ФСБ имат ли награда Грами?

Музикални - какви други?!

Re: ФСБ имат ли награда Грами?

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 17 Окт 2009, 15:47

Много ми е интересно дали някой ще преведе италианския текст и особено "си кура ди те" :lol:

FSB - Non Stop Cover Front.jpg
FSB - Non Stop Cover Front.jpg (39.72 KiB) Прегледано 6043 пъти

В този албум аранжиментът е почти същият като на Le Orme.
Последна промяна Валентин Найденов на 17 Окт 2009, 19:26, променена общо 1 път
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот leftoverture » 17 Окт 2009, 16:52

Валентин Найденов написа:Много ми е интересно да ли някой ще преведе италианския текст и особено "си кура ди те" :lol:

"...Oggi nessuno si cura di te..." - На никого не му пука за теб...

Не мисля, че думата "открадната", използвана от Ani няколко поста по-рано е правилно употребена.
Предвид, че на LP-то е изписан автора на музиката - това си е чиста проба кавър-версия. Както и
тези на Gentle Giant и Patrick Moraz. ;)
leftoverture

Непрочетено мнениеот Ani » 17 Окт 2009, 19:14

Хааа, ама този път цитирах източника си - "Уикипедия" :) и затова не дългжа черпене за неточно инфо ;)
Всъщност, редно е да се редактира този абзац там. Не съм го правила досега, но се наемам :) в името на коректността!
Ani

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 17 Окт 2009, 19:30

... и едно парче на Premiata Forneria Marconi, май... Друг е въпросът дали чуждестранните изпълнители са видели некой лев от тези кавъри. Трябва да питаме "Балкантон", май... :lol:
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 10 Ное 2009, 20:05

Вижте какво получих днес:

Jose Feliciano - I'm Never Gonna Change Cover Back.jpg

Думите ми отиват на кино:
Валентин Найденов написа:ФСБ тогава са били в Щатите, направили са му няколко аранжимента, взимат парите на ръка и никъде в албума не е отбелязано кой е аранжор, т.нар credits.

Самата песен е композирана от мексиканеца Кирино Мендоса и Кортес през 1882 г. На много места пише, че автор е Фелисиано, ама не е.

Не бях виждал, вероятно вътрешна обложка на диск, и се изцепих селски. Все пак песента не е мексикански фолклор.

I'm Never Gonna Change Cover Front.jpg

Информацията е от дълбоко запознат човек с музиката и се казва Боби Борисов.

Ето още негово инфо:
"Както Пифа казва в едно интервю, лицето, замесило ги в тая работа се покрива в Латинска Америка, така че пари (от продуцирането) едва ли са видяли." Пише, че са копродуценти на парчето, а това е много силна позиция.

И още от него:
"По темата Le Omre - Amico Di Ieri
За автори са кредитирани , T. Marton, Т.Pagliuca, А.Tagliapietra
като на първото издание е T. Pagliuca (те си знаят защо)
Smogmagica / 1975 Poligram 842509
Antologia (1970-1980) / 1993 Polygram (LP), 1994 Polygram 5184162, 1999 Mercury 518416
2005 Studio Collection 1970-1980 / 2005 Universal International 9871007
2006 Studio Collection 1970-1980 / 2006 Universal
Последният известем ми кавър е на Matia Bazar
One1 Two2 Three3 Four4, Vol. 2 / 2008 Bazar 3000101

Искам да му стисна ръката на тоя образ неземен :!:
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Ani » 04 Яну 2010, 15:10

С голямо удомолствие видях последната промяна на страницата на ФСБ в Уикипедия. Направена е снощи, 3 януари 2010 в 22:43 :)
Ani

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 04 Яну 2010, 21:05

Похвално начинание на ФСБ да имат инфо в енциклопедията. Личи си точността на фактите относно тях самите, дискография и концерти. Но! Уикипедия е енциклопедия в която пишат такива като теб и мен. Най-голямата енциклопедия в мрежата е толерантна към написаните статии. Забранени са поне две неща:

1. Неверни факти:
"Най-голямото признание идва през 1990 г., когато Формациятя печели награда Грами за аранжимет на албума на Хосе Фелесиано от същата година."

