец и 19 дни го настига. Подава ми го усмихнато. Внезапно разбирам, че средната възраст на зрителите спада до 29 години, 3 месеца и 17 дни.

DSCF0060 Small.jpg
DSCF0060 Small.jpg (108.21 KiB) Прегледано 2237 пъти

Така си е. Рок музиката събира различни възрасти. Крис Норман го направи за кой ли вече път.
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Назад към Концерти