Защо сме тук?

Всичко от атомната бомба до дамските бикини в рока

Re: Защо сме тук?

Непрочетено мнениеот виктор лазаров » 14 Май 2010, 21:41

[quote="JukeBoxHeroМузиката е единственото нещо, заради което се събуждам.[/quote]
Двама сме...
Аватар
виктор лазаров

Непрочетено мнениеот Lucy » 10 Юли 2011, 12:03

Не говоря в множествено число за себе си. А защо аз съм тук ли? Бях изнасилена, буквално. Но ще се възползвам от една стара максима – „когато изнасилването е неизбежно, отдай се поне на удоволствието!" Да, ще го направя. :lol: :lol: :lol:
Lucy

Непрочетено мнениеот Dakota » 10 Юли 2011, 12:42

Прилича ми на садо-мазо. :twisted:
Аватар
Dakota

Непрочетено мнениеот Lucy » 10 Юли 2011, 13:06

Здравейте, Dakota!
Всеки има право на своите фантазии. Нещата никога не са толкова сериозни, колкото изглеждат на пръв поглед. Човек трябва да умее да гледа с усмивка, тогава надали ще вижда всичко в черно-бяло. Има толкова красиви нюанси помежду им, но както казва лисицата на Малкия принц: "Ето моята тайна. Много е проста: истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите."
Може би имам прекалено "черно" за Вас чувство за хумор, а може би, просто не ме познавате. Дано не си правите генерални изводи за хората, възприемайки буквално казаното, в случая написаното от тях.
С уважение към Вас
Люси
Lucy

Непрочетено мнениеот Dakota » 10 Юли 2011, 15:36

Простете дебелашкият ми хумор. Отдавна изгубих добрите си обноски, но заради Вас ще се постарая.
Добре дошла във форума, Lucy!
Аватар
Dakota

Непрочетено мнениеот Lucy » 10 Юли 2011, 17:39

Добър вечер, Dakota,
Добре заварил/а!
Не виждам причина да ми се извинявате, а още по-малко да променяте обноските си заради мен. Аз не бих го направила за никого. Предпочитам да разговарям с човека такъв, какъвто е, а не с този, на когото се прави. И друг път ми се е случвало да чуя за загуба на добри обноски, макар че ми е много трудно да си го представя. Обноските са нещо заложено у индивида, като не бъркаме „обноски” с „етикет”. Етикетът е набор от правила за демонстриране на „добри” обноски. Това е нещо, което се учи, а не личностна същност. „Лошите” обноски рано или късно се проявяват дори под маската на етикета. Обратното важи с пълна сила. Неспазването на етикет невинаги е признак за лоши обноски.
Приемам, че бяхте провокиран/а от мен и че поради афекта от написаното, сте пропуснал/а да забележите трити смеещи се човечета. На всеки се случва. Аз Ви разбрах, надявам се да го направите и Вие.
С усмивка към дяволчето във Вас! :)
Люси
ПП. Внимавайте с дяволчетата, имам колекция от дяволски опашки! ;)
Lucy

Непрочетено мнениеот Dakota » 11 Юли 2011, 13:01

С нищо не сте ме провокирали, Lucy! Тук обичаме да се шегуваме, често шегите са по-солени, а нерядко водим и истински битки. Бъдете нащрек и в пълна бойна готовност! :lol:
Хващам се на бас, че моята дяволска колекция е по-голяма. ;)
Аватар
Dakota

Непрочетено мнениеот Lucy » 12 Юли 2011, 02:44

Добра нощ, Dakota!
Бих се хванала на бас само с хора, които познавам. Нямам представа кой или коя се крие зад Вашия псевдоним, затова ще се въздържа. Въпреки, че не е лошо да проверите дяволската си колекция, може би опашките на Вашите дяволи са при мен?!
Истинските битки не ме плашат, стига да няма удари под кръста, обичам да играя по правилата.
Относно шегите и закачките тук във форума съм на съвсем друго мнение. Тези дни попрочетох доста неща и изводите, които направих за себе си, са съвсем различни от Вашето мнение. По шегите ще ги познаете! Не съм любител на злобните нападки, били те и определяни като "солени шеги", както и на плоските изтъркани майтапи, които по-скоро говорят за нескопосна демонстрация на несъществуващо чувство за хумор. Не казвам, че всички са такива, но ги има. Пък не съм и прочела всичко.
За останалите неща ще напиша в "какво не ми харесва и какво ме дразни", не че някой го интересува, но аз за пръв път съм в някакъв форум и така разбирам функциите му. Не бих казала, че ми е приятно да се чувствам като в "Хайд парк". Не открих тема "какво ми харесва", може би тук е мястото да го споделя, но ще го направя тези дни.
До скоро! :)
Lucy

Непрочетено мнениеот Dakota » 12 Юли 2011, 17:57

Lucy написа:Не съм любител на злобните нападки, били те и определяни като "солени шеги", както и на плоските изтъркани майтапи, които по-скоро говорят за нескопосна демонстрация на несъществуващо чувство за хумор.

Lucy, ако оставите това настрана, ще забележите, че в този форум има много сериозни и интересни теми, както и безценна информация за меломаните. Ето затова сме тук.
Аватар
Dakota

Непрочетено мнениеот Lucy » 12 Юли 2011, 19:43

Добър вечер, Dakota!
Мислите ли, че бих седяла някъде, където не намирам за какво да остана? Не съм от тия. Казах, че ще напиша защо останах, защо дойдох, вече го казах. Вие казахте защо сте тук. Не бих искала да ме включвате във Вашето „сме”. Аз съм за друго. Не съм меломан. Това, че обичам да слушам музика, не ме прави меломан. Едно време Лили Иванова пееше „Без радио не мога”. Аз обаче, мога. Четенето ми замества музиката. Когато чета, дори и да звучи музика, не я чувам. Всъщност каквото и да правя, се отдавам единствено и само на него, дори и къщата да се срути. Навик ми е да се абстрахирам от заобикалящия ме свят, израснала съм в голямо семейство с много деца и всичките по-малки от мен. Трябваше да си създам собствено пространство. Това беше моят начин.
Музиката не е единствената ми любов. И ако форумът беше чисто меломански, едва ли щях да остана. Много съм любопитна /някои му викат любознателност/, но еднообразието бързо ми омръзва. Това, което ми импонира тук е търсенето и излагането на взаимовръзката между различните изкуства. /Благодаря Ви, г-н Найденов!/ Никога не бих се сетила да разглеждам обложки на албуми в контекста на изобразителното изкуство. Имах тонове плочи, но всички те бяха класическа музика, миналата година изгоряха в пожар в ателието ми, нямам грам спомен за обложките им. Другото, което ме впечатли са „пътеписите”, но не като документалистика, а като преживяване, като емоция! Ужасно съм емоционална и всичко, което докосва струните на душата ми е в състояние да ме подчини. Същото се отнася и за репортажите за концертите, не всички, но повечето. Преживявам тези, на които не съм била и ми е приятно да разбера, че други хора са изпитали същите емоции като мен на тези, на които съм присъствала. Фактологията е добре дошла за мен, защото съм лаик, но тя е бонус, от който не бих се отказала.
Все още не съм прегледала всичко, но дори и това, което изложих по-горе стига за да остана, ако не ме изгоните. Защото съм доста директна, казвам винаги каквото мисля и не спестявам неодобренията си. Такава съм. Това съм аз. Вече знаете повече за мен, отколкото аз научих за Вас от всичките Ви коментари.
Хубава вечер, Dakota! :)
Lucy

ПредишнаСледваща

Назад към Разни