Концерт на Статус Кво (Status Quo) в НДК

Беше ли на концерта? Драсни два реда!

Концерт на Статус Кво (Status Quo) в НДК

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 20 Окт 2012, 04:00

Имах предчувствие, че Зала 1 на НДК няма да се напълни. Не само заради скъпите билети - 50 лъва евтинджосите. Стастус Кво у нас са ни рак ни щука. Стойностна група с малцина верни почитатели над средна възраст.
Status Quo In NDK 003 Small.jpg
Status Quo In NDK 003 Small.jpg (91.91 KiB) Прегледано 2299 пъти

Пред залата е рехаво. Виждам трима басисти. Кирил Маричков (Щурците), Веселин Тодоров – Кокала (Фактор) и Ивайло Крайчовски – Пифа (ФСБ). Кимам с известните, обменям 5 грама мисли с Пифа и съм в Залата.
Status Quo In NDK 002 Small.jpg
Status Quo In NDK 002 Small.jpg (56.88 KiB) Прегледано 2299 пъти

Как да кажа, рехавиня, но изглежда пълно в Залата. Излизат! Двама в бели ризи, петима с черни панталони, петима с бели маратонки. Първото парче “Caroline” ме връща в зрелите ми години на осмокласник, който е петимен за жици.
Status Quo In NDK 001 Small.jpg
Status Quo In NDK 001 Small.jpg (55.8 KiB) Прегледано 2299 пъти

Status Quo In NDK 006 Small.jpg
Status Quo In NDK 006 Small.jpg (53.48 KiB) Прегледано 2299 пъти

Свирят чудесно, пеят както винаги. Франсис Роси носи чар на цялата рок история. Рик Парфит е с къса коса и държи рифовете на повечето парчета с дръгляв корпус на китарата си. Готин пич. Свири на метър пред нас, Роси също.
Status Quo In NDK 005.jpg

Стегната група пред усилвателите Marshal – рядко виждана гледка у нас. Пердашат яки парчета от кариерата си. Залата е на крака. Видима възраст на хората е от 20 до 57 г.
Status Quo In NDK 013 Small.jpg
Status Quo In NDK 013 Small.jpg (109.88 KiB) Прегледано 2299 пъти

Барабанно соло. По принцип отивам да пикам на това, но четирима от Status Quo правят това вместо мен, напускайки сцената.

Връщат се и „О Майко”! Йеаааааааааа! Внезапно тръгва “Roll Over Lay Down”. Първото парче на Статукво от албума “Hello” 1973 година. Помня как куршумен изстрел от барабан ме тресна пряко в ушите, когато бях осмокласник. Ставам от седалката и куфежно дирижирам парчето.

Жълти страници на история и писаници в тефтера ми .
Status Quo Hello Info Small.jpg
Status Quo Hello Info Small.jpg (330.23 KiB) Прегледано 2299 пъти

Status Quo Hello Band Info Small.jpg
Status Quo Hello Band Info Small.jpg (261.83 KiB) Прегледано 2299 пъти

Проронвам сълзи. Това парче измерва времето ми на хлапак и на дъртак – 38 години от първия барабанен изстрел до живите Status Quo в Зала 1 на НДК. Великолепен момент за мен и хиляди в Залата.
Status Quo In NDK 007 Small.jpg
Status Quo In NDK 007 Small.jpg (87.16 KiB) Прегледано 2299 пъти

Естествено “In The Army Now”! Франсис Роси пее с кратка подкана през ухо към нас :”Оу” и ние дружно „Оооооууууооо, ин ди арми нау”. Автор на песента е швейцарският дует Boland And Boland.

Концертът се точи към знаен финал – бис и край в 21:48 ч. финал. Начало в 20:18 ч.
Компютърна точност. Час и половина.

Минавам близо до сцената на биса. Снимам.

Светват лампи в Залата и хиляди греещи лица …
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Re: Концерт на Статус Кво (Status Quo) в НДК

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 21 Окт 2012, 16:34

Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Назад към Концерти