За или против Давид Черни в Пловдив?

Всичко от атомната бомба до дамските бикини в рока

Re: За или против Давид Черни в Пловдив?

Непрочетено мнениеот Ani » 06 Ное 2009, 20:29

Можем да продължим с гадния черен хумор - изображение - сапун .... При все огромната толерантност и съпричастие на народа ни към всички - доказал го е нееднокартно и продължава ...
И все пак - опира до някакъв морал. В къщата на обесения не се говори за въже.
Хммм, не само географски сме на кръстопът, ама и все сме в центъра на тайфуна (интересите, де) ;) Влязохме в Европейския съюз, той току виж се разпадне....
Ani

Непрочетено мнениеот Ani » 07 Яну 2010, 09:42

Валентин Найденов написа:Вероятно ще е първата издънка на правителството - я за юмруци с полицай, я за шофиране в нетрезво състояние, я за някой прибран лев. Втората издънка е ясна.

http://dnes.dir.bg/2010/01/06/news5650371.html
Май "втората" стана първа :roll: Но пък тя бе "ясна" ;)
Ani

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 07 Яну 2010, 13:16

Този добре охранен шопар се самонарича "професор" Божидар Димитров. Научната му степен е старши научен сътрудник II-ра степен, доктор по история. В съботното предаването "Памет българска" на БНТ1 той си пъшка на воля и непрестанно ми обяснява как македонците са българи. Като си толкова ербап, ходи и ги питай какви са. Тук някъде може да се издъни пак.

Като директор на Националния исторически музей (нарича го "моя музей"), през 1997–1998 г. се озъби на Петър Стоянов по повод връщането в Зографския манастир на черновата на „История славянобългарска“, написана от отец Паисий. Затова през лятото на 1998 г. министърът на културата Емма Москова направо го уволни от "неговия си" музей. През 2001 г. Първанов го върна на работа с дружните усилия на бекапето.

:twisted:
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Ani » 07 Авг 2010, 08:26

На 7-ми, 7 месеца след последното писание. Някой спомена за сакралността на седмИцата 8-)

Този ми ти министър без портфейл, без акъл - по-добре, прави чутовни гафове :shock:
Какъв ли ще е краят :?:
Ani

Непрочетено мнениеот Ani » 21 Дек 2010, 07:53

Един предизвестен край :lol:

Изображение

Останал в историята със
свещеното си признание "шибан народ",
сакралното си уважение към Българката: „Вчера гледам нашите българки голи, зърната на циците (б.а. - се виждат). А рускинята – не. И най-долната курва да е. Забрадката и тогава вътре” :oops:
Ani

Интервю с Давид Черни по Нова ТВ

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 17 Юли 2011, 09:57

Някой гледа ли предаването “Отечествен фронт” по Нова телевизия в събота, 16.07. от 18 ч? Уж “интервю” с Давид Черни. Ако не сте го гледали, сте пропуснали две неща. Продължително лизане на гъз и безочливо лъгане от екрана.

Лизането.

Ass Licking.jpg
Ass Licking.jpg (50.74 KiB) Прегледано 6451 пъти

Някаква мадама с английски ниво 6-и клас, първи срок, се хили като малко момиченце на захарен памук. Задава му въпроси с епохално значение от сорта има ли си приятелка, той “Сигурен съм, че да”, употребява ли наркотици “Не, никога”, богат ли е “Не съм”. Истеричните хилежи на щастие са на всяка дума, без да й става ясно, че евреинът си има “приятелка”, която пикае права в тоалетна чиния.

Коментарите на Карбовски са, че Давид е забогатял много от изкуството си, а не рисува картини с маслени бои като нашите художници. Риторично пита “Защо ние си нямаме АнтониО Гауди и др.” Поне да му беше научил името – архитектът се казва Антони. Тук незададеният въпрос е “Защо Черни краде обществени пари?”.

