За или против Давид Черни в Пловдив?

Всичко от атомната бомба до дамските бикини в рока

Re: За или против Давид Черни в Пловдив?

Непрочетено мнениеот lost » 04 Ное 2009, 14:06

На последната страница на тефтерчето не бяха ли три знака: !!!
lost

Непрочетено мнениеот lost » 04 Ное 2009, 14:34

Единствената държава, която "скочи" срещу изпълнението на Черни не беше ли България? Това ми намирисва леко на комплексарщина. Една турска тоалетна, която е добре лъсната и блестяща от чистота - някой да е виждал подобно нещо у нас? Може би горкият Черни ни е показал по-чисти, отколкото сме в действителност. Или ракийката /домашна/ и салатката са по-достойни символи? Защо продължаваме да разсъждаваме като недоносчета на соц-а - нашето кисело мляко - най-киселото мляко на всета, нашата природа - най-красивата природа, нашите рози - гордост и т.н. Не сме ли били изправени пред неудобната ситуация да разходим гости от чужбина из София или страната - нека да направим списък на обектите за посещение /изключвам природни забележителности, защото природа и красота има всяка страна/. Бедничко и еднообразно някак си се получава. Съжалявам, но това е реалността. 500 години извън историята си дават своето отражение, колкото и да го отричаме.
Dakota написа:В днешно време няма будители.

Мисля, че дори е безвремие.
Валентин Найденов написа:Думата е една - беднотия на би(пи)тието.

Будителят е точният човек, който ще "излекува" беднотията - бил той учител, журналист, творец или поп.
lost

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 04 Ное 2009, 20:37

lost написа:На последната страница на тефтерчето не бяха ли три знака: !!!

Не, там има страшно предупреждение за теб.

Tefter.jpg

:!:
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 04 Ное 2009, 21:41

Съчинението на lost без картинка ме разсмива. Такива глупости може да напише човек, който не е мръднал отвъд околовръстното на София.

lost написа:Единствената държава, която "скочи" срещу изпълнението на Черни не беше ли България? Това ми намирисва леко на комплексарщина. Една турска тоалетна, която е добре лъсната и блестяща от чистота - някой да е виждал подобно нещо у нас?

Имасихас некой шваба да скочи :?: :!: Ти си я гледай и се радвай некомплексирано и чистичко. Надявам се това да повиши националното ти самочувствие на турчин :lol:

DSCF0044 small.JPG

lost написа:Или ракийката /домашна/ и салатката са по-достойни символи?

Несъмнено са по-достойни. Швабата като дойде тук знае само една българска дума и веднага я пердаши в кръчма - "шопсказалад" ;)

lost написа:Защо продължаваме да разсъждаваме като недоносчета на соц-а - нашето кисело мляко - най-киселото мляко на всета, нашата природа - най-красивата природа, нашите рози - гордост и т.н.

Само недоносче на соца говори за "най-кисело" като бърка някои съветски постижения: най-здравите болни, най-бързите часовници... Киселото мляко изчезна заради тъпата Европа. Знам къде има истинско. След Бачковския манастир в посока Наречен има Юговско ханче. Там хората продават истинско кисело в стъклен буркан. Като го обърнат надолу без капачка на пода не пада нищо. Но ти няма да отидеш до там защото е зад околовръстното, а ще си останеш в лъскавата тоалетна по пантофи.

DSCF0050 small.JPG

Природата ни е изключително красива. Хайде махни я и отивай да живееш в Судан. Розовото ни масло е уникално в света, ама ти не го знаеш това. Само в долината между Стара планина и Средна гора от село Розино до Казанлък виреят тези рози. Май повече те кефи "страната на тоалетните" отколкото "страната на розите", "страната на лалетата".

DSCF0198 small.JPG

lost написа:Не сме ли били изправени пред неудобната ситуация да разходим гости от чужбина из София или страната - нека да направим списък на обектите за посещение /изключвам природни забележителности, защото природа и красота има всяка страна/. Бедничко и еднообразно някак си се получава. Съжалявам, но това е реалността.

