Поздрави, честитки и .... много усмивки!

Всичко от атомната бомба до дамските бикини в рока

Re: Поздрави, честитки и .... много усмивки!

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 17 Дек 2010, 18:39

Пол Роджърс - днес на 61 г.

Paul Rodgers.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=eKy_puDDnRk
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 21 Дек 2010, 15:35

Днес щеше да е на 70 г.

Frank Zappa 1.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=-TItmXT8DkM
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Adelaide » 22 Дек 2010, 01:23

Здравейте! Харесва ми богатството и многоцветността в облеклото и украшенията на Джанис Джоплин. И за мъж ми харесва подобно нещо, както, например, е първата снимка на Джеймс Патрик Пейдж,на стр.5. Сетих се и за едно от любимите ми приложни изкуства - рисунка върху стъкло.
Интересен и заслужващ възхищение е случаят, когато Джон Ленън е върнал ордена на
Британската империя. Въобще само за няколко минутки тук си намерих любопитни неща.
Прикачени файлове
IMG_2153.JPG
Аватар
Adelaide

Непрочетено мнениеот Adelaide » 24 Дек 2010, 18:51

„Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине ни един, който вярва в Него, но да има вечен живот” /Йоан 3:16/
"Крадецът идва да открадне; да заколи; и да погуби, но Аз дойдох, за да ви дам живот и да го имате изобилно." Йоан 10:10
“Няма праведен ни един. Няма никой разумен. Няма кой да търси Бога” /Римляни 3: 10,11/
„И тъй като е определено на човеците еднаж да умрат, а след това настава съд” /Евреи 9:27/
“ Истина, истина ти казвам, ако се роди някой отгоре<*Или: Изново.>, не може да види Божието царство.” / Йоан 3 : 3/
„Исус отговори: Истина, истина ти казвам, ако се не роди някой от вода и Дух, не може да влезе в Божието царство. “Роденото от плътта е плът, а роденото от Духа е дух.”
” / Йоан 3 : 5,6/
“И чрез никой друг няма спасение; защото няма под небето друго име дадено между* човеците, чрез което трябва да се спасим.” / Деяния 4: 12/
“Защото, ако изповядаш с устата си, че Исус е Господ, и повярваш със сърцето си, че Бог Го е възкресил от мъртвите, ще се спасиш. “/Римляни 10:9/
„Защото, ако изповядваш с устата си, че Исус е Господ, и повярваш със сърцето си, че Бог Го е възкресил от мъртвите ще се спасиш; Защото със сърце вярва човек и се оправдава, и с устата прави изповед и се спасява. Защото писанието казва: "Никой, който вярва в Него, не ще се посрами". Понеже няма разлика между юдеин и грък защото същият Господ е Господ на всички, богат към всички, които Го призовават.Защото "всеки, който призове Господното име, ще се спаси". Как, прочее, ще призоват Този, в Когото не са повярвали? И как ще повярват в Този за Когото не са чули? А как ще чуят без проповедник? И как ще проповядват, ако не бъдат пратени? Както е писано: – "Колко са прекрасни Нозете на тия, които благовествуват доброто!"Но не всички послушаха благовестието; Защото Исаия казва: "Господи, кой от нас е повярвал на онова, което сме чули"? „И тъй, вярването е от слушане, а слушането – от Христовото слово.” Но казвам: те не са ли чули? Наистина чули са: – "По цялата земя е излязъл гласът им, И думите им до краищата на вселената". “/Римляни 10: 9 -18/
„И тъй, вярването е от слушане, а слушането – от Христовото слово.” “/Римляни 10:17/
”Питам това, защото според както е писано, поради вас се хули Божието име между езичниците.” Римляни 2:24
„По плодовете им ще ги познаете. Бере ли се грозде от тръни, или смокини от репей? Също така, всяко добро дърво дава добри плодове, а лошото дърво дава лоши плодове. „ Матея 7:16,17
„Но ако от там потърсите Господа твоя Бог, всеки от вас ще го намери, ако го потърси с цялото си сърце и с цялата си душа. „ Второзаконие 4:29
„Бог, прочее, без да държи бележка за времената на невежеството,сега заповядва на всички човеци навсякъде да се покаят, тъй като е назначил ден, когато ще съди ... дал уверение на всички, като Го е възкресил от мъртвите.” /Деяния 17:30,31 /