“Мразите ли българите?” – “Мразя 95% от чехите и какво от това”. Като бил малък Черни видял клекало в България и с това я помни. Колосален извод на Карбовски: “У нас всичко е кафяво и ние сме клекнали. Давид Черни ни дава съвет да не сме такива вече с този кенеф”. Така де, не Черни ме открехва какъв да съм след като не знае какъв съм.

Лъгането.

От името на водещия “Смеещата се с евреин” иска да купи инсталацията. Евреинът обяснява, че тя в момента е постоянно инсталирана в Хелзинки под наем и “не е на разположение”. Карбовски: “Ето, аз съм беден и не мога да купя инсталацията, а той е богат”. Никой не говори за цена и пари в интервюто, ама на тоя сигурно не са му достигнали 5 лв за да плати инсталацията, която не се продава.

Карбовски: “Вече пиян и много раздразнен от нашата лампа, вижте го какво казва”. Интервюто продължава на открито и е тъмно. Черни е осветен като комунист на разпит, пие бира “Матушка” и няма капка следа от пияно изражение. Повтарят се въпросите около приятелките на евреина, хихикането е неспирно все едно не гледаме интервю, а евтина свалка на пишман репортерка с човек на изкуството. Никъде в кадър не се мярка ухилената физиомуцка на мацката. Не се вижда микрофон с лого на предаването. Пълно затъмнение.

Водещият, който прави видео мостове с цигански катуни, сега ни предлага видео материал с негови коментари колко „гаден” бил Черни, а колко добри сме ние, каква различна ценностна система има един различен художник, а ние колко сме клекнали и затънали в ...

Питам се каква ценностна система има Карбовски след като лиже гъзъ на крадец и мошеник, след като ни убеждаваше, че кирилицата е пречка за интеграция в света. Много ясно – смрадлива маймунска.

Цитирам по памет. Предаването е тук

http://www.novatv.bg/shows/view/22/%D0% ... %BD%D1%82/

но не успях да го пусна.
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Dakota » 27 Юли 2011, 11:59

Изби рибата с тая снимка! :lol: :lol:
Пак ли ще дъвчем Черни или се прехвърляме на Карбовски?

12_09.jpg
12_09.jpg (116.03 KiB) Прегледано 6344 пъти

12_10.jpg
12_10.jpg (115.03 KiB) Прегледано 6344 пъти

Каква хубава компания! :mrgreen:
Аватар
Dakota

Непрочетено мнениеот Lucy » 28 Юли 2011, 03:23

Прочетох всички коментари за Черни, както обещах, без този с Карбовски, имам алергия към този човек, поради много причини, които няма да излагам тук. Странно ми е, че толкова малко хора са взели отношение, при положение, че темата беше разисквана къде ли не и имаше много разгорещени дискусии. Няма да отговарям директно „за” или „против”. Ще започна така:
Аз съм ПАТРИОТ, от най-върлите, по произход и убеждение. Не съм революционно чедо като Dakota, но пък съм издънка на един съвсем автентичен будител - Атанас Михайлов Чалъков, семейният баобаб се корени в неговите родители, по-назад историята мълчи.
Валентин Найденов написа:Кой от вас се замисля защо децата още от турско време остават аргати, а не отиват на училище?

Ще ви разкажа една неизвестна случка от неговия живот. Майка му, моята пра-, пра-, пра-, пра-баба, е била баба /акушерка/ в Лозенград. Той е бил доста лудо и проклето дете. Тръгнал на училище на 6 години, но на него все му се играело. Бил голям „калпазанин”. Тогава го пратили с един овчар да пасе овце. Не издържал и една седмица и казал, че ще учи. След това е завършил едни от най-престижните училища по онова време. Така, че ако някой е искал да учи, е учил. Докарал го е до „Нек'ъф поп”.
Валентин Найденов написа: С к'во ме буди този ми ти с расо?

