Какво не ви харесва и ви дразни?

Всичко от атомната бомба до дамските бикини в рока

Re: Какво не ви харесва и ви дразни?

Непрочетено мнениеот Lucy » 25 Юли 2011, 13:47

Вальо, доживях тази чест да ми отговориш лично! Ура! Явно яко съм нагазила в лука.
За да стоя в този форум, доколкото те познавам, явно съм поела риска да бъда омазана в лайна, да бърша задници и да сменям памперси. Стана ясно, че те „дразни, че ги няма Beatles и Stones”, също и моето любопитство, ако желанието ми да знам с какви хора контактувам, може да се нарече така. Не смятам, че има някаква обида в предположенията ми за Dakota и другите хора, с които бегло влязох в контакт. Не работя разследваща, но и не обичам да ме правят на глупачка, както се получава в случая. Аз съм човек, който седи зад името си, не се крия и не се правя на нещо, което не съм за да бъда угодна някому. Винаги съм защитавала позициите си открито, без да си завирам главата в пясъка /в случая зад някакъв псевдоним/. Всеки, който иска да ме опознае, може да го направи, без да му се налага да играе ролята на разследващ. Питам се, дали това не е и твоята позиция, след като и ти си с твоето име? Разбира се, че си длъжен да защитиш хората, седели зад гърба ти толкова години /както разбирам този форум е своего рода продължение на предишен/ и ръкопляскайки ти за най-обикновени неща, но да го правиш сипейки екскременти, не е най-добрия начин. Ако с това целиш да ме обидиш, унизиш и да ме накараш да се махна оттук, си много далеч. Е, не е лесно на един торен бръмбар да се бори с торна топка, в случая форум /"Ч'о копаешся как жук в говне"/, но аз съм доста упорита, както е видно и от видеото.
На Dakota поднесох своите извинения, ако е открил/а нещо обидно в коментарите ми, но от кройката на човека зависи от какво и как се засяга. Появяването ти в случая приемам като знак, че не само тя/той са засегнати от мен. Защото тя/той биха могли да посочат причината за сръдливите нотки, не мислиш ли? Май наистина си привърженик на сентенцията, че "нападението е най-добрата защита"? Чудно ми е само от какво се защитавате. От мен? :)
Lucy

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 25 Юли 2011, 14:21

Едно си баба знае и това си бае. Люси, виж имената на потребителите и ми кажи колко са с истински имена. После ми кажи колко от тях познавам за да са в хора, който ще ти е неудобно да коментираш, ако видиш темата за Давид Черни.
Приличаш ми на една твоя "приятелка", която назовах лично тук. Точно тогава ти подскочи като пуканка и се разходи из форума с великата мисъл - колко е негостоприемен домакина. И двете плачете като бебе неизвестно защо и незнайно за кого :lol:

Plach.jpg
Plach.jpg (216.92 KiB) Прегледано 7906 пъти

Аз знам, но това едва ли интересува останалите тук.
Иначе, пространните ти изложения ми харесват - не съм в крак с темата. ;)
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Lucy » 26 Юли 2011, 16:28

Вальо, нямам представа как, а и не ми е работа да гледам потребителите, това, което написах е базирано върху беглите ми наблюдения на коментарите главно на хората, с които се сблъсках в загадката.
Нали не си мислиш, че ще прочета всичко. Чета там, където ми се стори интересно за мен, като заглавие на тема. Ако не ме увлече отначало, проста я зарязвам.
Валентин Найденов написа:Приличаш ми на една твоя "приятелка", която назовах лично тук. Точно тогава ти подскочи като пуканка и се разходи из форума с великата мисъл - колко е негостоприемен домакина. И двете плачете като бебе неизвестно защо и незнайно за кого :lol:

Предполагам коя приятелка /мисля, че кавичките са излишни/ визираш, но нямам спомен да си назовавал нейното име , откакто аз присъствам във форума. Нещо ти се разминават фактите или просто имаш прекалено голямо въображение, измисляйки си неща, на които сам вярваш. И моля те, не ме надценявай! Велики мисли може да има само един човек в този форум и това не съм аз.
Но да започнем по хронологията на събитията.

