Любов/омраза

Всичко от атомната бомба до дамските бикини в рока

Re: Любов/омраза

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 28 Май 2010, 16:29

"Да си хейтър е нещастие, защото никой не те разбира. И никой няма да те разбере. Ти си просто една електронна капка в разширяващото се технологично море на глобалната мрежа. Ти си никой. Хейтърът може и да не е справедлив, но ще намери достатъчно аргументи и правилни думи, за да убеди другите, че ти не ставаш.
Хейтърите обичат глутницата. Щом някъде има глутница заръфала някого, те веднага се присъединяват. Така получават лъжливо усещане за общност.Те са просто ненавистници. Мотивът на хейтърите е ясен. Те са вбесени от недостатъците на чикиджийската си реалност, затова си го изкарват на другите. Но какво целят? Дори хейтърите преследват някаква цел. Подобно на вампирите, те целят да се нахранят с теб и после да те превърнат в един от тях. Омразата, с която ще им отговориш, е тяхната най-голямата награда."

Кратко и ясно от мрежата...
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Ani » 28 Май 2010, 17:04

Валентин Найденов написа: ...те целят да се нахранят с теб и после да те превърнат в един от тях. Омразата, с която ще им отговориш, е тяхната най-голямата награда.

Има единствен изход - човек да ги лиши от очакваната награда...
hate-ри има не само във виртуалното пространство. Те си имат истинско име, лице. Сигурна съм, че около всеки от вас, както и край мен, има поне един реален такъв. А поведението си към тях избира всеки сам.
Малко пофилософствах по темата и я извадих извън Рока.
Валентин Найденов написа:Има доста истории за съперничество и завист в рока. Не знам дали са породени от омраза. Тук писах за California Jam 1974 г., където Блекмор се излага като Ван дер Любе в Райхстага. Ще събера спомените си и ще драсна някоя пикантерия. Не всичко е розово.

Ако си посъбрал спомени - давай, Вальо! Почти сложихме черни очила ;)
Ani

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 20 Юли 2010, 03:08

Някой от вас виждал ли е кръв от носа, кървава аркада на вежда или течащи лиги от устата на бит боксьор? Някой от вас забелязал ли е къде са ръцете му с червени, фирмени ръкавици? Кръвта му капе надолу, лигите му текат надолу, ръцете му са надолу. Свалил е гарда и диша нагоре с воля за победа или ако е умен, стои за оцеляване прав на ринга.

rocky_red_boxing-gloves.jpg

Няма умен боксьор. Има животински трениран злодей само да удря и да не пада надолу. По-силното животно удря, по-слабото търпи, докато може. Хвърчи гума от устни, пръска кръв от вежди и устни. Въртят се злобно замахнати ръкавици. Плющи като уцелят плът.

Boxing Gear.jpg

Тогава кръв, устна гума и слюнки хвърчат нагоре. Всички зрители аплодират шумно кой както може. Единият има разсеян поглед. Малко е понабит. Нокдаун! Съдията му брои до 8 или 10. Гледа го като доктор в очите, отърква ръкавиците му в тялото за проверка на координация. Понабитият кима в съгласие да се бие и съдията му прави знак "давай да те бият още".

Knockout 2.jpg

Двубоят продължава със силно превъзходство на по-силния и свеж от броенето. Понабитият се спасява по ъглите в сляп гард, с отскок от въжетата, залитащ бегом по ринга, чакащ финален гонг. Секунди след начален гонг за следващ рунд, невидим ъпъркът или дясно кроше събира криво зъбите на слабия в здрава захапка. Първоначално се чува щрак на чене, после има изхвърчане на гума, накрая има разкривено лице и падане в несвяст надолу на човек, чиито ръце и крака са в конвулсия от временен шок на духа, временно безсъзнание на мозъка и безсилие на всички мускули да го изправят на крака.

