"Нощен Хоризонт" със Зора Нейкова и гост...

Музикални - какви други?!

"Нощен Хоризонт" със Зора Нейкова и гост...

Непрочетено мнениеот Ani » 04 Май 2010, 13:49

Снощи присъствах на живо като слушател на това предаване с гост - Валентин Найденов. Събитие си е. Не всеки ден е с гост. Не всеки ден се нищи темата: "Жените в рока".
Съвсем пестеливо ще споделя впечатленията си. Времето - час -два, отреденото от програмната схема на БНР, малко за тази обширна тема. Дори водещата - Зора Нейкова не скри изненадата си от големия слушателски интерес - по телефон и на Скайп. Имаше обаждания на слушатели на "Ретротека" - предаването по програма "Христо Ботев", което Вальо водеше до лятото на 2007-ма. И след три години раздяла те го помнят. Имаше и недоволни от него, и от компетентността му в областта на рока.
Чухме по една песен и няколко думи за Таря Турунен, Тина Търнър, Дженис Джоплин, Шокинг Блу с Маришка Велес, Сузи Куатро, Лили Иванова, Силвия Кацарова. Дали пропускам някоя дама, чието изпълнение чухме снощи?
Сноменаха се и двойките в рока - жените като вдъхновителки или заедно с любим мъж в рока.
Основното твърдение на Вальо бе, че макар и малко, жените са чудесни изпълнителки, но не и съзидаващи рок.
Не забравям, че тук е форумът на радиото, което той създаде. И... ако иска той най-добре ще разкаже за нещата.
А темата наистина си я бива и може да разсъждаваме по нея.
Ani

Re: "Нощен Хоризонт" със Зора Нейкова и гост...

Непрочетено мнениеот JukeBoxHero » 04 Май 2010, 16:44

''и аз мога да те попитам дали обичаш кюфтета!''

Иначе предаването си беше на ниво, някои от слушателите бяха окровено не в час.
Изпълнителките по мое мнение, бяха добре подбрани, но за лили реагирам малко като човек на 20 години (какъвто съм) - с насмешка... Лили... окей де, сигурно има причина.

Вальо не спря да говори за бийтълс и йоцо оно, всичко си беше в реда на нещата.
Доволен съм и даже го имам на запис.

Чакам оферти :mrgreen:
revolution is my name
Аватар
JukeBoxHero

Назад към Събития