http://www.facebook.com/permalink.php?s ... 1401966310

viewtopic.php?f=18&t=239&start=1290 - началото

„Търсим изпълнител и песен” – изрично указано.
Следва отговор на Лили64 и твой отговор. Питам се, защо ли не споменаваш в първия си отговор, че загадката е неправомерно поставена, че даже предлагаш и песен като отговор?
Давам допълнителни жокери и оооооо, та тях ги няма в дебелите ти книги. И започват нападките и безкрайно нелепото иронизиране. Все пак съм човек, за първи път включил се в такова премеждие. От Фб съм опознала маниера ти на общуване и ги пропуснах покрай ушите си, обръщайки ги на майтап. Но изведнъж се появи това:
Валентин Найденов написа:Нали е "Игра: отгатни групата / изпълнителя". Никъде не става дума за песен. Така загадката иска два отговора. Насочване към песен е жокер, а не допълнителен въпрос за "Среден (3)".

Абе, получи се нещо като в приказката за лисицата и гроздето. Всички останали мълчаха. Чакаха да видят какво ще каже гуруто. И гурото каза: загадката ти не струва. Всички си отдъхнаха облекчено. Лили64 прие като победител лавровия венец и даде своята загадка, никой не разбра какво търсим като изключим Мерлоуз, с която предполагам имат роднинска връзка /съдя по музиката/ и Гост, който от името на Лили64 даде жокер, но къде беше ти тогава да отправиш своите забележки и иронизиращи думотворения? Нямаше те. Всички те вкупом са ти приятели, а дали този Гост не си ти самия, за мен това е все още загадка, защото не е Ани, както се разбра впоследствие. Така от един човек , който трябва по правило да зададе задачата, станаха трима. Отново я нямаше спрведливата ръка на домакина. Защо?
Може би ти знаеш? Няма как да не знаеш, ти знаеш всичко! Или поне си мислиш така.
Dakota написа:Lucy, подозирам, че знаехте отговора. Впрочем, Вашата загадка беше много интересна и в никакъв случай не е фалстарт!

Това е единственото положително мнение за загадката ми, която ако погледнеш обективно си е чиста закачка. Иначе във форума за немногобройните си мнения получавах нападки, иронии и поучения, които няма в момента да излагам на показ, но съм сигурна, че и двамата /двете/ се сещат или мълчание, като "какво ни интересува твоето мнение".
Тогава написах какво не ми харесва във форума, разбира се вече бях се поровила в някои теми, които ме интересуват, както ме посъветва Дакота. Да, вече бях видяла споменаването на Лора, Виктор и Зира от 19.03. 2011, 22:56, но човек трябва да е голям глупак да си мисли, че това ме е провокирало.
Валентин Найденов написа: Приличаш ми на една твоя "приятелка", която назовах лично тук. Точно тогава ти подскочи като пуканка и се разходи из форума с великата мисъл - колко е негостоприемен домакина.

Аз съм във форума от 29.06.2011, освен това съм трудно оприличима на когото и да било. Аз съм си аз, имам своята глава на раменете си със своя интелектуалeн потенциал и своите мисли и анализи, които едва ли приличат на тези на Лора или на когото и да било. Това, че съм в близки отношения с някого, не значи, че приличам на него. Много неадекватно съждение от твоя страна. Невинаги натрупаните знания стигат, трябва понякога и да се мисли.
Тук ме провокираха съжденията ти за хейтърите /не всяко различаващо се от нашето мнение е хейтърско, в повечето случаи е добронамерена критика или просто инакомислие/ и боксьорите. Познавам боксьори и борци, световни и олимпийски шампиони, които са чудовища на ринга и тепиха, а в живота са мушици и страшно нежни души. Така, че този ти коментар за Лора и другите, пропуснах покрай очите си, не смятам, че мога да отговарям на нещо, с което не съм запозната. Не си фантазирай и не си одурдисвай, както би ти се искало да бъде за да ти е угодно на теб. Ще ти спестя разсъжденията си за това, кой защо и за какво плаче, поне засега, просто защото не приличам и на теб.
Мога да продължа, но едва ли другите ги интересува.
Скучно четиво, също толкова скучно да вадиш на показ само негативи, колкото и да сипеш нескончаеми суперлативи. И в живота е така – еднообразието омръзва. Ето отговорът за посещаемостта на форума в началото и сега.
ПП: Ще прочета темата за Давид Черни, когато имам време, въпреки че е минала давността ѝ. Когато ѝ беше време, съм казала своето мнение в не една дискусия, но ще направя и този опит за да разбера, какво би ми било неудобно да коментирам. За разлика от много хора, когато допусна грешка /а безгрешни хора няма/, умея да се извинявам, в което не виждам нищо неудобно.
Lucy

Непрочетено мнениеот Lucy » 28 Юли 2011, 13:22

Добър ден, Вальо!
Валентин Найденов написа: Люси, виж имената на потребителите и ми кажи колко са с истински имена. После ми кажи колко от тях познавам за да са в хора, който ще ти е неудобно да коментираш, ако видиш темата за Давид Черни.

