Любов/омраза

Всичко от атомната бомба до дамските бикини в рока

Любов/омраза

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 07 Окт 2009, 20:33

Има ли крачка между тях, както се казва, и колко е голяма?

John Lennon - Double Fantasy Front..jpg
John Lennon - Double Fantasy Front..jpg (40.48 KiB) Прегледано 9903 пъти
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Re: Любов/омраза

Непрочетено мнениеот zira619 » 08 Окт 2009, 07:03

Тази тава на Джон и Йоко неочаквано много ми хареса.Идеята за редуването на полу-баналните мелодични песни на Джон с предизвикателно -различните композиции на Йоко е много добра,да не кажа,че Йоко дори ми е по-интересната в случая. :)
Е,темата е за любовта и омразата, съжалявам,че се отклоних :)
Като четох книгата за Beatles(която не смятам за меродавна),останах с впечатлението,че Джон и Йоко са си се намерили като гърне и похлупак,доказателство за това е и продължителността на връзката им.
Дай Боже всекиму! :D
zira619

Непрочетено мнениеот Ani » 08 Окт 2009, 08:30

:D Хич не си се отклонила - съвсем си в целта, в темата! - всичко е любов :)
Какво като я обвиняват, че причинила разпадането на Beatles?!? което може би е омраза...
Може би има връзка между тях - любовта и омразата - зависи откъде ги гледаш ;)
Ani

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 14 Яну 2010, 18:11

Dakota написа:Какво да кажа и аз..?
Ленън винаги е бил бунтар и е защитавал позициите си. Включително и любовта си към Йоко Оно. За много хора тяхната връзка беше прекалено показна и дразнеща. Та нали заради това феновете намразиха Оно. Много от тях я обвиниха, че тя е причината групата да се разпадне. Но...тези разсъждения май са неуместни тук. Имаме чудесна тема по този въпрос във форума.

На страната на Джон и Йоко съм. Тези, които мразят японката, са егоисти: "Тя ни отне Джон и вече няма Бийтълс". Да няма, но има любов, която Джон възпява във вечен химн доста преди да срещне жената на живота си.

Beatles - All You Need Is Love Cover Front.jpg

"Любовта е всичко за теб" не е само песен. Джон живее така.
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Росица » 15 Яну 2010, 02:50

Валентин Найденов написа:
Dakota написа:Ленън винаги е бил бунтар и е защитавал позициите си. Включително и любовта си към Йоко Оно. За много хора тяхната връзка беше прекалено показна и дразнеща. Та нали заради това феновете намразиха Оно. ....

Опираме до правото на всеки сам да управлява живота си(до колкото може), да избира пътя и най-вече човека, с когото да го извърви. Кои са "ФЕНОВЕТЕ"? Анонимна тълпа, вменяваща си правото да определя правилата в живота на своите любимци..... Но никой не живее с "феновете", а с човека до себе си.
Не харесвам Йоко (нищо лично) ;), но свалям шапка и на двамата, че отстояват обичта и правото си на личен избор.

zira619 написа:......,останах с впечатлението,че Джон и Йоко са си се намерили като гърне и похлупак,доказателство за това е и продължителността на връзката им.
Дай Боже всекиму! :D

Дай Боже всекиму! :)
Росица

Непрочетено мнениеот Dakota » 16 Яну 2010, 17:36

На мен не ми харесваше тяхната показна любов. Но..и аз свалям шапка на Ленън, че предпочете да се отдаде на човека до себе си. Дали тази любов щеше да издържи през годините ако не беше станала трагедията? Най-вероятно да! Макар че в живота рядко се случва това с гърнето и похлупака.
Валентин Найденов написа:Има ли крачка между тях, както се казва, и колко е голяма?

Между любовта и омразата крачката е много малка. За съжаление. Наскоро една позната попита: Трябва ли да спреш да чувстваш, за да мине болката? Или: По-спокойно ли ще живеем ако сме безчувствени?
Честно казано не можах да й отговоря. Пък и не бях в кондиция да се занимавам с тежки душевни терзания :) и отложих разговора.
Росица написа:Кои са "ФЕНОВЕТЕ"?

Все пак те движат звездите напред. Животът на известните личности няма как да бъде анонимен. Всеки, който се стреми към слава, разчита на подкрепата на феновете.
Аватар
Dakota

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 16 Яну 2010, 21:16

За отхвърлената любов крачката до омразата е нищожно малка.
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Ani » 17 Яну 2010, 17:17

Можем да сравним любвта с мир, а омразата (с всичките й средства) - с война, нали? :)
War Is Over! (If You Want It!) (войната свърши! (ако ти искаш!)) - надсловът на една от мирните демонстрации на Джон и Йоко... е много подходящ точно за тази тема... "Ако ти искаш!"

В интервю, малко преди 74-ия й рожден ден на въпроса: ".... и ще излезете из под сянката на Джон?"
Йоко Оно отговаря: "Никога не съм искала да изляза из под сянката на Джон. Никога! За мен, това да чуствам неговата защита, не е нещо лощо. Винаги съм гледала на него като дърво, което ме пази от жарещите лъчи със сянката си и ми дава сила. Така беше когато беше жив, така продължих да го чуствам и след смъртта му. И не искам това да се променя. Дава ми сила да съществувам и в същото време да следвам собствения си път."

"Дава ми сили и същевременно следвам пътя си" казва всичко :!:
Ani

Непрочетено мнениеот zira619 » 18 Яну 2010, 21:17

Дали обичаш или мразиш някого е едно и също фиксиране върху даден човек, но с обратен знак.Ти си несвободен,обсебен. А човекът може въобще да не е виновен,че е предизвикал еди-какви си чувства в теб.Късмет!:))
А за звездите и феновете,благодарение на които те са звезди,съм съгласна с Dakota.
zira619

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 25 Яну 2010, 17:34

Не знам дали в света на рока някой музикант мрази друг, но продуцент, счетоводител, издател и всякакви подобни ръбове със сигурност. За феновете е ясно. Метълите мразят чалгари, рападжии и всичко останало, което не куфее на стръженье. Рападжиите от източна Варна мразят тези от западна София. "Тhe west is the best", ама не си прав Гущер. Сега уеста пикае газ от възхода на китайския ийст. На чалгарите им е все тая по оста ийст-уест, норд-саут. Нали мацки метат гюбеци на масата или на бара за да им се скиват дзадниците.

Deep Purple - Live at the California Jam 1974 Cover Front 2.jpg

Има доста истории за съперничество и завист в рока. Не знам дали са породени от омраза. Тук писах за California Jam 1974 г., където Блекмор се излага като Ван дер Любе в Райхстага. Ще събера спомените си и ще драсна някоя пикантерия. Не всичко е розово.
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Следваща

Назад към Разни