Главата му виси извън ринга. Въжетата режат врата му без да го боли. Той вдишва прах от ринга и не мисли за друго, освен да оживее. Отваря очи. Обичайните подутини около тях, на които е навикнал, му пречат да види кое е нагоре и кое надолу. Крещенето на съдията за броене е отминало недочуто. Публиката врещи отвсякъде, дочута някак си. Той не знае или поне не иска да знае, че има комоцио и множество кръвоизливи по лицето и тялото.

Knockout 1.jpg

Вдига го нагоре лекарски екип. Освежава го. След мача той е до съдията отляво в губещата страна на лявата му ръка. Съдията възвестява победа с вдигане на друга ръка нагоре вдясно. Лявата ръка на съдията остава неподвижна надолу. Лицето на победителя ликува, аплодирано шумно. Започват маймунджулуци в чест на победата. Победеният слабак псува силния и се изнизва за да не бере собствен срам. Те се обичат. Привикан е обратно на ринга за протокола. Качва се горе. Започва дружеско прегръщане и попляскаване по бузите ала: "Ти си най-добрият!". Потно прегръщане на мускули. Те се обичат. Единият все още залита и не вижда ясно надолу по стълбите. Човек от екипа му го държи и му шепне отгоре: "Скива ли сега?!". Публика е на крака в овации.

Питам се, в този форум има ли боксьори отгоре за да спорят с някого отдолу?

Love Hate Hands.jpg
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 19 Мар 2011, 22:56

Надявам се , че хейтърите (мразещите) Лора Цветкова (не знам с колко профила тук и с колко имена на гост) и Виктор Лазаров (поне с 2 профила) спят зимен сън. Този омразнически сън успя да успи Zira :lol:
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Ani » 20 Мар 2011, 12:08

Изображение
Ani

Непрочетено мнениеот Lucy » 13 Юли 2011, 01:20

Валентин Найденов написа:Няма умен боксьор. Има животински трениран злодей само да удря и да не пада надолу.

Това ли е този животински трениран злодей?

http://www.youtube.com/watch?v=ON7v-sko ... re=related

Само питам? Една от най-красивите любовни истории на миналия век! Не, това не са "Красавицата и звярът". Нито тя е красавица, нито той - звяр.

Интересна тема! Силно интригуваща! Странна и като замисъл, още повече като развитие. Може би се включвам ни в клин, ни в ръкав, но съм нова тук , а както забелязах темата е проточена през годините.От "любов/омраза" е станала само "омраза". Не бях се замисляла, но клишето, че „от любовта до омразата има само една крачка”, винаги ми се е струвало неадекватно. Не може да мразиш някого, когото си обичал. Можеш ли да мразиш спомените, когато си бил щастлив, благодарение на човека когото си обичал. Не мисля. За да обичаш някого, ти си намерил в него нещо, което често пъти е необяснимо, но то те е вдъхновявало, карало е пеперудите в стомаха ти да пърхат и колената ти да омекват, давало ти е крила, правело те е по-силен, по-истински, по-човек. Не мисля, че някой би могъл да намрази човекът, предизвикал това у него. Питам се дали мразещите въобще са обичали или просто са изпитвали чувство за собственост към човека, който ги е обичал. Тогава, надали знаят за пеперудите, коленете и другите съпътстващи любовта симптоми. Не си спомням да съм мразела човек, никога. Бях на двадесет и четири, когато ме сполетя най-голямото нещастие, което може да преживее един човек. Не намразих виновника за това, до ден днешен го съжалявам, че трябва да живее с този си грях, сигурно е непоносимо. А какво остава за човек, когото съм обичала. Често съм се питала какво е "омраза", нямам еднозначен отговор. Но съм 200% убедена, че ако си способен до обичаш, не можеш да мразиш. :)
Lucy

Непрочетено мнениеот Lucy » 14 Юли 2011, 13:12

Благодаря ти, че ме мразиш искрено...

