Концерт на Пух (Pooh) в НДК, 28 октомври 2011 г.

Беше ли на концерта? Драсни два реда!

Харесвам ли група Pooh?

Да.
6
100%
Не.
0
Няма гласували
Не съм ги слушал/а.
0
Няма гласували

Общо гласове : 6

Концерт на Пух (Pooh) в НДК, 28 октомври 2011 г.

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 29 Окт 2011, 18:10

Италианската група Pooh идва в София с незабравима слава. Още се разказват легенди за техните концерти през 1977 и 1979. Тогава за пръв път видяхме лазерно шоу и чухме на живо световна класа. Освен тях досега тук не е идвала група в която има 4 славейчета от 4 възможни. Pooh дойдоха през декември 2008 г. предимно за медийни изяви. Водиха се преговори с тях да изнесат 3 концерта в България през 2009 г. За мен сегашният им концерт започна тогава.

Pooh in Z-Rock Studio.JPG
Pooh in Z-Rock Studio.JPG (155.5 KiB) Прегледано 4023 пъти

На 15 декември 2008 г. се запознах лично с четирите момчета в студиото на радио “Z-Rock”. Те се втурнаха към мен с гръмкото "Чао". Може би защото бях с фланелка "Let It Be". Никога не съм си го представял и от вълнение с 300 зора извадих от найлоновия плик плочите за автографи.

Pooh in Z-Rock with Elena Rozberg and Niki Tomov.JPG
Pooh in Z-Rock with Elena Rozberg and Niki Tomov.JPG (207.5 KiB) Прегледано 4023 пъти

Даже едното момче от тях ми помагаше с усмивка и каза "Rotolando respirando?". Когато най-сетне разкъсах плика с думите "ориджинале" се засмяха. Като видяха споменатата тава и "Viva" ги разгледаха подробно и повтаряха "bulgaro". Тия момчета виждаха двете тави, които "Балкантон" издаде през 1978 и 1979 г. на италианската група Pooh.

Pooh in Z-Rock with Fans.JPG
Pooh in Z-Rock with Fans.JPG (217.66 KiB) Прегледано 4023 пъти

Те самите бяха на 50 см от мен - усмихнати, ведри, сърдечни, красиви. Не е за вярване как 31 години след първия им концерт в софийската зала "Универсиада" те са отново тук и аз се ръкувам с тях и си приказваме разни неща, все едно се познаваме отдавна. Оказва се, че е така. Наистина се познаваме и то много добре.

Pooh Red Canzian - bass.jpg
Pooh Red Canzian - bass.jpg (211.87 KiB) Прегледано 4023 пъти

Докато Ред Канциан ми помагаше да извадя тавите от тъпия найлонов плик го попитах: "Помниш ли първия ви концерт тук?". Внезапно изстреля: "Универсиада!". Щях да падна от изненада на пода като хвърлен градинарски маркуч. Всеки от тях идва усмихнат, ръкуваме се и ми казва името си (все едно не го знам). Ред ме пита как се казвам и започва да пише върху балкантонските плочи. Подава ги на другите с покана: "Рагаци!".

Pooh Red Canzian - bass Autographs Small.jpg
Pooh Red Canzian - bass Autographs Small.jpg (189.99 KiB) Прегледано 4023 пъти

Оказват ми чест и внимание. Викам: "Вие знаете ли, че ние тогава за пръв път видяхме лазерен лъч на концерт?", а те почти в един глас: "А ти знаеш ли, че ние за пръв път го използвахме тук?" Не бе, не ми оказват нищо, те са си такива - човечни, естествени, възпитани... а аз не вярвам какво става и не мога да сложа капачката на маркера от вълнение.
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Re: Концерт на Пух (Pooh) в НДК, 28 октомври 2011 г.