След като прочетох темата за Черни, мислех да изкажа мнението си, но не бих искала да прозвучи като заяждане, след твоя коментар в посочената по-напред тема. За сега ще се въздържа. Бъди сигурен, че ще го направя. И за твое сведение, не се чувствам никак неудобно, ако имаш други препратки не от 2009 год., а с малко по-скорошна дата, ще съм ти благодарна да ме насочиш. :)
Поздрав от мен:

http://www.youtube.com/watch?v=570W6DKg_Oo

с усмивка /все пак това съм аз/
Lucy

Непрочетено мнениеот Lucy » 29 Юли 2011, 01:59

Докато ровчех из форума, пападнах на нещо много интересно, което идва да подкрепи твърденията ми, че за едни може, за други не може:

Re: Игра: отгатни групата / изпълнителя
от Валентин Найденов » 19 Мар 2010, 22:27
................................................................/прикачени снимки/
Валентин Найденов написа:Не е трудно. Чакам веднага да изгърми песента и групата.

Чудя се и се мая, как да разбирам това? Може би домакинът с неговото гостоприемство ще ми обясни?!
Lucy

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 30 Юли 2011, 07:33

Съвсем гостоприемно ще ти отговоря.

Снимките към текста на песента са жокери за отгатване на групата. Срам ли те е да цитираш как е зададен въпросът за Куийн? И до самия край на загадката всички снимки се отнасят до песента, а не като при теб - до няколко песни. Въпреки, че ти отговорих за Джулиан Ленън, ти продължи да си питаш за някаква си нова негова песен без да признаеш своевременно отговорът ми за верен.

Smile Funny.jpg
Smile Funny.jpg (20.47 KiB) Прегледано 7824 пъти

Имам въпрос - каква си: кьорава, неграмотна, проста, вдетинена, заядлива, злобна, дребнава или само така си изглеждаш? Зад усмивката си имаш много насъбрана горчилка, която дори истеричният ти неуместен смях не може да прикрие.

Съчувствам ти, че полагаш усилия да се ровиш във форума и да търсиш игла в купа сено. Докато четеш с пяна на уста, ще намираш теле под вола и нахално ще се правиш на "дръж ми шапката". Забавно е. :lol:

Hat In Hand.jpg
Hat In Hand.jpg (258.3 KiB) Прегледано 7824 пъти
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Lucy » 30 Юли 2011, 12:37

Добър ден, Вальо!
Благодаря за гостоприемния отговор! Никак не ме е срам да цитирам каквото и да било, стори ми се дълъг цитат, явно трябваше да сложа линк, както ще го направя сега.

viewtopic.php?f=18&t=239&start=40

за да не стават недоразумения.
Още при поставянето на загадката, направих уговорката, че не съм наясно с генезиса на това действие. До този момент бях чела само репортажите от концертите и материалът за Гауди, по твоя препоръка. Хиляди пъти съжалявам, че брат ми живее в Бостън и че си пада малко меломан, повод за което стана отгатването на тази загадка и въвличането ми в това приключение. Както казах, повече няма да се повтори, както и ще се въздържам да изказвам мнението си за каквото и да било. Както виждам, подминаваш положителното, което съм писала. Или то си е в реда на нещата? Загадката поставих сама, без ничия помощ, въпреки, че помолих за такава, опасявайки се да не стане издънка. /Аз и Лили64, сме във форума от един и същи ден, но помощ за нея бе позволена и загадката бе приета като добра, дори без да се знае, какво се търси. Ти как би се почувствал на мое място? Реторичен въпрос. Знам отговора./
Да, беше написал за Джулиан Ленън, но веднага след това беше качил "Хей, Джуд", написана за Джулиан, която се изпълнява от "Бийтълс". Първия линк, който бях качила водеше до връзка "баща - син", мисля, че тогава ти отговорих и ти не възропта, също както не заяви в началото, че загадката не отговаря на условията на играта. След опитите да изкараш, че боравя неграмотно с думите, приех, че си познал изпълнителя /трябва да си наясно, че никога не бих се усъмнила в твоята компетентност, що се отнася до музика/. После се заяде за песента. Всичко това, вече няма никакво значение.
Валентин Найденов написа:Имам въпрос - каква си: кьорава, неграмотна, проста, вдетинена, заядлива, злобна, дребнава или само така си изглеждаш? Зад усмивката си имаш много насъбрана горчилка, която дори истеричният ти неуместен смях не може да прикрие.

