За или против Давид Черни в Пловдив?

Всичко от атомната бомба до дамските бикини в рока

Re: За или против Давид Черни в Пловдив?

Непрочетено мнениеот zira619 » 25 Окт 2009, 18:57

Валентин Найденов написа:Аре, стойте си в кенефа и разсъждавайте за свободата на твореца! България си остава за мен

Весело изкарване в тая весела държава!
zira619

Непрочетено мнениеот Ani » 03 Ное 2009, 01:52

Не ми даде сърце да поставя линка към една интересна снимка:
http://otkrovenia.com/main.php?action=show&id=165103 в Деня на Будителите...

И все пак ... както ще прочетете в коментарите към нея - някой се е поразмърдал и е променил нещичко в родната ни картинка... Може би това е образът на съвременния "будител" - да не си затваря очите, да не махва нехайно с ръка - "еми това е, какво да се прави?!?"..., да отстоява мнение, позиция, история, връзка с корените.... знам ли?!?
Ani

Непрочетено мнениеот Dakota » 03 Ное 2009, 15:34

Жестока снимка! Подобни абсурди се виждат навсякъде в милата ни страна. За съжаление. Само в seir.bg има над 200 страници - да се смееш ли, да плачеш ли..?
Аватар
Dakota

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 03 Ное 2009, 19:42

Силен коз в ръцете на защитниците на Черни. Щом у нас "Тоалетна" стои над "Българска кухня", защо да не остане само тоалетната в Европа... Колкото до будителите - някой ще разплете ли това неясно за съвремието понятие?
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Ani » 03 Ное 2009, 20:58

Май топката е в мен... Трудна задача ми даваш. Самото име - подсказва пробуждане на съзнанието, духовността.
И веднага в главата ми идват едни коварни мисли - точно на 01-ви ноември приятелка - учителка, много готина! - честити обявената грипна ваканция във facebook, а за празника - нищо. Ваканцията, дори и заради болест, радва учениците и не само тях. .. Същата вечер попаднах на предаване "на живо" ;) - там се говореше за "възбуждане" на съзнанието - участниците играеха еротични танци.
"Хляб и зрелища"!
Да, може би понятието е доста неясно за съвремието ни. Но дали е било по-ясно в минали времена?!? И тогава мнозина вероятно са гледали тогавашните будители с неверие, насмешка, сигурно са ги приемали за луди - да си слагат главата в торбата, в името на какво...
Трудно ще дам точна дефиниция. Каквото и да кажа ще ме срещне скептицизма. Все едно да доказвам съществуването на Бог...или някаква сила - било в нас, или извън нас. Някои го знаят, други само вярват, а трети....
И все пак... Има ги! И точно ти не ме питай за тях ;) Скочихме ти всички за Черни - какво толкоз е направил? Какво те караше надълго и нашироко да сочиш факти, да отстояваш позицията си за тази "грозотия". Защо не запази мнението за себе си, или да го промениш под силата на мнозинството?...
Ani

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 03 Ное 2009, 21:58

Ani написа:Какво те караше надълго и нашироко да сочиш факти, да отстояваш позицията си за тази "грозотия". Защо не запази мнението за себе си, или да го промениш под силата на мнозинството?...

Какво кара художник да хване четка пред платно? Какво кара поет да хване молив над лист? Какво кара музикант да пише ноти в петолиние?

Кой от вас се замисля защо децата още от турско време остават аргати, а не отиват на училище?

Кой от вас се замисля защо малцина излизат на бой през април 1876 г.?

Къде според вас отиде авторитета на учителя? В чата ли?

Какъв будител е човек, чел Шекспир и Стивън Хокинг, слушал Моцарт и Nightwish, гледал "Козият рог" и "Краят на аферата"?

Нек'ъф поп се изказва неизкашлян и снощен срещу Мадона. С к'во ме буди този ми ти с расо?

... Будителят е някъде в християнството с неговите заблуди..."Нему се кланя дивак учител"... Има го зле последван в гражданския смисъл на образование, изкуство и журналистика.

Този образ от хладните механи няма разминаване на думи и дела. Днес компа няма разминаване между команди и действие. Схващаш ли разликата?

Думата е една - беднотия на би(пи)тието. "...тежко, тежко вино дайте..."

:!:
Последна промяна Валентин Найденов на 04 Ное 2009, 03:16, променена общо 1 път
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Dakota » 04 Ное 2009, 02:20

Валентин Найденов написа:Кой от вас се замисля защо децата още от турско време остават аргати, а не отиват на училище?
Кой от вас се замисля защо малцина излизат на бой през април 1978 г.?

20ти април 1876та.
Който е имал възможност, е ходел на училище.
С какво да излязат на бой? С брадви и коси ли?
Недоимък. Бедност. Пак добре, че е имало "народни будители", които са успели да вдъхнат вяра на част от народа ни. С пълното съзнание за обреченост, те са дръзнали да се опълчат. Това са "будители". "От сън дълбок се събуди", нали така? Тук му е мястото да потвърдя предположението на Виктор Лазаров, че съм революционно чедо. Но....това в рамките на шегата. :)
В днешно време няма будители.
Ani написа:...Черни - какво толкоз е направил?

Нищо лошо не е направил!
Валентин Найденов написа:Думата е една - беднотия на би(пи)тието. "...тежко, тежко вино дайте..."

Тук си прав!
Аватар
Dakota

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 04 Ное 2009, 03:22

Съгласен съм. Днес няма будители. Ама дай да се разберем - не ги е имало. Народът е кьорав за тях. Някой знае ли какво пише на последната страница на дневника на Левски :?:
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 04 Ное 2009, 03:38

Е, щом Черни нищо лошо не е направил, измийте си домашните тоалетни и си легнете доволни от изложбата му. Погледайте я за кеф на кенеф!
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Ani » 04 Ное 2009, 09:53

Валентин Найденов написа:Някой знае ли какво пише на последната страница на дневника на Левски
:?:

Намерих копие от последната съхранена страница на бележника му. Вероятно нямаш това предвид защото там е записано: " да имъ заплати (?) по една пушка....и да имъ дава по -малко тютюн (?) за по пате"
Може би писмото до Филип Тотю: "... И тогаз работата ни ще свети и Българско ще гърми най-бляскаво като едничка държава в цяла Европа!..." дава отговор.
Но какво всъщност имаш предвид?
Валентин Найденов написа:Ама дай да се разберем - не ги е имало. Народът е кьорав за тях

Това, че не ги вижда, не им обръща внимание, значи ли че те не съществуват? Това, че гледам надолу, означава ли, че звездите ги няма?...
Валентин Найденов написа:Днес компа няма разминаване между команди и действие. Схващаш ли разликата?

Е колкото и да ни е полезен компа не може да замести живите хора, общуването, споделянето, живите мисли, чувства, реч.
Ani

ПредишнаСледваща

Назад към Разни