"Hotel California" на Eagles - загадки или?

Като сила/слабост на рок и барок

Re: "Hotel California" на Eagles - загадки или?

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 23 Авг 2009, 03:11

Всеки човек обича пороците си без да знае как те го тикат в гроба усмихнат.
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот zira619 » 25 Авг 2009, 21:08

Винаги съм знаела,че има нещо тъмно и загадъчно в тази песен, но не знаех какво и само си фантазирах:) Сега вече нещата се поизясниха.:)
Темата на разказа ме интересува и идеята никак не е лоша. Има за какво да се замислиш.
zira619

Непрочетено мнениеот zira619 » 02 Сеп 2009, 21:55

Tъй както си размишлявах върху разказа,си помислих - това, че Директорът на хотела е намерил този хуманен бизнес - да самоубива хората безболезнено и луксозно е добре, и разбираемо. Но кому е нужна горчиво-сладката тръпка на влюбването,която той предизвиква у главния герой?
Не е ли това едно извратено забавление с чувствата на хората на човек, който се смята за Господ?
zira619

Непрочетено мнениеот Dakota » 02 Сеп 2009, 23:42

Може би за да се чувства щастлив, докато умира...?
Аватар
Dakota

Непрочетено мнениеот Ani » 03 Сеп 2009, 02:37

А самоубийство ли е? Не е ли хладнокръвно убийство против волята на човека - главен терой? Моне пожела да напусне хотела, каза го недвусмислено пред шефа на хотела - "но нима е неестествено когато се менят обстоятелствата, да се променяме ние самите, а и решенията ни? Преди осем дни аз бях отчаян, не вярвах нито в живота, ни на хората... А сега съм друг... Аз получих ново щастие, нов живот”
А какво за Клара, изкусителката? Тя просто добре си върши работата, за която й плащат. Умело лъже. "Надявам се, че заслужавам похвала? Работата е свършена чисто?!" Е, накрая малко й става кофти, замисля се за миг, заявява на шефа си "Ти си жесток.", но след отговора му "Жесток?! Именно в това виждам хуманността" прибира парите с още толкоз премия в чантата си и чака следващата жертва. Приятелството си е приятелство, сиренето е с пари.
Това си е нещо като съучастничество... Абе не съм прекалила с криминалетата, ама така ги виждам.. ;)
Ani

Непрочетено мнениеот zira619 » 03 Сеп 2009, 07:28

Аni ми се струва права. То си е направо убийство, всъщност, след като човекът вече не го иска.Да.
zira619

Непрочетено мнениеот Dakota » 04 Сеп 2009, 02:07

Не е така. Той е решил вече. Не е успял да се пребори със себе си. С демоните си. Страховете. Грешка! Плаща за услуга, която му осигуряват. И то с всички екстри. Няма връщане назад. Да е мислил!!!
Не става въпрос дали е убийство или самоубийство. А дали можеш да се пребориш със себе си. Сам!
Ще се радвам ако ме опровергаете, защото говоря малко наизуст. И няма да се цупя! :D
Аватар
Dakota

Непрочетено мнениеот Ani » 04 Сеп 2009, 21:48

Dakota написа:Ще се радвам ако ме опровергаете

Трудна задачка :( Още повече, че краят на разказа е известен. Дори и да измислим нов - директорът прежалва печалбата си, Моне излиза от хотела .... вижда, че "прекрасната" жена - "очарователна и мъжествена", май не е толкова съгласна да подели с него всички предстоящи трудности, връща се в старото си блато.... какво следва... Е, има и други възможни продължения - някакъв хепиенд ...
Dakota написа:Дали можеш да се пребориш със себе си. Сам!

Стигнахме до Хамлет и неговият въпрос. Но дали въпросът е "Да бъдеш или Не!". Мой приятел - съученик добре го е казал в стихотворението си:

".......
Да бъдеш! Е Въпросът!
*
Не.
Не дочетох "Хамлет" във училище.
Не го научих наизуст.
Възприех Идеята: Чистилище?!
- На Кръста! До Исус!"

Стихотворението е посветено на любимия ни учител по литература Борисов - светла му памет!

И още нещо.Казваш: "Грешка! Няма връщане назад. Да е мислил!!!" Колко си категоричен... Страхът от грешки също може да извади човека от играта Живот - най-хубавата игра на този свят :)

Май не те опровергах убедително :? Само написах размислите си...
Ani

Непрочетено мнениеот Dakota » 07 Сеп 2009, 08:19

Много хубаво стихотворение. Харесва ми!
"Страхът от грешки също може да извади човека от играта Живот - най-хубавата игра на този свят"
За някои "играта Живот" е истинско мъчение. Затова и нашият герой е прибягнал до услугите на хотела. Там той е осъзнал, че може да намери щастието. Но там - вътре. Не навън в реалния живот. Навън май няма място за слабите и неуверените. Доста жестока истина!
Аватар
Dakota

Непрочетено мнениеот Ani » 07 Сеп 2009, 19:57

Радвам се, че и на теб ти харесва стихотворението. В сайта, където са публикувани и други негови творения, авторът пише: "Все повече ми се натрапва очевидното - стиховете, които наистина си харесвам - не са обект на особен интерес тук. Като правило. Навярно съм сбъркан :( ."
Но май да си "сбъркан" не е толкова зле :D Излизаш от Матрицата.

А за "слабите и неуверените" ... Кой не е имал моменти, дори дълги периоди на слабост и неувереност??? Кой си мисли, че знае отговорите на всички въпроси? ...
Ani

ПредишнаСледваща

Назад към Рок поезия и текстове на песни