Руснаците хабят ли земята?

Всичко от атомната бомба до дамските бикини в рока

Хабят ли руснаците земята?

Да
3
27%
Не
4
36%
Зависи как
0
Няма гласували
Не знам
0
Няма гласували
Не ме интересува
0
Няма гласували
Некоректно зададен въпрос
4
36%

Общо гласове : 11

Re: Руснаците хабят ли земята?

Непрочетено мнениеот Ani » 24 Мар 2011, 21:31

А на мен ми хрумна още един въпрос. Защо аджеба, ние, българите сме големи разбирачи - разбираме от (почти) всичко, т.е. имаме (относително) високо лично и в същото време твърде ниско национално самочувствие. Извънземни ли са японците, та след такава катастрофа се изправят...
Какво е "народ"? Аз, ти, ние, корените ни, децата ни, бъдещето... Да! Питам за Малкото и Голямото. И хармонията помежду им. Или липсата й...
За примирението, за предаването.
Пиша последната дума. И ми светва мисъл, че тя е многозначна. С едно и също слово назоваваме падане, разгром, от една страна
и
предаване като движение на Силата, от друга.
Ей такива едни ми се въртят...
Ani

Re: Руснаците хабят ли земята?

Непрочетено мнениеот Dakota » 25 Мар 2011, 02:27

Ani написа:Да! Трябва!

И аз смятам, че трябва. Но някои са против. Аргументите им са, че от едно робство сме се натресли на друго. Не освобождение, а окупация. Привеждат цитати от именити наши личности. Един пример:
“Като народ ние можем да се гордеем, че всичките ни народни деятели и патриоти: Г.Раковски, Л.Каравелов, В.Левски, Хр.Ботйов, А.Кънчев, П.Волов, Г.Бенковски и проч., са биле против официална Русия. Никога те не са апелирали към нея, защото са знаяли, че нейний камшик повече боли от турския….”
Русчук, 1-й Март 1886 г.
З.Стоянов
За мен причината да се чества 3-ти март е проста: появили сме се на политическата карта след 500 годишно турско робство. Пардон - османско присъствие! :shock:
Тъй като за Валентин има хора, които хабят земята, реших да разбера дали и той не зачита въпросния празник.
Ani написа:Защо аджеба, ние, българите сме големи разбирачи

Така е. Големи разбирачи сме. Защо имаме ниско национално самочувствие? Мнооого дълга тема. Можем да изпишем стотици страници. Но едно нещо ми прави впечатление. Ние обичаме да критикуваме, да ругаем, да псуваме, да се оплакваме безкрайно. Обаче когато някой чужденец го направи, подскачаме като ужилени. Обидихме се на Давид Черни, сега се гневим на Майкъл Пейлин. Какво мислиш за това, Ani?
Докато ние тук си приказваме, постепенно се натрупаха доста въпроси. Надявам се Валентин да ги прегледа и да отговори. Той провокира тази дискусия!
А относно японците - да, извънземни са! Възхищавам им се!
Аватар
Dakota

Предишна

Назад към Разни