DSCF0201 small.JPG
DSCF0201 small.JPG (92.03 KiB) Прегледано 5996 пъти

За съжаление си. Това не е реалността. Швабата виси 3 часа само в храма "Александър Невски", цял ден крачи из "Царевец", спи в стария Несебър, а ти дори нямаш гласуване за Белоградчишките скали и пишеш тъпотии. Заведи швабата в Нигер и му обяснявай колко е красива Сахара. Беднички са мисълта и вкусът ти, които оправдаваш с 500 г. и се правиш, че не си соц :lol:

DSCF0017 small.JPG

Левски ти го е казал с една дума и ????. Аз с малко повече и знам, че няма да стигне до теб никак.
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Ani » 05 Ное 2009, 11:37

lost написа:На последната страница на тефтерчето не бяха ли три знака: !!!

Всъщност наистина са три знака - но не удивителни, а питащи...

Темата излезе извън Черни - той е само повода, а причината е много по-дълбока. Националното самочувствие! Ако на едно дете непрекъснато повтаряш, че е тъпо, че е идиотче, малтретираш, обиждаш - в 99 от 100 случая то ще повярва, ще приеме всичко за чиста истина, и което е по-страшно -ще повтаря този модел...
И аз съм на мнение, че не е възможно да се стои настрана и да се обвиняват другите за сегашното състояние.
Да се опита другия модел - на същото това дете да се повтаря, че е красиво, умно, уникално, можещо, търсещо, питащо .... а не само удивляващо се от другите....
Ani

Непрочетено мнениеот lost » 05 Ное 2009, 17:51

Заниманието ми в последно време беше да развеждам "гостите" на България из страната. Така че имам малко повече впечатления по отношение на розите, киселото мляко и "швабите". Определено някой скоро не е излизал извън околовръстното, защото не знае някои дребни детайли около природните и историческите ни забележителности. Не желая да изброявам, защото повечето, са меко казано, почти срамни. Голият патриотизъм не е донесъл добро на никоя нация или държава.
Днес успях да прочета цялата дискусия по темата за Черни, аз съм от еврейски произход и няма повече да мога да пиша в този форум. И не съжалявам за това.
lost

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 05 Ное 2009, 19:10

Знаците са 4 (словом: четири) въпросителни, написани след Народе. Повече от ясно.

Доколко lost е от еврейски произход той/тя сам/а си знае. По-добре не пиши никога тук, отколкото да четем глупостите ти. "Голият патриотизъм" е вестникарска фраза, а аз съм патриот. Не знам как ти може да обичаш България след като отричаш ценностите на тази страна. Еврейска ти работа с лош дъх на нихилизъм. Сигурен съм, че не разпознаваш местата на които съм правил снимките отвъд околовръстното в предния ми пост.

:lol:
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот zira619 » 05 Ное 2009, 19:16

Aз пък не съм патриотка.
zira619

Непрочетено мнениеот Ani » 05 Ное 2009, 19:57

Ще ви споделя не какво не съм, а какво .... съм. Със сигурност обичам рода си, предците си!
Изпитах невероятни чувства в "Храма на Преподобна Стойна", преклонение пред чинара в двора му, на възраст колкото българската държава (!!!!), усетих болката на Самуил и всички български мъже, нападнати в гръб при Самуиловата крепост..., представих си ритуалите на древните траки при Беглик Таш, почувствах, върнах се назад във времето, слагайки ръка на кованата врата в църквата на Трявна... не успях да стигна до Рила, където се събират последователите на Петър Дънов от цял свят...Няма да споменавам Южното Черноморие, Родопите.... едно катерене на връх Ботев с ... "цвички", както нарече обувките ми гида ни :lol: и ако ви кажа на колко още места не съм ходила, а страшно искам!
Ani

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 06 Ное 2009, 20:10

Обичта към родината е състояние на духа. Важно е какво правиш за тази страна и за хората в нея. Това не искам да доказвам на никого.

Нека да обърнем палачинката за ербапите с тоалетната. На кого ще му пука, ако Черни изобрази Израел като концлагер? На мен - не.

8-)
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

ПредишнаСледваща

Назад към Разни