Може би съм такава в очите на хора, които биха искали да ме видят така, т.е изглеждам така за тях.
По повод на насъбраната горчилка, ще те попитам дали познаваш човек, който няма такава в живота си. Аз съм нямала този късмет. Но за разлика от теб, не се изживявам непрекъснато като жертва, а усмивката е отражение на моята същност. Не казвам, че и на мен не ми се случва да съм тъжна, но не се оставям дълго в ръцете на отрицателни емоции. Боря се и подреждам живота си такъв, че да се чувствам добре. Не мразя хората и не ги обиждам, за да се чувствам отгоре. И да се върнем на "истеричният" ми "неуместен смях". Това ли имаш предвид

http://vbox7.com/play:38398157

или всяка усмивка за теб е истерия?
Валентин Найденов написа:Съчувствам ти, че полагаш усилия да се ровиш във форума и да търсиш игла в купа сено. Докато четеш с пяна на уста, ще намираш теле под вола и нахално ще се правиш на "дръж ми шапката". Забавно е. :lol:

Не се нуждая от ничие съчувствие, Вальо, ти си специалист в това с трагичната си маска и воплите ти, че си бил неразбран и неоценен. Аз не приемам комплиментите за полагащи ми се, както и не страдам и не обиждам хората, които не харесват моята личност като цяло или някои неща у мен. Човек не може да се харесва на всички. Хората са различни и поради това имат различно отношение към околните. Сигурна съм в това, че няма човек, който да ме харесва на 100%, но това не пречи да бъда обичана /не визирам форума/.
Трудно ми е да си представя усмивка с пяна, но ти сигурно си виждал. И за твое сведение не съм виждала нито вол, нито теле, а и да ги видя надали ще ги позная, за да търся каквото и да било. Просто се зачетох - отначало, за да знам за какво става въпрос. А шапката ми е винаги на главата или на отредените за това места, не бих я поверила в ничии ръце. Държа на шапките си, може би толкова, колкото ти на твоите дискове "свидни".
И в заключение - пожелавам ти успех във всяко начинание, на мен това приключение ми дойде вповече. В такъв изискан форум няма място за кьорава, неграмотна, проста, вдетинена, заядлива, злобна, дребнава личност като мен.
Dakota написа:В състояние ли е всеки един от нас сам за себе си да прецени кое е правилно и кое не, или да си стоим в "стадото"?

Е, аз прецених за себе си.
ПП. Цитатът от Дакота е от тема, която беше интересна за мен, нямаше телета и волове.
Lucy

Непрочетено мнениеот Dakota » 30 Юли 2011, 20:58

Тези препирни и обяснения са абсолютно ненужни. Не че ме дразнят, но се чудя защо се пените така двамата.
Lucy даде интересна загадка, като се има предвид, че й беше за пръв път, смятам, че се справи повече от добре. Последвалите спорове и заяждане не ги разбирам, но както и да е.
Ето какво ме дразни и не ми харесва: Увиснаха чудесни теми, които Валентин Найденов започна и не продължи. Защо? Неясно! Пример:
Шедьоврите на рока. Звукови тайнства. Рок история ден по ден. Снимки загадки. Ким Пур - картини в любов и музика. PW progressive rock artwork. Спомени от нафталинови обложки. Шедьоври на поп-арт в картина/снимка. Рок поезия и текстове на песни. И...други. Колко станаха дотук? Девет!
:ugeek:
Аватар
Dakota

Непрочетено мнениеот Dakota » 11 Мар 2012, 16:36

Моля, изчистете спама!
Аватар
Dakota

Къде мога да купят на достъпни цени касета за печат brother

Непрочетено мнениеот DSlyasreosa » 21 Май 2012, 09:14

Здравейте!
Къде мога да закупя евтин съвместима касета brother tn 2135