Hard Rock Café Paris

Рок история в наши авторски снимки

Re: Hard Rock Café Paris

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 16 Юли 2010, 17:20

Спирам се за малко в частта си „подкован”. Срамувам се от разни пътеписи за Япония, смърдящи на кюфтета, пот, пръдня и чесън. Светла му памет на автора, но подигравката с манталитета на народа ни е нескопосана самоирония. Когато гмураш кюфтета на кораб в промишлени количества за да пЕстиш партийните кинти в джобата, когато другите пърдят „вместо” теб, когато другите не знаят езици „вместо” теб, когато не си признаваш от първо лице, че си предател на националното ни самочувствие, а другите са "вместо" теб, не ти остава нищо друго, освен да смърдиш на чесън, ама не от таратор, ако ме разбирате правилно?!

Hard Rock Cafe Paris 32 Wall.jpg

Hard Rock Cafe Paris 29 Drums Rage Against The Machine.jpg
Rage Against The Machine Drums

Hard Rock Cafe Paris 28 Drums Roger Taylor.jpg
Roger Taylor Drums (Queen)
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 16 Юли 2010, 17:39

Неял таратор цяла седмица, непил боза пак толкова време, изправен пред тупани и кожи с автографи на мои хора, аз съм си вкъщи. Парижкото Кафе ме връща във времена, когато вместо да си уча уроците, тичах за тави. На тях пише имена на хората от Кафето. В тях се чува тяхното тропане, дробене и врекане. В тях е магията на една великолепна музика от която няма отърване до гроб.

Hard Rock Cafe Paris 30 Paul McCartney.jpg
Paul and Linda McCartney. Тавата "Press To Play".

Hard Rock Cafe Paris 32 Wall.jpg

Hard Rock Cafe Paris 33 Andy Summers.jpg
Andy Summers (Police).
Последна промяна Валентин Найденов на 16 Юли 2010, 19:11, променена общо 1 път
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 16 Юли 2010, 18:12

Всяка грамофонна плоча отваря книга с чудатости и прозорец към света. Благодарение на плочата знам за произхода на Фарук Булсара, наричан Фреди Мъркюри и какво има предвид с „Бизмилах” (Bismillah) и „Белзебуб” (Beelzebub). Благодарение на разтворената книга знам къде е улица „Penny Lane”, къде е летище “YYZ”, кой е Аргус и коя е Персефона. Знам защо „макар суров да е за песни климата и в студ да зъзнат сивите врабци, ний пеем, пеем, пеем и през зимата - при все, че се наричаме Щурци”.

Hard Rock Cafe Paris 34 Eric Clapton.jpg
Eric Clapton

Hard Rock Cafe Paris 35 Steven Tyler.jpg
Steven Tyler

Hard Rock Cafe Paris 36 Metallica Bon Jovi.jpg
Пипната китара на Bon Jovi
Последна промяна Валентин Найденов на 17 Юли 2010, 03:11, променена общо 1 път
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 16 Юли 2010, 18:51

Hard Rock Cafe Paris 37 Bill Wyman.jpg
Bill Wyman (Rolling Stones)

Това за пипане на китари, дрехи, снимки, хора... не ме питайте. Това за целуване на икони, минаване под маса и бъхтане по баири със свЯти картини... никак не ме питайте.

Hard Rock Cafe Paris 38 The Beatles.jpg
Тава на The Beatles, издадена от Parlophone. Съдържа песни от 1963-65 г. Уникат.

Влажният ми поглед на крава като пред сочна паша ме връща вкъщи в Кафето. Без да съм си мислел някога, че това ми е „вкъщи” далеч от нас на бившата ул. „Чапаев”, аз се чувствам гражданин на света с няколко адреса.

Hard Rock Cafe Paris 40 Rolling Stones Chubby Checker.jpg
Тава на Rolling Stones "Hot Rocks" и китара на Chubby Checker

Гордо изправен като българин и добър приятел на хората, които ме гледат от снимките, си казвам: „Детските мечти се сбъдват!”. Знам, че съм един от вас - хората в България и това ме кара споделено, усмихнато да прожектирам в главата си вашето присъствие тук с мен.

Ето ти Париж, ето ти Hard Rock Café!

Hard Rock Cafe Paris 39 Angus Young.jpg
Angus Young

Впрочем по улиците, площадите, кръчмите, музеите, галериите, театрите... на Париж тръпката е друга заради други хора, които не са държали китари.
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Предишна

Назад към Фото галерия