Е, будил ги е с любовта си към България, със собствената си саможертва, със знанията си, постигал го е с вродената си дипломатичност. "Ще бъда блажен, ако с моята саможертва възкръсне България за нов свободен живот!" Когато по време на Сръбско-българската война от 1885 година при обсада на Видинската крепост комендантът на крепостта и видни граждани му предлагат да потърси убежище в румънския град Калафат, той отказва с думите:„Това не е достойно за мене, трупът на пастира трябва да падне там, дето пада народ и войска.“
Мисля, че оттук е ясно и отношението ми към всякакви подигравки с българщината. Не приемам саркастичната ирония не само към България, но и към другите страни от Европейския съюз. Това американците не биха го допуснали. Не смятам, че е обидно за българите, че се обявиха против, намирам за обидно това, че другите страни не го сториха.
Както и не мога да приема, че „будители” са неясно за съвремието понятие.
На 1 ноември България чества Деня на народните будители. Той се отбелязва за първи път в Пловдив през 1909 г. На 13 декември 1922 г. ХІХ Обикновено Народно събрание приема Закон за допълнение на Закона за празниците, съгласно който: „Първи ноември да се празнува като всенароден празник на заслужилите българи ….. Да стане един постоянен национален празник в памет на всички труженици за българското национално и просветно културно възмогване и преуспяване …”. Предложението за промяната е направено от Правителството на Александър Стамболийски на 31 октомври 1922 г. Инициатор на промяната е тогавашният министър на народното просвещение Стоян Омарчевски.
От 1 ноември 1923 г. с указ на цар Борис III е обявен за общонационален празник в памет на заслужилите българи. През 1945 г. е забранен.
След дълго прекъсване със Закона за допълнение на Кодекса на труда, приет от 36-то Народно събрание, на 28 октомври 1992 г., се възобновява традицията на празника.
За ден на народните будители се приема 1 ноември - денят на светеца Иван Рилски. Свети Иван Рилски е почитан като покровител на българския народ.
Познавам хора, които с чиста съвест наричам будители и те са наши съвременници.
Lucy

Непрочетено мнениеот Dakota » 28 Юли 2011, 04:41

Вие сте издънка на на Антим I, доколкото разбирам. Моите уважения! Аз пък съм издънка на Хлътьовите!
Това, което сте написала, е много интересно. И все пак - какво е мнението Ви за клозетната инсталация? Дразни ли Ви факта, че някакъв чужденец ни е окепазил или не?
Карбовски и на мен ми е нелицеприятен! Тук спор няма. :)
Аватар
Dakota

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 28 Юли 2011, 06:15

Един мустакат Хитов ми е пра-пра-пра-пра-пра-пра-пра братчед. Затова кръстих радиото на него.

Panayot Hitov.jpg
Panayot Hitov.jpg (10.47 KiB) Прегледано 6332 пъти

Атанас Михайлов накара всеки българин от хлапе до столетник да се чувства горд, когато набута 5 парцала в мрежата на "Монако". От тогава си му викаме Моначко, светла му памет.

Atanas Mihailov.jpg
Atanas Mihailov.jpg (140.62 KiB) Прегледано 6332 пъти

Ако някой не знае коя е новата религия, значи не е гледал мачовете "Локо Сф" - "Монако".

Atanas Mihailov 2.jpg
Atanas Mihailov 2.jpg (137.79 KiB) Прегледано 6332 пъти

Ето един дивакус клириус, който скочи срещу концерта на Мадона у нас. После успа международната общност и българския клир, като каза че "трагедията в Охридското езеро е божие наказание заради концерта на Мадона у нас в деня на отсичане на главата на Свети Йоан Кръстител". Успивател в расо.

Plovdivski mitropolit Nikolay.jpeg
Plovdivski mitropolit Nikolay.jpeg (78.39 KiB) Прегледано 6332 пъти

Не че разбрах нещо за отношението към Давид Черни. Споменът за Начко Михайлов вечно ще грей нашите сърца. Митрополитос де Филипополис не вечно ще успива душите на тесен кръг баби, майна.

Babi kurtakis.jpg
Babi kurtakis.jpg (194.37 KiB) Прегледано 6332 пъти
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

ПредишнаСледваща

Назад към Разни