За или против MP3?

Всичко от атомната бомба до дамските бикини в рока

За или против MP3?

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 12 Авг 2009, 16:01

Какво губим и какво печелим с колекция от песни във формат MP3?
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Re: За или против MP3?

Непрочетено мнениеот Edmin » 12 Авг 2009, 17:06

Аз съм за. Форматът се е наложил много силно из потребителите навсякъде. И има защо - удобен е, заема малко място, почти няма разлика в това, което чува човешкото ухо спрямо CD оригинала при максимален битрейт на енкодиране на MPEG-1 Audio Layer 3 (mp3) файла. Дори в самия алгоритъм за обработка на звука при mp3 файла са взети предвид способностите на ушите ни.
Но също така не отричам, че оригиналът, запазен в непроменен вид, например FLAC, си има своите преимущества. Но недостатъците са повече - сравнително голям обем, не се поддържа от плейъри, телефони и т.н. За слушане на качествена музика си трябва и хубава Hi-Fi техника, иначе използването на висококачествени формати се обезсмисля.
Та обобщено - мнението ми е, че mp3 засега става като формат. :)
Edmin

Непрочетено мнениеот Росица » 12 Авг 2009, 23:42

Както с повечето неща в живота - и печелим и губим. ;)

От моята гледна точка плюсовете са повече: компактни, удобни за слушане с приемливо качество(съгласете се, че вървейки по улицата със слушалки на ушите не е от съществено значение точно колко е качествен звука в плеъра - поне 1/4 се губи някъде из небитието), много достъпни (особено през последните 3 - 4 години).

Но... винаги има поне едно "но"...
Губи се идентичността на албумите - връзката на това, което чуваш с "картинката" върху обложката. И... може би достъпността убива тръпката. :)
Росица

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 12 Сеп 2009, 19:35

В радиоефира или в мрежата няма значение какво слушаш. Дали е аудио, както е в БНР или mp3 в частните, устройствата след плейъра до предавателя убиват всичко.
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот JukeBoxHero » 09 Апр 2010, 12:37

Губим възможността, да се изфукаме с колекция от цд-да, подредени грижливо на централно място в хола! Което си е "пи*еловка" мен ако питате!

При всички положения, мп3 са удобни за улицата и немощните колонки на компютъра, както вече споменаха Росица и Едмин, но флакове и оригинални аудио записи, подкрепяни от 2 хубави джейбиелчета примерно (или шукар слушалки) си казват тежката дума. Точно преди 2 дни си дръпнах дискография на любима моя група на флакове и намерих неща (звуци и прочее), които дори след стократно слушане на мп3-ка нямат шанс да се открият.

п.с. друга е темата "за или против на фрии даунлоада на мп3"...
revolution is my name
Аватар
JukeBoxHero

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 09 Апр 2010, 20:02

Новини:

Днес световната организация RIAA сертифицира емпетройчицата в доказване, че е надминала качествата на следния звуков образец на транзисторах:

VEF202.jpg

Вторият сертификат е издаден на флакчето - надминава с 1 пункт звуково по модул:

Siemens-C45-Skin.jpg
Siemens-C45-Skin.jpg (36.77 KiB) Прегледано 7872 пъти

RIAA препоръчва използване на не дотам шукар наушники поради риск от долавяне на нежелани дефекти в звуковата сгъната пътечка.

:!:
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот JukeBoxHero » 09 Апр 2010, 21:53

ТИЯЯ от РИЯЯ, сигурно забраняват и свиренето на барабани и ходенето по концерти...

моята звукова пътечка е направена с европейски пари, нема трошене
revolution is my name
Аватар
JukeBoxHero

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 10 Апр 2010, 04:23

JukeBoxHero написа:ТИЯЯ от РИЯЯ, сигурно забраняват

Те препоръчват само. Не забраняват на никого да "свири" на барабани. Съветват да се удрят, стига да може да се оцелят с палка.
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот gostenka » 11 Апр 2010, 04:23

Aз съм за МP3 защото мога да си слушам музика навсякъде. В трамвая, по улиците и на работа даже.
Тия RIAA не ги знам какви са, но JukeBoxHero е прав за едно нещо:
JukeBoxHero написа:2 хубави джейбиелчета примерно (или шукар слушалки) си казват тежката дума.

Като се запознах с един готин пич той ме заведе у тях и ми пусна Nirvana на две джамчета от по 250 вата и ме улови ! :D Пи*еловка си е.
gostenka

Непрочетено мнениеот JukeBoxHero » 11 Апр 2010, 11:22

аз без мп3ки също няма да мога да живея...
освен това има и много готин сайт, който ти отчита ква музика слушаш, коя група по колко, кои парчета по колко и ти намира някви хора с твоя вкус и е доста забавно :) и бачка само с мп3-ки :Д

п.с имам 2х350 и нирвана също!! :roll: :P :lol:
revolution is my name
Аватар
JukeBoxHero

Следваща

Назад към Разни