Пише се Фелисиано (José Montserrate Feliciano García), албумът не е споменат и е от 1989 - I'm Never Gonna Change. Вече ви запознах как не са спечелили за аранжимент.

2. Оценки и квалификации:
"А може би подмяната на стойностите в изкуството, разпадът на ценностната система, грубият комерсиализъм, абдикирането от националното като феномен в изкуството, медийният кич, чуждопоклонничеството, аматьорщината, чалгата... Изборът е голям. Каквато и да е причината, ФСБ винаги са имали какво да кажат на своята публика. Времето за новите им песни настъпи. 15 нови композиции, записани във Филмсаунд студио се финализират звуково - процесиране, смесване и мастеринг. Песните са на Румен Бояджиев и Константин Цеков, аранжиментите - на тримата ФСБ. Шедьоври на таланта, професионализма, креативността и умението да се раждат хитове, събрали потенциала на двадесетгодишно мълчание! Емоционални и вълнуващо създадени вселени от музика. Съвременни и класически, зрели и новаторски, мъдри и разбираеми, те ще достигнат ума и сърцето на всеки с искренноста на изказа и дълбочината. Просто и естествено, като ФСБ преди, сега и завинаги...
Кога - края на 2009г.--Даниела Кузманова 12:47, 28 октомври 2009 (UTC)"

Не се ли пише искреността?

Още го няма този албум, а има суперлативи за него в статията, което за енциклопедии е недопустимо. Ако някой се е опитал да цитира Даниела Кузманова в статията, то това не е посочено. Явно тя си го е написала, както е видно и че самите те тримата дават подробно инфо за себе си.

Питам се какво значи да пишеш в енциклопедия с граматически и фактически грешки, оценъчни и квалификационни самомнения...

В Уикипедия много се държи на авторство на снимки и цитати (тук няма и от двете). Все пак тази статия е скок в нашата мрежа за разлика от световната (вж. статията на англ.) и изявата на FSB във Facebook - уж е за нас, а всеки пише на маймуница за да си види името някъде. Някога ще разкажа нещичко за ентелектуалци, гъзолизци и праведни защитници.
Последна промяна Валентин Найденов на 04 Яну 2010, 23:16, променена общо 2 пъти
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Ani » 04 Яну 2010, 21:55

Вече е корегирано Фелисиано ;) Изтрити са и авторите на текстове на песни от новия албум - за 7 или 8 от общо 15 - Даниела Кузманова, съпруга на Румен Бояджиев.

Просто сравнявам различни поведения... или ценности... или звън... Приятел твърдо отстоява собствена позиция в подобни ситуации: "Не викам "Хоп" преди да скоча"... И съм сигурна, че не е от суеверие.
А де?

И все пак, благодаря ти за анализа. :)
И пожелания за Успех на албума. Въпреки всичко! :!:
Ani

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 04 Яну 2010, 22:16

Не знам какво цитираш, но тук http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%A1%D0%91 не е корегирано (корекция, но коригирам) и си пише Фелесиано. :lol:
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Ani » 04 Яну 2010, 23:02

Същият източник, но по-долу:
"Grammy -1989 /съвместно с Хосе Фелисиано/"

А за коригирам си абсолютно прав. Нали съм Тома Неверни ;) проверих и намерих и това:

"-Коригирам! от corrigo
-Всички много го обичат тоя аргумент. И на мен са ми казвали - веднъж дори и учител още като бях ученичка! - че се пишело "корегирам", щото направИ си проверката - "корЕкция".
А защо се казва "ухо" и "уши"? "Влак", "влача", "повлякох" и "повличам"? Не са ли от един корен?
Явно - особености на езика. На латинския. Всяка от двете думи сме я взели поотделно оттам.

Административен принцип:
Колкото по-високо е органът,толкова по-качествен е актът" :lol:
Ani

ПредишнаСледваща

Назад към Събития