За или против Давид Черни в Пловдив?

Всичко от атомната бомба до дамските бикини в рока

Re: За или против Давид Черни в Пловдив?

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 19 Окт 2009, 00:03

Имам самочувствие на съвременен българин. Когато съм в Прага, Бърно или Братислава, местните ме прегръщат с уважение, не само защото пия повече от тях. Аз също ги прегръщам подобаващо заради топлата славянска кръв, която е чужда на печалбар евреин. Ако ти си с "ниско самочувствие открай време" си е твоя работа. Колко пъти си бил в Чехия, Словакия, Моравия?

Другите "орезилени" ги питай ти! В Чехия има повече клекала, отколкото тук. Тоя евреин го е яд на България и не посмя да дойде, защото щеше да бъде набит. Именно ние българите имаме достойнство и не обиждаме никой народ. Не броя дебелашките изказвания на селяка Божидар Димитров...
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Ani » 19 Окт 2009, 00:18

Не бих искала за си мерим ... самочувствията :)
Писах във форума след завръщането си от Дубровник. И до днес се питам ако тази война, която те са преживели преди 12-13 години, не дай Боже се бе случила в България ...дали щеше всичко да е възстановено, запазило духа си, красиво и чисто, каквото го видях там .... или щяхме да хленчим за пари, че видите ли колко е трудно... Малко ли подобни примери има в ежедневието ни. Точно защото живея тук и съм съвременничка на случващото се!
Странно нещо е националното самочувствие...
Ani

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 19 Окт 2009, 00:41

Ani написа:Както не приемам безрезервно твърдението, че всеки народ заслужава управниците си... Всеки носи отговорност за действията си, а колективната отговорност - в случая на "народа" е точно безотговорност....
Да продължавам ли мислите си?!?

Нали народа избра БеКаПе-то, Царя и ДПС, сега ГЕРБ?!!! За каква безотговорност ми говориш - глас народен - глас Божий!

Тия чехи имаха Пражка пролет през 1968 г. Тогава съветски танкове бяха на Вацлавски Намести в Прага (разбирай пред Халите в София), наши войски пазеха излишно някакво летище, а в София, далеч от Халите, се провеждаше "Световен фестивал на младежта".

Аре на бас, че Давид Черни не знае нищо за това, защото в главата му са кинти и омраза към другите :!:
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Dakota » 19 Окт 2009, 01:00

В безсилието си да признаем собствените си недъзи, развяваме знамето на националното самочувствие!
Когато нашенец се шегува с недостатъците ни - може! Но ако чужденец дръзне да го направи - не може! Защо?
Валентин Найденов написа:Другите "орезилени" ги питай ти!

Няма какво да ги питам. Реагираха цивилизовано. Демокрацията е това - свобода на словото и личното мнение. На който не му харесва...си е негов проблем!
Не искам да се карам с никого тук. И все пак ми се ще да попитам нещо В. Найденов извън конкретната тема: Имаш ли нещо против евреите? Против чернокожите? Азиатците? Други...?
Валентин Найденов написа:Тия чехи имаха Пражка пролет през 1968 г. Тогава съветски танкове бяха на Вацлавски Намести в Прага (разбирай пред Халите в София), наши войски пазеха излишно някакво летище, а в София, далеч от Халите, се провеждаше "Световен фестивал на младежта"
Аре на бас, че Давид Черни не знае нищо за това, защото в главата му са кинти и омраза към другите :!:

Браво на нас! Това е повод за гордост! :cry: А дали Черни не знае нищо за това...на бас че знае. И още как!
Аватар
Dakota

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 19 Окт 2009, 01:05

Ani написа:Писах във форума след завръщането си от Дубровник. И до днес се питам ако тази война, която те са преживели преди 12-13 години, не дай Боже се бе случила в България ...дали щеше всичко да е възстановено, запазило духа си, красиво и чисто, каквото го видях там .... или щяхме да хленчим за пари, че видите ли колко е трудно... Малко ли подобни примери има в ежедневието ни. Точно защото живея тук и съм съвременничка на случващото се!
Странно нещо е националното самочувствие...