„И говоренето ми, и проповядването ми не ставаха с убедителните думи на мъдростта, но с доказателство от Дух и от сила; за да бъде вярването ви основано не на човешка мъдрост, а на Божията сила. Обаче, ние поучаваме мъдрост между съвършените, ала не мъдрост от тоя век, нито от властниците на тоя век, които преминават;но поучаваме Божията тайнствена премъдрост, която е била скрита, която е била предопределена от Бога преди вековете да ни докарва слава. Никой от властниците на тоя век не я е познал; защото, ако я бяха познали, не биха разпнали Господа на славата. А, според както е писано: – "Каквото око не е видяло, и ухо не е чуло, И на човешко сърце не е дохождало, Всичко това е приготвил Бог за тия, които Го любят". А на нас Бог откри това чрез Духа; понеже Духът издирва всичко, даже и Божиите дълбочини. „ 1 Коринтяни 2: 4-10
„Но естествения човек не подбира това, което е от Божия Дух, защото за него е глупост; и не може да го разбере, понеже, то се изпитва духовно.” 1 Коринтяни 2: 14
"И рече им: Идете по целия свят и проповядвайте благовестието на всяка твар.Който повярва и се кръсти ще бъде спасен; а който не повярва ще бъде осъден.И тия знамения ще придружават повярвалите: В Мое име бесове ще изгонват; нови езици ще говорят;змии ще хващат; а ако изпият нещо смъртоносно, то никак няма да ги повреди; на болни ще възлагат ръце, и те ще оздравяват.И тъй, след като им говори, Господ Исус се възнесе на небето, и седна отдясно на Бога.А те излязоха и проповядваха навсякъде, като им съдействуваше Господ, и потвърдяваше словото със знаменията, които го придружаваха. Амин. „ /Марк 16: 15:20/
„Истина, истина ви казвам: който вярва в Мене, делата, що Аз върша, и той ще върши, и по-големи от тях ще върши; защото Аз отивам при Отца Си.” Йоан 14: 12.
“ Ако имате вяра колкото синапено зърно, ще речете на тая планина : премести се от тука там , и тя ще се премести”.
“ Който ни избави от властта на тъмнината и ни пресели в царството на Своя възлюбен Син.”/ Колосяни 1: 13/
„Всяка ваша грижа възложете на Него, защото Той се грижи за вас.” 1 Петрово 5:7
„Не се безпокойте за нищо, но във всяка нещо с молитва и молба изказвайте исканията си на Бога с благодарение, и Божият мир, който никой ум не може да схване, ще пази сърцата ви и мислите ви в Христа Исуса.” Филипяни 4:6
„Защото Божието царство не е ядене и пиене, но правда, мир и радост в Светия Дух.” Римляни 14: 17
„Възлюбил си правда, и намразил си беззаконие; За това, Боже, Твоят Бог Те е помазал с миро на радост повече от Твоите събратя" Евреите 1:9
„И тъй, ако Синът ви освободи,ще бъдете наистина свободни”
„Той наистина понесе печалта ни, И със скърбите ни се натовари; А ние Го счетохме за ударен, Поразен от Бога, и наскърбен Но Той биде наранен поради нашите престъпления, Бит биде поради нашите беззакония; На Него дойде наказанието дакарваще нашия мир, И с Неговите рани ние се изцелихме.” /Исая 53 : 4,5/
„И те постоянствуваха в поучението на апостолите, в общението, в преломяването на хляба, и в молитвите.И страх обзе всяка душа; и много чудеса и знамения ставаха чрез апостолите.И всичките вярващи бяха заедно, и имаха всичко общо;и продаваха стоката и имота си, и разподеляха парите на всички, според нуждата на всекиго.И всеки ден прекарваха единодушно в храма, и разчупваха хляб по къщите си, и приемаха храна с радост и простосърдечие,като хвалеха Бога, и печелеха благоволението на всичките люде. А Господ всеки ден прибавяше на църквата ония, които се спасяваха.” Деяния 2: 42-47
„както Аз ви възлюбих, така и вие да се обичайте един друг.По това ще познаят всички, че сте Мои ученици, ако имате любов помежду си.” Йоан 13: 34
„Ако говоря с човешки и ангелски езици, а любов нямам, аз съм станал мед що звънти, или кимвал що дрънка. И ако имам пророческа дарба, и зная всички тайни и всяко знание, и ако имам пълна вяра, тъй щото планини да премествам, а любов нямам, нищо не съм. И ако раздам всичкия си имот за прехрана на сиромасите, и ако предам тялото си на изгаряне, а любов нямам, никак не ме ползува.Любовта дълго търпи и е милостива; любовта не завижда; любовта не се превъзнася, не се гордее, не безобразничи, не търси своето, не се раздразнява, не държи сметка за зло,не се радва на неправдата, а се радва заедно с истината, всичко премълчава, на всичко хваща вяра, на всичко се надява, всичко търпи.Любовта никога не отпада; другите дарби, обаче, пророчества ли са, ще се прекратят; езици ли са, ще престанат; знание ли е, ще се прекрати. Защото отчасти знаем и отчасти проракуваме; но когато дойде съвършеното, това, което е частично, ще се прекрати.” 1 Коринтяни 13 : 1-10
Аватар
Adelaide