Благодаря ти,
че ме мразиш искрено,
че хвърляш всички спомени
зад борда.
Омразата създава независимост,
а любовта - заробва.
Сега от мен
внезапно се отказваш ти,
от мойте думи,
жестове и книги...
Но вдигнеш ли към мен очите мразещи,
аз чувам звън
на паднали вериги.
Сега живея леко и естествено -
встрани
от твоите прищевки странни.
И пак отляво
е сърцето ми наместено.
Лекувам рани.
Раздялата сравнявам
със възкръсване,
със музика на Моцарт, със безкрая...
Ако не беше твоето отсъствие,
щях да повярвам,
че съм в рая.
Георги Константинов
Lucy

Непрочетено мнениеот Dakota » 17 Юли 2011, 22:27

Lucy написа:Питам се дали мразещите въобще са обичали или просто са изпитвали чувство за собственост към човека, който ги е обичал.

Това изречение казва всичко! Напълно споделям мислите ти.

Много силно стихотворение на Г. Константинов!
Аватар
Dakota

Непрочетено мнениеот Lucy » 24 Юли 2011, 00:13

Dakota написа:На мен не ми харесваше тяхната показна любов.

Здравейте, Dakota, отново!
Много бих искала да разбера, какво значи "показна любов"? Срамно ли е да обичаш някого, престъпление ли е, че да го криеш? Когато човек е влюбен, иска да сподели щастието си с целия свят. Иска му се да крещи "ОБИЧАААААМ". Джон и Йоко го правеха - крещяха, по своя си начин. Може би, хората, които не го разбират, просто не са били истински влюбени, може би са просто егоисти или завистници, знам ли?! Но съм сигурна, че дали някой харесва или не нечия любов, тя едва ли се интересува от неговото мнение. Любовта е предизвикателна, любовта е смела, любовта е искрена, любовта е просто ЛЮБОВ.
Dakota написа:Между любовта и омразата крачката е много малка. За съжаление. Наскоро една позната попита: Трябва ли да спреш да чувстваш, за да мине болката? Или: По-спокойно ли ще живеем ако сме безчувствени?
Честно казано не можах да й отговоря. Пък и не бях в кондиция да се занимавам с тежки душевни терзания :) и отложих разговора.

Не можах да разбера от отговора Ви, все пак има ли крачка между любовта и омразата, защото моето мнение е пълна противоположност но Вашето, а Вие се съгласявате с него. На Вашата приятелка можете просто да помогнете с това:
БЕЗ ЛЮБОВ
Без любов от днес нататък ще живея.
Независима от телефон и случай.
Няма да боли. И няма да копнея.
Ставам вързан вятър и замръзнал ручей.
Няма да съм бледна подир нощ безсънна -
но и няма да ми запламти лицето.
Няма вдън земя от мъка да потъна -
но и няма да политна към небето.
Няма да съм лоша - но и няма вече
жест като безкраен хоризонт да сторя.
Няма да ми притъмнява - но далече
няма да ми се отваря цял простора.
Няма вечерта да чакам изтомена -
но и утрото за мен не ще изгрява.
Няма от слова да зъзна вкочанена -
но и няма да изгарям над жарава.
Няма да заплача на жестоко рамо -
но и няма от сърце да се засмея.
Няма да умирам аз от поглед само -
но и всъщност няма вече да живея.
Бл. Димитрова

Зададох въпрос на г-н Найденов за Едит и Марсел, не получих отговор, радвам се, че този път не се опитахте Вие да ми отговорите, както го правите нееднократно. Благодаря!
Лека и спокойна нощ!
Lucy

Непрочетено мнениеот Dakota » 24 Юли 2011, 04:24

Поздравявате ме, а след това се радвате, че не Ви отговарям. Не Ви разбирам. Щом Ви е неприятно, няма да Ви пиша.
Що се отнася до показната любов, не ми харесва. Може да съм "консерва", разбирайте го както си искате!
Аватар
Dakota

ПредишнаСледваща

Назад към Разни