Хърватите са католици заради Австро-Унгария, която им подарява свободата от турското робство, както и на словенците. Сърби, черногорци и македонци са православни, босненци и албанци са байрамци. Европа и Щатите наливат пари в разрушените от сърбите територии.
По това време синият флаг на СДС не пусна щатски самолети в България, а после и бежанци от Македония. Това е национално самочувствие, а не да клепаш кенеф с тръби за пари :!:
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Ani » 19 Окт 2009, 01:16

Подред:
Валентин Найденов написа: За каква безотговорност ми говориш - глас народен - глас Божий!

Имах предвид безотговорността на управниците... малко ли закони промениха в свой (разбирай личен) интерес. Къде са държавниците, водачите? И имат ли те почва у нас....

Що се отнася до: "Давид Черни не знае нищо за това, защото в главата му са кинти и омраза към другите" ... сигурно има и нещичко друго щом по това време на нощта си говорим за него и провокацията му... ;)

Валентин Найденов написа:Европа и Щатите наливат пари в разрушените от сърбите територии.

Така де, там наливат, а тук източват - онези задачи за басейна в училище - след колко време ще се напълни басейна ако от едната тръба се пълни, а от другата ....
Ani

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 19 Окт 2009, 01:28

Dakota написа:В безсилието си да признаем собствените си недъзи, развяваме знамето на националното самочувствие!
Когато нашенец се шегува с недостатъците ни - може! Но ако чужденец дръзне да го направи - не може! Защо?

Какво по-гордо има от това да вееш трибагреника?! Алеко и Чудомир са ни изтипосали добре като българи. Националното ни самочувствие не страда от това, защото е сигнал да не сме такива и не сме.

Dakota написа:И все пак ми се ще да попитам нещо В. Найденов извън конкретната тема: Имаш ли нещо против евреите? Против чернокожите? Азиатците? Други...?

Нямам нищо против никого, освен когато ме настъпи без да ми се извини. Тоя чешки нахалник ми обяснява какво е Пловдив и какво щял да сплеска. Иди ти Давид нахуй!
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Ani » 19 Окт 2009, 01:39

Била мразовита зима.Едно врабче мръзнало и се ядосвало ,защо не е отлетяло на юг.Така ден,два ,три...Един ден врабчето решило -Край ,няма да търпя повече ,отлитам на юг.
Литнало то но било (-25) по Целзий.Летяло ,летяло и паднало премръзнало в снега.
Не щеш ли ,точно над него минала една крава и се изсрала върху врабчето.Затоплено ,то радостно взело да пърха с крилца ,но го видяла една котка ,извадила го от кравешкото лайно и го изяла.
Какъв е извода?
1-во.Не всеки който те осира ,ти мисли ЗЛО !
2-ро.Не всеки който те вади от лайната ,ти мисли добро!
:lol:
Ani

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 19 Окт 2009, 01:55

Врабците мръзнат достойно и нигога не са прелетни на юг. В тази метафора за сините врабци, за Щуреца и Баба Мравка е националното самочувствие.

http://vbox7.com/play:cffb0de6

Ти като клекало ли се чувстваш?
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Dakota » 19 Окт 2009, 02:27

Добре. Не е врабче, а лястовица! Важен е извода в случая.
Валентин Найденов написа:Алеко и Чудомир са ни изтипосали добре като българи. Националното ни самочувствие не страда от това, защото е сигнал да не сме такива и не сме.

Де да беше така...За съжаление не сме си извадили поуките. Все още.
В една друга тема ме попитаха: "Срещу какво точно се бориш?Срещу какво точно роптаеш?"
Ами за това роптая. Да бъдем цивилизовани. Културни. Да признаваме недостатъците си.
Някой ни бил орезилил! Хубаво! Както казах - не само нас! Но само ние подскачаме.
Валентин Найденов написа:...и какво щял да сплеска.

Както Черни сам признава, осъзнал е, че в България много се държи на мъжествеността. Стърчащ към небето здрав пенис, би ни удовлетворило (цитирам). Само че, за разлика от други държави, ние се свеним сами да си направим такива обелиски. :)
А за "сплескването от естетическа гледна точка", нормален отговор и позиция от човек, който е бил охулен и заклеймен като персона нон грата. Всеки би реагирал така...мисля.
Не става въпрос дали се чувстваме като клекало, като мастурбиращи италианци, като кални ниви, или като нацистки кръстопът..Реагирахме неадекватно. Това е.
Аватар
Dakota

ПредишнаСледваща

Назад към Разни