Непрочетено мнениеот Dakota » 28 Дек 2010, 20:10

Честита Коледа на всички!
http://www.youtube.com/watch?v=Gi1VW00m ... re=related
Аватар
Dakota

Непрочетено мнениеот Dakota » 01 Яну 2011, 13:56

Нека Новата година ни донесе здраве и повече успехи!
Честит рожден ден на Валентин Найденов!
http://www.youtube.com/watch?v=oLWkVjiBbhY
Аватар
Dakota

Непрочетено мнениеот Ani » 01 Яну 2011, 16:50

Опит за летене!!!

Изображение

За много години!

Винаги навътре в нещата!!!
Изображение

Честит рожден ден, Вальо!
Ani

Непрочетено мнениеот Росица » 01 Яну 2011, 22:58

Честита нова година на всички!
Здраве, късмет и споделени мигове с любимите хора!

Вальо, Честит рожден ден!
За много години! :P
http://www.youtube.com/watch?v=MV398vOc ... re=related
Росица

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 03 Яну 2011, 02:08

Благодаря ви за поздравите. Веднагически остарях на 1.01.11 и празнувах една тъпотия на природата. Обещавам повече да не го правя в следващите 48 години.

Роси, благодаря за изпълнението на Лаци Бенкьо. Ние знаем за виртуозото му в "Омега" на клавирните, нъл тъй! Нали няма да съм досаден заекващ повтарящ. Унгарцитре изписват първо фамилия и после малко име. Тоя пич се казва Бенкьо Ласло (на унгарски László Benkő). В едно радио имаше негови композиции точно от албума "Lexicon II" (червения).

"Santana and Chris Cornell- Whole Lotta Love" ме връща в ерата на ВЕФ 201 и ме праща отново в ежедневието. Благодаря ти, Dakota!

Честита нова година на всички вас, които сте тук! Фалшива видео картина, но ми се иска да споделя тази песен с вас...

http://www.youtube.com/watch?v=aMfkVGCU_BA

Ani, дори и по гръб да паднеш - трябва да се опита! Аз падам на глава дървена, шопска и не ми дреме, защото е умна :lol:
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 13 Яну 2011, 17:04

Country Joe McDonald. В паспорта му пише Joseph Allen McDonald. Роден на 1 януари , 1942 във Вашингтон. Основател и на групата Country Joe and the Fish, които свирят на втория ден от фестивала Удсток - 16 август 1969 г.

Country Joe MacDonald Small.jpg

Country Joe - "Rock And Soul Music" - Woodstock 1969

http://www.youtube.com/watch?v=GqHkMAo9Gos

Stephen Arthur Stills. Роден на 3 януари, 1945 в Далас, Тексас. Известен с участието си в групите Buffalo Springfield и Crosby, Stills, Nash and Young, както и солова кариера.

Stephen Stills.jpg

Crosby, Stills, Nash & Young - "Teach Your Children" от филма "Мелъди" с Марк Лестър.

http://www.youtube.com/watch?v=EkaKwXddT_I

http://www.youtube.com/watch?v=sslUup8RENo - това видео е фалшиво. Изпълнението не е на CSNY, кадрите не са от филма, но поне има текст :lol:

John Paul Jones. В акта му за раждане пише John Baldwin - 3 януари 1946 г. Роден в предградие на Лондон. Мултиинструменталист и най-вече басист на Led Zeppelin.

John Paul Jones.jpg

John Paul Jones - "When You Fall In Love".

http://www.youtube.com/watch?v=xce7-Xqi ... 8&index=20 - рядка възможност да се чуе гласът му в най-хубавата песен от филма.

John McLaughlin - 4 януари 1942 г. Донкастър, Южен Йоркшър, Англия. Будистко име Махавишну.

John McLaughlin.jpg

Mahavishnu Orchestra - "Lila's Dance"

http://www.youtube.com/watch?v=3Miqd-htP2E - китарното соло все още е считано за най-добро в джаза.

Marilyn Manson. В шофьорската му книжка пише: Brian Hugh Warner; January 5, 1969; Canton, Ohio. Натурално девствен с транссексуален опит, каквото и да значи това.

Marilyn Manson.jpg

Marilyn Manson - "Antichrist Superstar".

http://www.youtube.com/watch?v=f6PPJoKZBvs
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

ПредишнаСледваща

Назад към Разни