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 29 Окт 2011, 18:28

За тези 2 декемврийски дни имам над 40 техни снимки и на нито една те не са с вяло излъчване - толкова усмихнати хора не бях щракал скоро. В гласовете и жестовете им има много топлота. „Много неща тук са се променили за всичките тези години, едно нещо обаче е същото и това много ни зарадва – хората тук. Те са все същите, със същите чисти лица, със същия чист поглед, който и тогава срещахме у всеки един!”. - май го каза Роби Факинети.

Pooh Roby Facchinetti - keyboard.jpg
Pooh Roby Facchinetti - keyboard.jpg (255.47 KiB) Прегледано 4022 пъти

Видях как се надпреварваха да говорят за нас като страна в която са били. Вечерта в хотела им бях с Емо Ботев и Ники Томов. Доди Баталия ни попита: "Ние популярни ли сме в България". Емо каза: "Половин милион души!". В този миг се завъртя в главата ми неувереното "Дали?".

Pooh Dodi Battaglia - guitar.jpg
Pooh Dodi Battaglia - guitar.jpg (173.66 KiB) Прегледано 4022 пъти

На раздяла с тях във фоайето на хотела им махахме от разстояние, а те дойдоха до нас и се разделиха лично с всеки с една ръка на сърцето, а другата те стиска приятелски. Нямам думи за присъствието на тия хора, трогателни са... Каквито млади и чисти изглеждат - такава е музиката им.

Pooh Dodi Battaglia - guitar, Niki Tomov, Emo Botev Small.jpg
Pooh Dodi Battaglia - guitar, Niki Tomov, Emo Botev Small.jpg (192.57 KiB) Прегледано 4022 пъти

Pooh Red Canzian - bass, Emo Botev, Niki Tomov Small.jpg
Pooh Red Canzian - bass, Emo Botev, Niki Tomov Small.jpg (195.81 KiB) Прегледано 4022 пъти

Pooh Roby Facchinetti - keyboard, Niki Tomov, Emo Botev Small.jpg
Pooh Roby Facchinetti - keyboard, Niki Tomov, Emo Botev Small.jpg (180.28 KiB) Прегледано 4022 пъти

Лазерният лъч е на втория концерт - ноември 1979 г. На първия през 1977 г. се мотаех около зала "Универсиада" една вечер. Скивах 2 ТИР-а с надпис Pooh и един махленец ми каза, че нек’ви италианци ще свирят. Викам си "италиански канцонети, тиру-лиру". Не можах да се образувам на никакъв "терен" с гадже пред кафе "Орфей", пресякох трамвайната линия към залата и си купих билет за концерта - 1,50 лв. Билета беше като за банята на Ситняково или за кино "Изток".В "Универсиада" беше рехаво и аз като гъзар седнах на най-готиното място под ложата. На следващия ден билетите свършиха за секунди - разнесе се от уста на уста какво чудо е имало.

Обещаните концерти през 2009 г. не се състояха. Барабанистът Стефано Дорацио напусна групата. Бях без надежда, че ще дойдат, но…

Pooh Stefano D'Orazio - drums.jpg
Pooh Stefano D'Orazio - drums.jpg (168.06 KiB) Прегледано 4022 пъти

Pooh Stefano D'Orazio - drums and Valnay Small.JPG
Pooh Stefano D'Orazio - drums and Valnay Small.JPG (76.89 KiB) Прегледано 4022 пъти

Както казват римляните, истината започва след „но”. 28 октомври, зала 1 в НДК. Обстановката е театрална с червени завеси на сцената в очакване на група Pooh и Classic FM M-Tel Orchestra с диригент Григор Паликаров.
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Re: Концерт на Пух (Pooh) в НДК, 28 октомври 2011 г.

Непрочетено мнениеот Dakota » 05 Ное 2011, 10:35

"И ще познаете истината и истината ще ви направи свободни." :)
Каква е истината, която започва след "но"? Ще се вдигнат ли червените театрални завеси?
Аватар
Dakota

Назад към Концерти